2024/05/19
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت
ماجراهای شیرین، روناک و دیگران در سریال نون-خ 3

ماجراهای شیرین، روناک و دیگران در سریال نون-خ 3

داستان فصل سوم سریال نون-خ با ازدواج شیرین شروع می‌شود.

دوات آنلاین -داستان نورالدین خانزاده یا همان آقای«نون خ» معروف را که احتمالا یادتان هست. سریالی که نوروز پارسال به کارگردانی سعید آقاخانی روی آنتن رفت و توانست عنوان یکی از پربیننده‌ترین‌های آن زمان را به خود اختصاص دهد. بعد از آن هم نوبت به فصل دوم این قصه رسید که توانست علاوه بر یاران قدیمی‌اش نگاه مخاطبان دیگری را هم به خود جلب کند. حالا هم تصویربرداری فصل سوم آقای نون‌خ شروع شده است. مجموعه‌ای که در آن کردها حرف اول را می‌زنند و اتفاقات قصه هم حول هر کدام از این شخصیت‌ها می‌گذرد. در این سری گویا قرار است همان آدم‌های باصفای یکی از روستاهای غرب کشور را ببینیم که داستان‌ها و اتفاقات مختلفی را با هم از سرمی‌گذرانند و البته طنز اجتماعی با مایه‌های سیاسی هم جریان اصلی است که در همه این قصه‌ها وجود دارد.

ندا قاسمی در نقش شیرین در سریال نون خ

داستان نون‌خ3  منسجم‌تر شده است

روزنامه جام جم نوشت: شیرین که یکی از دختران آقای « خ» است، در این سری قرار است با ماجرای ازدواجش شروع کننده قصه باشد. ندا قاسمی بازیگر این نقش که خودش هم اصالتی کرمانشاهی دارد، در گپ کوتاهی با ما  از جزئیات این ماجرا گفت.

 

او ابتدا به کلیت تغییرات نون‌خ 3 اشاره کرد و افزود: تصویربرداری این فصل تازه شروع شده و من و دیگر اعضای گروه برای چندسکانس بیشتر جلو دوربین نرفتیم. با این حال به نظرم در این سری کار از وجوه مختلفی منسجم‌تر شده، هم از نظر فیلمنامه و هم شیوه کار و فضایی که دارد.

 

او درباره نقش شیرین و داستانی که قرار است با ازدواج او شروع شود، گفت: هر چه بیشتر پیش می‌رویم نویسنده شخصیت‌ها را در بازیگران بیشتر می‌بیند و طبیعتا نسبت به قبل بیشتر دستش می‌آید که چه اتفاقاتی را برای بازیگر بنویسد و او را درگیر چه ماجراها و ویژگی‌هایی کند. روی همین حساب من فکر می‌کنم که فیلمنامه خیلی منسجم‌تر و پخته‌تر شده و بازیگران هم با توجه به این‌که به فصل سه رسیده‌ایم به خوبی در نقش‌هایشان جا افتاده‌اند و ریزه‌کاری هر کس به خوبی از آب درآمده است. همچنین هر کس هم شخصیت خودش را بهتر شناخته و خوب‌تر از قبل می‌تواند آن را ارائه دهد و این تعامل بین کارگردان و فیلمنامه‌نویس هم اتفاق افتاده است؛ به همین خاطر فکر می‌کنم در این فصل شاهد رخدادهای بهتری باشیم.

 

وجه تمایز شیرین  با فصل‌های قبل هم سوالی بود که قاسمی در پاسخ به آن بیان کرد: در مورد شیرین نیز همینطور است، یعنی کارگردان دیگر شیرین را شناخته، فیلمنامه‌نویس هم همین‌طور و با بخش‌هایی که خود من هم با توجه به کلیت داستان به کار اضافه می‌کنم، شخصیتی شکل گرفته که از قبل پخته‌تر است و بیننده هم می‌تواند بیشتر به آن نزدیک شود.

 

او از زندگی با شخصیت‌ها گفت و افزود: از آنجا که داستان برای ما ادامه‌دار بوده، خب ناخودآگاه با شخصیت بیشتر درگیر می‌شویم و هرچه جلوتر می‌رویم لایه‌های بیشتری از آن کشف و موقعیت‌های تازه‌تری را ایجاد می‌کنید. من هم شاید در فصل‌های یک و دو گنگی در مورد شیرین داشتم که الان دیگر اینطور نیست و دقیقا می‌دانم که چطور باید آن را ایفا کنم.

