2022/12/08
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
3 قتل در پرونده باند مخوف سرقت مسلحانه

3 قتل در پرونده باند مخوف سرقت مسلحانه

اعضای این باند در 5 سرقت مسلحانه علاوه بر قتل 3 نفر 12 نفر را نیز زخمی کردند.

دوات آنلاین -با دستگیری اعضای باند سارقان مسلح در استان آذربایجان شرقی، متهمان تاکنون به پنج فقره سرقت از طلافروشی و بانک در ۱۰ سال اخیر اعتراف کردند که در این سرقت‌ها ۱۲ نفر از شهروندان مجروح  شده و سه نفر نیز به قتل رسیده بودند.

 

به گزارش مهر، ظهر سه شنبه 29 مهر امسال سه سارق مسلح اقدام به سرقت از یک واحد صنفی طلا فروشی در خیابان حجتی تبریز کردند. به گفته شاهدان، این حادثه با تیراندازی همراه بوده و هفت مصدوم نیز داشته است. در این سرقت یک نفر نیز به ضرب گلوله کشته شد. به گفته فرمانده انتظامی شهرستان تبریز، در جریان این سرقت، یک عابر پیاده به قتل رسید و صاحب طلافروشی نیز زخمی شد.

 

سرهنگ فرهنگ نوروزی افزود: سارقان از محل متواری شدند و پرونده اولیه تشکیل شد و شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.  همچنین به گزارش برنا، اول آبان  امسال نیز فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی از دستگیری سارقان مسلح طلافروشی با همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) خبر داد و گفت:  بیش از 3.5 کیلوگرم طلا که به سرقت رفته بود، از این سارقان کشف و ضبط شد.

 

سرقت های خونین

سردار حسین عبدی با اشاره  به کشته شدن یک عابر پیاده و  مجروح شدن هشت شهروند دیگر از جمله صاحب طلافروشی در جریان این سرقت، افزود: با همکاری اداره کل اطلاعات هویت افراد مشارکت کننده و مکان اختفای سارقان شناسایی شد و بلافاصله توسط پلیس نوپو اقدام به غافلگیری و دستگیری سارقان کردیم. حالا دیروز معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی آذربایجان شرقی، از دستگیری اعضای باند سارقان مسلح در این استان خبر داد که یکی از سرقت های آنان، سرقت از طلافروشی در 29 مهر امسال بوده است.

 

سرهنگ صابر عباس زاده افزود: در پی وقوع یک فقره سرقت مسلحانه در مهر امسال از یک طلافروشی در شهر تبریز، بلافاصله موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت. وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات گسترده پلیسی و بررسی شیوه و شگرد سرقت انجام شده، سرکرده باند را شناسایی و در کمتر از ۲۴ ساعت پس از هماهنگی با مقام قضایی تعداد پنج نفر از اعضای این باند را دستگیر کردند.

 

معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی استان آذربایجان شرقی اضافه کرد: با توجه به اینکه سرکرده باند سارقان متواری بود، با تلاش مأموران پلیس آگاهی در یکی از شهرستان‌های آذربایجان شرقی دستگیر و به مقر پلیس منتقل شده است.

 

وی ادامه داد: در این زمینه هفت  نفر از دیگر اعضای این باند سارقان مسلح دستگیر شدند  و در بازرسی از مخفیگاه آنان پنج قبضه اسلحه کلت کمری و دو  قبضه اسلحه شکاری با مهمات مربوط و مقادیری طلاجات مسروقه کشف شد.

 

عباس زاده با بیان این که تحقیقات برای کشف سرقت‌های دیگر ادامه دارد، خاطرنشان کرد: تاکنون متهمان به پنج فقره سرقت از طلافروشی و بانک در ۱۰ سال اخیر اعتراف کردند که در این سرقت‌ها ۱۲ نفر از شهروندان مجروح  شده و متأسفانه سه نفر نیز به قتل رسیده بودند.

 

وی با اشاره به این که نیروی انتظامی با اقتدار با هرگونه ناامنی برخورد قاطع می‌کند، به صنف طلافروشان توصیه کرد: به هشدارهای پلیسی و ملاحظات انتظامی توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک ،مراتب را در اسرع وقت به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند تا برای شناسایی و دستگیری متخلفان و مجرمان اقدام شود.

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.