2021/10/28
۱۴۰۰ پنج شنبه ۶ آبان
دیباچه
سرقت 100میلیارد تومان از گاوصندوق یک خانه

سرقت 100میلیارد تومان از گاوصندوق یک خانه

متهم و همدستانش همگی از دزدان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منزل هستند که چندین سرقت را در محدوده غرب و شمال‌غرب تهران رقم زده‌اند.

دوات آنلاین -سارقانی که با ورود به آپارتمانی درغرب تهران و تخریب گاوصندوق داخل خانه، 100میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز به سرقت برده بودند به دام پلیس افتادند.

 

به نوشته همشهری، اواخر شهریور امسال مردی وحشتزده با پلیس تماس گرفت و خبر از دستبرد دزدان به خانه‌اش داد. این مرد می‌گفت که سارقان زمانی که وی و خانواده‌اش در خانه حضور نداشتند، وارد آپارتمان آنها شده و با تخریب گاوصندوق، 100میلیارد تومان طلا، جواهر و ارز دزدیده‌اند.

 

آغاز تحقیقات

به‌دنبال تماس این مرد، تیمی از مأموران کلانتری137 راهی محل حادثه شدند. بررسی‌ها آغاز و معلوم شد که دزدان با زیرنظر گرفتن این آپارتمان و اطمینان از اینکه کسی داخل خانه نیست، اقدام به تخریب قفل در کرده و پس از ورود به آنجا سراغ گاوصندوق رفته‌اند. تحقیقات نشان می‌داد که دزدان با استفاده از ابزاری که در اختیار داشتند در داخل خانه شروع به تخریب گاوصندوق کرده و پس از آن موفق شده‌اند همه محتویات داخل آن را سرقت کنند.

 

با این اطلاعات، تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان آغاز شد. مأموران پلیس با بررسی‌های تخصصی و بازبینی دوربین‌های مداربسته آن حوالی به نخستین سرنخ‌ها دست یافتند. آنها که موفق شده بودند خودروی سارقان را شناسایی کنند، به ردگیری‌های تخصصی ادامه دادند و در نهایت به مرد جوانی رسیدند که بررسی سوابق او نشان می‌داد  یک سارق سابقه‌دار است و پیش از این 4بار به اتهام سرقت منزل دستگیر شده و به زندان افتاده است.

 

شواهد نشان می‌داد که این مرد یکی از اعضای باند سرقت 100میلیارد تومانی است و در ادامه قاضی پرونده دستور بازداشت او را صادر کرد. درحالی‌که حدود یک‌هفته از این سرقت گذشته بود، مأموران موفق شدند مخفیگاه او را در غرب تهران شناسایی و آنجا را محاصره کنند. سارق سابقه‌دار در یک عملیات ضربتی به دام پلیس افتاد و در بازرسی مخفیگاه او، بیش از یک‌میلیارد تومان از طلاهای سرقت شده از خانه شاکی کشف شد.

 

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، رئیس پلیس پیشگیری تهران با بیان این خبر گفت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌ها به سرقت میلیاردی با همدستی 2نفر از دوستانش اعتراف کرد و مدعی شد که بعد از سرقت بخشی از اموال مسروقه را به مالخران فروخته‌اند.

 

وی ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که متهم و همدستانش همگی از دزدان سابقه‌دار در زمینه سرقت از منزل هستند که به غیر از سرقت از خانه مالباخته، چندین سرقت دیگر در محدوده غرب و شمال‌غرب تهران رقم زده‌اند.

 

صفحه اصلی زاگرس
کارنامه
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.