2024/06/19
۱۴۰۳ چهارشنبه ۳۰ خرداد
عروسی کرونایی جان والدین عروس و داماد را گرفت

عروسی کرونایی جان والدین عروس و داماد را گرفت

در موج دوم کرونا تعداد مبتلایان جوان و نوجوان با سرعت در حال افزایش است و علایم نیز به مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی تغییر کرده است.

دوات آنلاین-‌رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: در پی برگزاری یک مراسم عروسی در آذربایجان‌غربی پدر و مادر عروس و داماد، بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند.

 

جواد آقازاده اظهار داشت: در پی برگزاری یک مراسم عروسی در آذربایجان‌غربی پدر و مادر عروس و داماد، بر اثر ابتلا به کرونا فوت کردند و این در حالی است که بارها نسبت به عدم شرکت در این تجمعات هشدار داده شده و اکنون عروسی منجر به مراسم ختم شد.

 

علائم جدید کرونا چیست

در همین حالر ئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در موج اول بیشتر افراد بالای ۶۰ سال درگیر می‌شدند و علائم آن بیشتر تب، بی حالی، ضعف و مشکلات تنفسی بود ولی در موج دوم تعداد مبتلایان جوان و نوجوان با سرعت در حال افزایش است و علایم نیز به مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی تغییر کرده است.

 

حسین کریم با اشاره به اینکه موج دوم کرونا که جامعه را درگیر کرده سنگین‌تر و متفاوت‌تر از موج اول است، اظهار کرد: در موج اول شیوع این ویروس که از اوایل اسفندماه آغاز شد توانستیم در بازه دو ماهه تا حدی زیادی کرونا را مهار کنیم.

 

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: متاسفانه طی سه هفته اخیر با از سرگیری مجدد فعالیت‌ها و بازگشایی واحدهای صنفی و عادی سازی امور و کاهش حساسیت مردم شاهد تغییر شرایط قبلی و افزایش ناگهانی تعداد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان‌های استان هستیم.

 

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر بسیاری از مردم هشدارها مبتنی بر عادی نبودن شرایط را جدی نمی‌گیرند که همین سرعت در شیوع این بیماری را افزایش داده است.

 

وی توضیح داد: با آغاز موج دوم کرونا وضعیت بسیاری از استان‌ها از جمله خوزستان که در موج اول سفید بود به سرعت قرمز و خطرناک شد.

 

وی با اشاره به برخی تفاوت‌های موج اول با دوم کرونا توضیح داد: در موج اول بیشتر افراد بالای ۶۰ سال درگیر می‌شدند و علائم آن بیشتر تب، بی حالی، ضعف و مشکلات تنفسی بود ولی در موج دوم تعداد مبتلایان جوان و نوجوان با سرعت در حال افزایش است و علایم نیز به مشکلات گوارشی، عصبی و مغزی تغییر کرده است.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: طی چند روز گذشته یک نوجوان ۱۳ ساله بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده که این به آن معناست که فرضیه های قبلی نسبت به اینکه این ویروس کودکان و نوجوانان را درگیر نمی‌کند درست نبوده است.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.