2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
انگیزه پسر جوان از قتل عمه‌اش چه بود

انگیزه پسر جوان از قتل عمه‌اش چه بود

متهم بعد از قتل عمه‌اش با شلیک گلوله دختر عمه خود را نیز زخمی کرد.

دوات آنلاین -پسر جوان که متهم است عمه اش را با شلیک گلوله به قتل رسانده است بار دیگر محاکمه می شود.

 

به نوشته روزنامه جوان، شهریور سال ۹۷ مأموران پلیس از حادثه تیراندازی مقابل یک آرایشگاه زنانه در پیشوای ورامین باخبر و راهی محل شدند.

 

اولین بررسی ها نشان داد مرد جوانی با شلیک گلوله به یک زن جوان و سپس زخمی کردن خواهرزاده او با چاقو، همراه راكب موتور سواری از محل متواری شده است و هر دو مجروح نیز به بیمارستان منتقل شده اند.

 

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه از بیمارستان خبر رسید، پروین ۳۴ساله بر اثر شدت خونریزی فوت کرده است اما خواهر زاده 22ساله او به نام سمیرا بعد از عمل جراحی بهبود یافته است.

 

بازجویی از دختر نجات یافته

بنابراین سمیرا مورد تحقیق قرار گرفت و در توضیح گفت: شوهر خاله ام معتاد بود و چند بار به خاطر قاچاق مواد مخدر به زندان افتاده بود. او آخرین بار به ۳۰سال حبس محکوم شده به همین خاطر خاله‌ام طلاقش را گرفت و بعد از جدایی در یک آرایشگاه زنانه مشغول کار شد. من هم در همان آرایشگاه مشغول کار شدم رئوف پسر دایی ام است. او دانشجوی رشته حقوق بود و قصد داشت با من ازدواج کند اما مدتی بود به من و خاله‌ام مشکوک شده بود. خیلی تلاش کردم و چند بار با او صحبت کردم اما بی فایده بود. رئوف حتی از صاحب آرایشگاه نیز درباره ما پرس و جو کرده بود، اما حرف های صاحب آرایشگاه نیز او را قانع نکرد. این گذشت تا اینکه از من خواست فیلم دوربین آرایشگاه را به او نشان دهیم تا مطمئن شود از صبح تا شب در آرایشگاه مشغول کار هستیم. آرایشگاه مجهز به دوربین مداربسته نبود اما قبض پرداختی چند نفر از مشتری ها را به او دادم ولی باز حرف هایم را قبول نکرد.

 

سمیرا ادامه داد: چند روز قبل حادثه می خواستم به آرایشگاه بروم که خاله‌ام تماس گرفت و گفت رئوف مقابل آرایشگاه ایستاده و قصد دارد به ما حمله کند. از ترسم آنجا نرفتم تا اینکه آخرین بار رئوف مقابل آرایشگاه با اسلحه شکاری به طرف من و خاله‌ام شلیک کرد و خاله‌ام را کشت. او به من هم شلیک کرد اما گلوله ها به من نخورد به همین دلیل با چاقو دنبالم کرد و چند ضربه به کمرم زد و سپس گریخت.

 

اعترافات متهم

با ثبت این اظهارات رئوف ۲۵ساله بازداشت شد. او با اقرار به جرمش گفت: قصد داشتم با سمیرا ازدواج کنم اما این علاقه با تحریک شوهر عمه سابقم به نام هوشنگ از زندان به تفرت تبدیل شد و مرتکب قتل شدم.

 

او در شرح حادثه گفت روزی هوشنگ از زندان تماس گرفت و گفت سمیرا و عمه ام دست به کارهای غیر اخلاقی می زنند. او گفت اگر جلوی کارهای آنها را نگیرم بی غیرتم. هوشنگ دست بردار نبود و این بار گفت بهتر است آنها را به قتل برسانم. قبول نکردم اما او قول داد قتل را گردن بگیرد. تحت تأثیر حرفهای او قبول کردم و طبق نقشه از یکی از دوستانش اسلحه خریدم و روز حادثه همراه یکی از دوستانه به نام یاشار مقابل آرایشگاهی که آنها کار می کردند، رفتیم. وقتی از موتور یاشار پیاده شدم می خواستم از سمیرا انتقام بگیرم به همین دلیل به سمت او شلیک کردم که ناخواسته گلوله به عمه ام خورد. سمیرا در حال فرار بود که دنبالش کردم و چند ضربه چاقو به او زدم و گریختم.

 

محاکمه متهمان

بعد از اقرار های پسر جوان، هوشنگ و یاشار بازداشت شدند. سپس رئوف به اتهام مباشرت در قتل عمه و شروع به قتل دختر عمه، هوشنگ به اتهام تحریک در قتل و یاشار نیز به اتهام معاونت در قتل روانه زندان شدند.

 

پرونده بعد از صدور کیفرخواست در شعبه پنجم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت رسیدگی قرار گرفت. ابتدای جلسه پدربزرگ متهم درخواست قصاص کرد.

 

سمیرا نیز برای پسردایی اش درخواست مجازات کرد. در ادامه رئوف در جایگاه قرار گرفت و از خودش دفاع کرد. سپس هوشنگ که از زندان به دادگاه منتقل شده بود، خلاف اظهاراتش جرمش را انکار کرد و گفت: رئوف به خاطر اختلاف خانوادگی با عمه اش مرتکب قتل شده است و من بی تقصیرم.

 

در ادامه یاشار در حالیکه زیر ۱۸ سال سن داشت، با انکار جرمش مدعی شد از انگیزه دوستش اطلاعی نداشته است.

 

بعد از پایان جلسه، قضات دادگاه در حال صدور رأی بودند که متهمان موفق به جلب رضایت اولیای دم شدند. به این ترتیب رئوف به هشت سال زندان و پرداخت دیه همچنین یکسال زندان به خاطر زخمی کردن دختر عمه اش، هوشنگ نیز به سه سال زندان محکوم شد، اما یاشار از اتهام خود تبرئه شد.

 

حکم به دیوانعالی کشور فرستاده شد، اما از سوی قضات شعبه ۳۹ دیوان نقض و به شعبه همعرض ارجاع داده شد. بنابراین متهمان بار دیگر پای میز محاکمه خواهند رفت.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.