 

ببینید: گوشه‌هایی از پشت صحنه سریال نون –خ 2

 

تفاوت لوکیشن آغاز این فصل با سری دوم هم موضوعی بود که کار را برای گروه تا حدی راحت‌تر کرده است. چرا که در سری قبل بیشتر کار در کردستان و سرما و شرایطی گذشت که ساده نبود. قاسمی دراین باره هم گفت:  همانطور که گفتم کار تازه شروع شده و هنوز به سختی‌هایی که گذراندیم، نرسیدیم. البته در فصل یک و دو در سرمای شدید کارمان را شروع کرده بودیم اما این بار زودتر تصویربرداری آغاز شد و می‌شود گفت تا اینجا کمی ماجرا راحت‌تر پیش رفته است.

صهبا شرافتی در نقش روناک در سریال نون خ

روناک خود من است!

صهبا شرافتی، بازیگر نقش روناک که غیرت و حساسیتش روی دختر دایی‌هایش از ویژگی‌های اصلی اوست، درباره این سری و تفاوتی که داستان او با دو فصل قبل دارد، به جام‌جم گفت: روناک شخصیتی بود که یکدفعه فصل قبل وارد شد و کسی از دلیل حضورش خبر ندارد. اما در این سری به دلیل حضور او در قصه و این‌که چرا او با دایی و دختردایی‌هایش زندگی می‌کند، بیشتر پرداخته می‌شود. روناک در این سری هم کاراکتری محکم و قوی است که برای همه حامی است؛ از دایی گرفته تا بقیه خانم‌های داستان. با این حال او در فصل‌3 مقداری مهربان‌تر شده است.

 

او درباره فضای کلی کار هم بیان کرد: می‌توانم بگویم که این‌بار فضای کار بهتر از قبل است و لوکیشنمان هم جای باصفایی است که به جذابیت این ماجرا اضافه می‌کند و من هم خیلی آن را دوست دارم. سال گذشته فاز اول را کرمانشاه بودیم و برای بخش‌های دوم و سوم به تهران آمدیم اما اینبار کلا از تهران شروع کردیم، اتفاقی که کار را تا حدی راحت‌تر کرده، زودتر می‌رسیم و خستگی کم‌تری داریم.

 

داستان روناک در فصل سه هم گویا قرار است مفصل‌تر شود، موضوعی که او در خصوص آن گفت: روناک در این سری داستان جداگانه‌ای برای خودش دارد. او سال گذشته چون همیشه با دختردایی‌هایش بود، بیشتر داستانش با آن‌ها گره خورده بود اما در این سری همانطور که گفتم او ماجراها و اتفاقاتی را پشت سرمی‌گذارد که از خانواده دایی‌اش جداست. در واقع در مورد کار و زندگی روناک شاهد وقایعی هستیم که همه‌شان تازگی دارد.

 

شرافتی که سال گذشته درگیر درس و کنکور بود و همزمان سریال و درس را پیش می‌برد، به گفته خودش امسال این داستان را پشت‌سر گذاشته و با خیال راحت‌تری سراغ فصل سه رفته است.

 

ببینید: سکانس خنده‌دار از سریال نون.خ؛ دوغ یا نوشابه؟

 

به هرحال هر سریالی که چند فصل با مردم همراه می‌شود، انتظار آنها را هم از خود بالاتر می‌برد تا جایی که بینندگان از بازیگران هم توقع دارند که این انتظار را تا حدی مرتفع کنند. این ماجرا برای بازیگر هم می‌تواند دغدغه ایجاد کند، موضوعی که روناک قصه هم تا حدی درگیر آن شده و درباره‌اش می‌گوید: در ادامه این سریال من واقعا برای ایفای این نقش نگران‌تر شدم چون سال گذشته کسی تا سریال پخش شد، من را نمی‌شناخت، بعد از آن دیدم که خیلی‌ها روناک را دوست داشتند و یکی از تکه کلام‌هایم(دوغ یا نوشابه) را استفاده می‌کردند. این اتفاق از آنجا که باعث شد همه من را بشناسند، کار را برایم سخت‌تر کرد. از این‌جا به بعد من باید نسبت به حرکات، صحبت‌ و رفتارهایم بیشتر دقت داشته باشم و با تمرکز بیشتری سعی کنم تا آنچه مردم می‌خواهند را در حوزه نقشم ایفا کنم. می‌‌شود گفت که روناک تا حدی شخصیت واقعی خودم است اما باز هم باید بیشتر حواسم را جمع کنم که دیدگاه مثبت به خودم و روناک ادامه داشته باشد.

