2024/06/17
۱۴۰۳ دوشنبه ۲۸ خرداد
چگونه از گیاه پول چینی در آپارتمان مراقبت کنیم

چگونه از گیاه پول چینی در آپارتمان مراقبت کنیم

روش نگهداری از پول چینی، میزان آب و نور مورد نیاز آن و شیوه تکثیرش را در این مطلب بخوانید.

دوات آنلاین-پول چینی از جمله گیاهانی است که برای نگهداری در آپارتمان بسیار مناسب است و می‌تواند هوای خانه را هم تصفیه کند. با شرایط و روش‌های نگهداری این گیاه آشنا شوید.

روش نگهداری از گیاه پول چینی

روش نگهداری از گیاه پول چینی

نور مورد نیاز

باشگاه خبرنگاران نوشت: نور غیر مستقیم خورشید و خاک زهکشی شده، تمام چیزی است که پول چینی از شما می‌خواهد. رشد این گیاه مخصوصا در فصل‌های بهار و تابستان تقریبا سریع است.

 

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که پول چینی به سمت منبع نور خم می‌شود، به همین دلیل باید آن را مرتبا بچرخانید تا نور به میزان یکسانی به ساقه اصلی گیاه برسد تا رشد آن عمودی و بدون خمیدگی باشد.

 

بیشتر بخوانید: شرایط نگهداری از حسن یوسف در آپارتمان چگونه است

 

آبیاری پول چینی چگونه است

بین هر وعده آبیاری اجازه دهید تا خاک کمی خشک شود. آن را بیش از حد آبیاری نکنید، هفته‌ای یکبار در زمستان و دو بار در تابستان کافی است و اگر برگ‌های پایینی گیاه (برگ‌های نزدیک به ریشه) زرد شدند و یا شروع به ریزش کردند، یعنی بیش از حد به گیاه آب داده‌اید.

 

بیشتر بخوانید: 5 گل و گیاه مناسب برای نگهداری در آپارتمان

 

خاک و کوددهی

برای این گیاه از خاک مخصوص گلدان استفاده کنید و از زهکشی مناسب آن مطمئن شوید. اگر ریشه‌ها از زیر گلدان بیرون زدند، یعنی وقت آن است که گیاه را به گلدان بزرگتری منتقل کنید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از بنفشه آفریقایی در آپارتمان نگهداری کنیم؟

 

روش تکثیر گیاه پول چینی

به راحتی می‌توانید گیاه پول چینی را تکثیر کنید، بهتر است در اوایل بهار این کار انجام شود و باید از ساقه برش بزنید و در آب بگذارید تا ریشه بزند، وقتی طول ریشه‌ها به اندازه ۴ سانتیمتر رسید، آنگاه می‌توانید گیاه را به گلدان با خاک مرطوب منتقل کنید.

 

قلمه زدن و تکثیر این گیاه بسیار راحت است، چون همین موضوع باعث می‌شود که گیاهان کوچک جدیدی بر روی همان خاک ایجاد شوند. فقط کافی است با یک چاقوی تمیز این گیاهان نو رسته را از گلدان مادر جدا کنید و در خاک مرطوب دوباره بکارید. خاک گیاه تازه را همیشه مرطوب نگه دارید تا زمانی که برگ‌های جدید شروع به رویش کنند.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.