2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
ماسک بهتر است یا تلق محافظ صورت

ماسک بهتر است یا تلق محافظ صورت

اگر بین انتخاب ماسک و محافظ صورت مانده‌اید بهتر است این مطلب را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید از کدام‌شان استفاده کنید.

دوات آنلاین-در روزهایی که استفاده از ماسک برای پیشگیری از کرونا به یک ضرورت تبدیل شده و افراد از انواع ماسک‌های مختلف از ماسک‌های پارچه‌ای تا پزشکی استفاده می‌کنند برخی نیز سراغ تلق‌های محافظ صورت یا شیلد می‌روند اما کدام یک از این دو بهتر است و تاثیر بیشتری دارد.

 

ماسک ارزان‌ترین محافظ در برابر کرونا

ایرنا به نقل از ریدرز دایجست نوشت: سایت رسمی سازمان بهداشت جهانی در اوایل شیوع جهانی کرونا، اعلام کرد که باید از راه‌های ورود کرونا به بدن خود محافظت کنیم. این سایت، از دهان، گوش، بینی و چشم به عنوان راه‌های ورود ویروس کوید ۱۹ به بدن یاد کرد. و در ادامه استفاده از ماسک را ارزان‌ترین و راحت‌ترین راه برای پیشگیری از ویروس کرونا ویروس شناخت؛ اما در جهان نوعی دیگر از پوشش پیشگیری بیماری رواج یافت که در خیابان‌ها، مترو و دیگر مکان‌های عمومی به چشم‌ می‌خورد. تلق‌هایی که از بالای صورت شروع می‌شوند و با زیر چونه ادامه دارند. آیا این وسیله موثرتر از ماسک عمل می‌کند؟

ماسک بزنیم یا محافظ صورت بپوشیم

چه موقع از تلق محافظ صورت استفاده کنیم

سازمان بهداشت جهانی و مرکز کنترل و پیشگیری بیماری، هر دو بر این باورند که ماسک وسیله پوششی لازم است که نباید از آن غافل شد؛ زیرا به تازگی ثابت شده است که نفس کشیدن در فضای آلوده نیز ما را به کرونا مبتلا می‌کند.

 

پس وسیله‌ای که باید داشته باشیم و از آن استفاده کنیم ماسک است؛ اما ماسک‌ها که از چشم‌ها محافظت نمی‌کنند. در این نکته شاید ایراد ماسک‌ها این باشد که فقط از بینی و دهان مراقبت می‌کنند ولی بهتر است بدانیم اگر دست آلوده به چشم‌ها نزنیم، از فاصله یک و نیم متری با کسی صحبت نکنیم و  در معرض عطسه و سرفه نباشیم نیازی به تلق و عینک نیست. اگر فکر می‌کنید که برایتان سخت است دست آلوده به صورت خود نزنید حتما از تلق‌های صورت استفاده کنید. بهتر از بعد از هر بار استفاده تلق را از داخل و بیرون ضد عفونی کنید.

 

ببینید: نحوه درست استفاده از ماسک چگونه است

 

آیا محافظ صورت به تنهایی کافی است

کسانی که تنها از تلق استفاده می‌کنند بهتر است بدانند که اطراف تلق باز است و به راحتی راه برای ورود ویروس باز است. حتما تلق را با ماسک مصرف کنید و اگر هر دو برای شما اذیت‌کننده هستند لطفا ماسک را مهم‌تر بدانید. برای کودکان اوتیسم بهتر است از تلق‌های جذاب استفاده کنید. طراحی جذاب این پوشش‌ها می‌تواند آنها را تشویق به استفاده کند. استفاده از ماسک برای کودکان زیر ۲ سال توصیه نمی‌شود؛ زیرا ممکن است در روند تنفسی آنها اختلال ایجاد کند. تلق مناسب‌ترین گزینه برای کودکان زیر ۲ سال است.

از ماسک و محافظ صورت همزمان استفاده کنید

بهتر است از هر دو استفاده کنید

در چند ماه گذشته بر این باور بودیم که ویروس کرونا بر زمین میفتد و محیط اطراف را آلوده نمی‌کند؛ ولی حالا پژوهشگران دریافتند که با ریز ذرات موجود در فضای بسته و آلوده به کرونا ویروس ما را مبتلا یا ناقل می‌کند. اگر به سلامتی خود و دیگران اهمیت می‌دهید از هر دو استفاده کنید و اگر برایتان سخت است بهتر است از ماسک استفاده کنید.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.