 

شباهت روناک با صهبا هم از موارد دیگری بود که او با اشاره به تاثیری که از هم گرفته‌اند، گفت: قبل‌تر هم گفته بودم که روناک نقاط مشترک زیادی با صهبا دارد و آن طرز تفکر و غیرتی‌شدن‌هایش هم روی من خیلی اثر گذاشت تا حدی که نزدیک یک سال تمام است که من در حال زندگی با او هستم. در این بین خیلی سعی کردم تا به شکلی در این نقش فرو بروم که همه بتوانند باور کنند که روناک یک شخصیت واقعی است نه کاراکتری که تنها در سریال حاضر شده تا با گفتن چند دیالوگ رفع تکلیف کند. از آنجا که من این نقش را زندگی کردم، می‌توانم بگویم که هم او از من تاثیر و بهره گرفته و هم من از او، به شکلی تعاملی دو طرفه محسوب می‌شود.

 

فراموش شده بودم اما برگشتم

نقش آقامعلم سریال «نون‌خ» هم که از فصل اول آمد، ولی در سری دوم کمتر دیده شد را یوسف کرمی بازی می‌کند. بازیگری که بیشتر به عنوان کمدین شهرت دارد. او اما در این سری گویا قرار است پررنگ‌تر از قبل دیده شود، جریانی که از آن به ما گفت: در این سری من همان نقش معلم را دارم، اما به طور کلی نقش‌ها خیلی پخته‌تر شده و بچه‌ها هم بیشتر جا افتاده‌اند، تا جایی که می‌توان گفت نسبت به قبل، اگر ضعف‌هایی هم وجود داشته، در این سری به حداقل رسیده، چون هیچ کاری بدون ضعف در دنیا وجود ندارد و نمی‌گویم که صفر شده، اما واقعا این ماجرا به کم‌ترین حدش رسیده است. من احساس می‌کنم که مردم هم خیلی آن را دوست داشته باشند، چون اتفاقات آن جذابیت بالایی دارد.

 

این‌که آقامعلم در این سری به چه شکل دیده می‌شود و چقدر تغییر کرده، سوالی بود که کرمی در پاسخ به آن عنوان کرد: بیشتر دیده شدن با به‌جا و درست دیده شدن متفاوت است و من از این‌که تنها در تصویر باشم، بدم می‌آید. در این سری هم فکر می‌کنم از زمانی که کار شروع شده تا الان هرجا و در هر صحنه‌ای به‌جا و درست حضور داشتم. در این سری نیز همین روند ادامه دارد و از آن راضی هستم. چون حس می‌کنم که الکی جلوی دوربین نیستم.

 

او که اصالتا کرمانشاهی است، در کنار کار قبلی خود یعنی اجرای استندآپ تاحدی تجربه‌های مختلفی کسب کرده که قطعا روی بازی‌اش هم تاثیر می‌گذارد؛ موضوعی که درباره‌اش بیان کرد: به هر حال من به‌واسطه کاری که از قبل داشتم، مدام به شهرهای مختلف می‌رفتم و با لهجه‌های مختلف آشنایی دارم. اما در این سریال با لهجه‌اش راحت‌تر هستم، چون نقش و فضا به شهر و اصلیت من برمی‌گردد. با همه اینها من نسبت به سال‌ها پیش که کار بازیگری را شروع کردم، احساس می‌کنم که تفاوت چشمگیری داشته‌ام، چون در هرکاری این روند تغییر باید وجود داشته باشد.

 

آقامعلم اما قبل‌تر قرار بود که نقش شفیع، دایی خانواده خانزاده را بازی کند، جریانی که کرمی می‌گوید: در این نقش، من تا حدی فراموش شده بودم، چون از اواسط کار گروه به فکر حضور این نقش برای فصل دو افتادند. روز اول که به دفتر ساخت این سریال رفتیم و با مصطفی تنابنده و سعید آقاخانی صحبت کردیم، قرار شد نقش آقامعلم را بازی کنم، اما فردایش گفتند بهتر است نقش شفیع (دایی خانواده نورالدین) را بازی کنم. مدتی برای این نقش تمرین کردم و با آن انس گرفته و مسلط شده بودم که بازهم قرار شد تا آن را بازی نکنم و جناب میرطاهر مظلومی آن را به عهده بگیرد که استادانه هم بازی کردند. من هم باوجود وقت کمی که داشتم، مجددا نقش معلم را تمرین کردم و با این‌که دوسه قسمت اول را زمان برد تا با گروه و شرایط هماهنگ شوم، اما این اتفاق در نهایت به‌خوبی افتاد.

