2024/05/27
۱۴۰۳ دوشنبه ۷ خرداد
سرقت مسلحانه منزل تحت عنوان مامور کرونا

سرقت مسلحانه منزل تحت عنوان مامور کرونا

متهمان ادعا می‌کردند قصد دارند خانه‌ها را ضدعفونی کنند.

دوات آنلاین -معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی از دستگیری افرادی که تحت عنوان مامور کرونا و به قصد ضدعفونی کردن منازل، وارد خانه های مردم شده و اموال آنان را به سرقت می بردند، خبر داد.

 

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری گفت: اسفند ماه سال گذشته و همزمان با آغاز بیماری کرونا و افزایش استرس مردم، چهار نفر تحت پوشش انجمن های مردم یاری و به بهانه سم پاشی و ضدعفونی کردن برای مقابله با ویروس کرونا به منزلی واقع در غرب تهران وارد می شوند و سپس با تهدید سلاح کمری و سلاح سرد، با بستن دست و پای اهالی ساختمان اقدام به سرقت مسلحانه و ربودن طلا و وجوه نقد از مالباختگان به ارزش تقریبی یکصد و پنجاه میلیون تومان و خودرو سواری پژو پارس متعلق به صاحب منزل، می کنند.

 

دستگیری متهمان

وی ادامه داد: تیمی از کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی در صحنه حاضر و پس از تحقیقات میدانی و بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته مستقر در مسیر ورود و خروج سارقان فرار آنان از صحنه، تحرکات چهار جوان که در حوالی منزل مذکور، پرسه می زدند و سپس سوار بر یک دستگاه خودرو سواری تیبا محل را ترک می کنند، به عنوان قوی ترین فرضیه پلیسی مورد رصد و تعقیب قرار گرفت؛ در نهایت با اقدامات پلیسی و فنی و با بهره گیری از امکانات نوین مخابراتی، شناسایی و دستگیری متهمان در دستور کار قرار گرفت که در نهایت با بسیج همه امکانات و تجهیزات پلیسی و چهار عملیات پلیسی منسجم و همزمان چهار متهم در محدوده پیکان شهر و مسعودیه شناسایی و دستگیر شدند.

 

به گفته نثاری، در بازرسی از منزل متهمان  یک قبضه سلاح غیر واقعی طرح لاما، مقادیری قطعات لوازم خودرو که احتمالا مسروقه بودند و مقادیری از طلاهای مالباختگان به ارزش ریالی تقریبا پنجاه میلیون تومان و خودرو سواری پژو پارس مسروقه کشف و ضبط شد.

 

این مقام انتظامی افزود: در ادامه رسیدگی، برای دستگیری سایر همدستان احتمالی، با اقدامات فنی و تعقیب، یکی متهم دیگر که متواری شده بود نیز مورد رصد اطلاعاتی قرار گرفت، که با ایجاد یک قرار صوری، در نهایت وی نیز در خیابان وحدت اسلامی دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل شد و به طرح ریزی سرقت و مشارکت در جرم، اعتراف کرد.

 

معاون جرائم جنایی پلیس آگاهی خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی برای شناسایی و کشف دیگر جرائم ارتکابی احتمالی و دستگیری سایر متهمان ادامه دارد.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.