2024/06/22
۱۴۰۳ شنبه ۲ تير
برای پاکسازی هوای خانه چه کار کنیم

برای پاکسازی هوای خانه چه کار کنیم

4 شیوه طبیعی برای پاکسازی کردن هوای خانه در این مطلب معرفی شده است.

دوات آنلاین -برخی به اشتباه تصور می‌کنند هوای خانه همیشه سالم و تمیز است در حالی‌که ممکن است هوایی که در خانه تنفس می‌کنیم حتی از هوای بیرون نیز آلوده تر باشد و به همین دلیل به بیماری‌های تنفسی مبتلا شویم. به همین دلیل پاکسازی هوای خانه اهمیت زیادی دارد. برای این کار می‌توانیم از 4 روش طبیعی بهره ببریم.

گیاهان هوای خانه را تصفیه می کنند

گیاهان خانگی در پاکسازی هوای خانه نقش مهمی دارند

گیاهان طی فرآیند فتوسنتز نور خورشید و دی‌اکسید کربن هوا را جذب کرده و در مقابل، اکسیژن تولید می‌کنند. علاوه‌ بر حذف دی‌اکسید کربن و تولید اکسیژن، اغلب گیاهان می‌توانند سایر گازها و آلاینده‌های شیمیایی موجود در هوا مانند بنزن و فرمالدهید را که به‌وفور در ترکیبات وسایل خانه یافت می‌شوند و مستقیما در ایجاد مشکلات تنفسی نقش دارند، جذب کنند.

لامپ نمکی برای پاکسازی هوای خانه مفید است

لامپ‌های نمکی هوای خانه را تمیز می‌کنند

گفته می‌شود لامپ‌های نمکی دارای مزایای سلامت است. این لامپ‌ها نیز با دارای بودن خاصیت یونیزاسیون طبیعی، بار الکتریکی جریان هوا را تغییر می‌دهد. لامپ‌های نمکی از طریق عملیاتی به نام هیدروکسی، مولکول‌های آب آلوده را از محیط جذب و با حبس آنها در درون بلور نمک، به تمیز کردن هوا کمک می‌کند.

 

این فرآیند باعث حذف گرد و غبار و سایر آلاینده‌ها از هوای محیط شده و با پاک کردن مجاری تنفسی به عنوان یک تقویت‌کننده کلی سلامتی عمل می‌کند.

شمع موم زنبور می تواند هوای خانه را پاکسازی کند

برای پاکسازی هوای خانه از شمع موم زنبور استفاده کنید

یکی از ویژگی‌های شمع موم زنبور عسل تولید یون‌های منفی در اثر سوختن است. یون‌های منفی، بیشتر آلاینده‌ها و مواد آلرژی‌زای معلق در هوا را که بار مثبت دارد، خنثی کرده و باعث فرود آمدن آنها به زمین می‌شود.

 

در نتیجه، غبار، قارچ و بوی نامطبوع موجود در محیط از بین می‌رود. این ویژگی شمع موم زنبور به‌ویژه برای افرادی که آلرژی و آسم دارد، مفید است.

 

بیشتر بخوانید: خانه خود را چگونه برای پیشگیری از کرونا ضدعفونی کنیم

 

از کربن فعال بهره ببرید

زغال چوب یا کربن فعال، به تصفیه هوای داخل خانه کمک می‌کند. این زغال بی‌بو است و خاصیت جذب‌کنندگی بالایی دارد و می‌تواند سموم و بوهای نامطبوع موجود در خانه را جذب کرده و از بین ببرد. زغال چوب بامبو از گزینه‌های مؤثر و مقرون‌به‌صرفه است. شما می‌توانید این زغال را در کیسه‌ای گذاشته و در اطراف خانه خود قرار دهید.

 

 

منبع: food.ndtv.com

ترجمه: روزنامه جام جم

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.