2023/10/04
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۲ مهر
کدام گروه خونی بیشتر و کدام کمتر کرونا می‌گیرد

کدام گروه خونی بیشتر و کدام کمتر کرونا می‌گیرد

تحقیق بر روی گروه‌های مختلف خونی نشان داده است گروه خونی و ریسک ابتلا به کرونا با هم در ارتباط هستند.

دوات آنلاین- احتمال ابتلا به کرونا و حتی شدت یا ضعف این بیماری در افراد مختلف می‌تواند به گروه خونی آنها مرتبط باشد. این موضوع از طریق شواهد مختلفی به دست آمده است و درباره  در گروه های خونی Oیا A، B و AB تحقیق شده است.

 

آمار کمتر کرونا در گروه خونی O

در یکی از تحقیقات، محققان بیش از ۴۷۳ هزار نفر مبتلا به کووید ۱۹ را در دانمارک با بیش از ۲.۲ میلیون نفر جمعیت عادی مقایسه کردند.

 

ببینید: این علایم یعنی حتما کرونا گرفته‌اید

 

در بین بیماران مبتلا به کووید ۱۹، درصد کمتری دارای گروه خونی O و درصد بیشتری دارای گروه‌های خونی A، B و AB بودند.

ابتلا به کرونا با گروه خونی در ارتباط است

ریسک کرونا در گروه خونی A، B یا AB

یافته‌ها بیانگر آن است که افراد دارای گروه خونی A، B یا AB بیش از افراد گروه خونی O مبتلا به کووید ۱۹ می‌شوند. نرخ ابتلاء به این بیماری در بین افراد گروه خونی A، B و AB یکسان است.

 

بیشتر بخوانید: این گروه خونی بیشتر در معرض خطر سکته است

 

در مطالعه‌ای دیگر بر روی ۹۵ بیمار کرونایی بستری شده در بیمارستانی در کانادا مشاهده شد که بیماران دارای گروه خونی A یا AB، بیش از سایر بیماران نیاز به دستگاه تنفسی مکانیکی داشتند که نشان می‌دهد این گروه از افراد با نرخ بالاتر آسیب ریوی ناشی از کووید ۱۹ مواجه هستند.

 

مطالعه نشان می‌دهد بیشتر بیماران دارای گروه خونی A و AB به خاطر نارسایی کلیوی بیشتر نیاز به دیالیز دارند.

 

به گفته محققان، بیماران کرونایی با گروه‌های خونی A و AB ممکن است نسبت به افرادی که دارای گروه خونی نوع O یا B هستند، بیشتر با خطر اختلال عملکرد یا نارسایی اعضای بدن مواجه باشند.

 

منبع: برنا

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.