 

با همه اینها جدیتی که در نقش معلم است، با تصویری که خیلی‌ها از کرمی در ذهنشان است، تفاوت دارد. اتفاقی که او از آن ابراز خوشحالی کرد و گفت: اتفاقا همیشه در ذهن مردم این بود که من کمدین هستم و اینجا خوشحال شدم که کمی جدی‌تر هستم، چراکه این نشان می‌دهد که می‌توانم فضای دیگری را هم بازی کنم. همچنین این‌که جدی باشی و بتوانی مردم را بخندانی، خیلی دلنشین‌تر است.

کاظم نوربخش در نقش سلمان در سریال نون خ

سلمان را زندگی کردم نه بازی

کاظم نوربخش، بازیگر نقش سلمان که خنده‌ها و ویژگی‌های خاصش در این سریال معروف است، درباره تغییراتی که در این سری کرده،  به جام‌جم گفت: در فصل سه سلمان بیشتر از قبل دیده می‌شود و اتفاقاتی را پشت‌سر می‌گذارد که به شکلی در داستان گره‌های اصلی و جالب‌توجهی را ایجاد می‌کند. در واقع او تا حدی بخش‌هایی از داستان را به‌واسطه اتفاقاتی که برایش رخ می‌دهد، پیش می‌برد.

 

زندگی کردن با سلمان در سه فصل از نون خ هم ماجرایی بود که نوربخش با اشاره به آن گفت: واقعیت این است که این نقش به شکلی است که من با آن را بازی نکردم و سلمان را زندگی کرده‌ام. این تا حدی بعد عاشق‌پیشه‌ای از من است که با آن همراه شدم و تلاش کردم تا به این شخصیت خیلی نزدیک شوم. تا الان هم طبق بازخوردهایی که دیدم خیلی‌ها او را می‌شناسند و بیشتر از آنچه که فکرش را کنید، دوستش داشتند.

 

نوربخش درباره این بازخوردهایی که تا الان گرفته هم افزود: جالب است که علاوه‌بر ایران، از کشورهای مختلف که به صورت اینترنتی سریال را می‌بینند هم واکنش‌های جالبی داشته‌ام. مثلا از انگلیس، نروژ، فرانسه، سوئد و... تماس‌ها و پیام‌هایی داشتم که از علاقه‌شان به این سریال و نقش من می‌گفتند.

 

او در آخر هم با بیان این‌که از اول پیش‌بینی‌هایی برای داستان سلمان کرده بود، گفت: من زمانی که سلمان را انتخاب کردم، فکر همه‌جایش را کردم و می‌دانستم که هرچه جلوتر می‌رویم، انتظارات هم بیشتر می‌شود. به همین دلیل هرچه پیش می‌رویم، من سعی می‌کنم تا اتفاقات تازه‌تری را با آن همراه کنم. در این سری هم سعید آقاخانی این اجازه را به بازیگران داده که اگر نظری دارند، با مشورت آن را اعمال کنند و من هم پیشنهاداتی را برای سلمان مطرح کردم که فکر می‌کند، به‌تازگی و جذابیت آن کمک خواهد کرد. به همین دلیل سلمان در این سری شخص دیگری است که جذابیت‌های جدیدی دارد.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها
😊😊 1400/01/06
سلام و عرض خسته نباشین به کسانی که برای نون خ ۳ وهمچنین فصل های قبل اون زحمت کشیدن ببینین من دوست ندارم یه موقعه توهین کرده باشم اما واقعا فیلم نون خ خیلی از پایتخت بهتره‌. به نظر من کاشکی شیرین با فریبرز ازدواج کنه"چون فریبرز برای رسیدن به شیرین خیلی زحمت کشید وشیرینو واقعا دوست داره به نظر من فریبرز بهتره . اما سلمان اصلا مرد خوبی نیست درسته خنده هاش خیلی بامزه است ولی اون زیاد برای رسیدن به شیرین تلاش نمیکنه . این فصل یعنی توی نون خ ۳ فکر نکنم شیرین ازدواج کنه اما امید وارم که در فصل های بعد ازدواج کنه کاشکی با فریبرز ازدواج کنه نه سلمان.

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.