2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
عروس خانم 70 مهمان جشن را کرونایی کرد

عروس خانم 70 مهمان جشن را کرونایی کرد

عروس این مراسم، یک هفته قبل از مراسمش علایم سرماخوردگی داشته که متأسفانه بدون توجه به آن، یک هفته بعد، اقدام به برگزاری مراسم می‌کند.

دوات آنلاین-عروس اهل قشم که برخلاف توصیه‌ها و هشدارهای پزشکی جشن عروسی برپا کرده بود باعث ابتلای 70 مهمانش به کرونا شد.

 

به نوشته رکنا دکتر«فاطمه نوروزیان»، مسئول کمیته آموزش و اطلاع‌رسانی مدیریت کرونا در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان دراین باره گفت: چند روز پیش بود که یک عروس ناقل ویروس کرونا در میهمانی عروسی خود در قشم بیش از 70 نفر از میهمانان را به کووید ۱۹ مبتلا کرد. عروس این مراسم، یک هفته قبل از مراسمش علایم سرماخوردگی داشته که متأسفانه بدون توجه به آن، یک هفته بعد، اقدام به برگزاری مراسم می‌کند و به‌دنبال آن 70 نفر نیز مبتلا می‌شوند.

 

جشن کرونایی در خانه

وی به مراسمی دیگر اشاره کرد و افزود: یک مدیر مدرسه با برگزاری جشنی در منزلش موجب می‌شود همه میهمانانش به غیر از یک نفر که از آمدن به آن میهمانی خودداری می‌کند به کرونا مبتلا شوند. نکته جالب این است که آن یک نفر که در میهمانی شرکت نکرده سالم بوده است. بعداز این جشن مدیر در مدرسه حاضر می‌شود و پرسنل مدرسه هم به کرونا مبتلا می‌شوند. برادر این فرد (مدیر مدرسه) هم که کارمند بانک بوده بعد ازحضور در این مراسم به سرکار خود می‌رود و تعدادی دیگر از کارمندان بانک هم مبتلا می‌شوند. نتیجه میهمانی این می‌شود که 34 نفر در یک جشن خانوادگی به‌کرونا مبتلا می‌شوند.

 

دکتر نوروزیان با اشاره به اینکه با وجود تعطیلی تالارها شاهد افزایش برگزاری این مراسم‌ها هستیم ادامه داد: شخص استاندار تأکید کرد، جلوگیری از این مراسم به فرمانداران و بخشداران واگذار شده است و باید با صاحبان این مراسم‌ها جدی‌تر از قبل برخورد شود.

 

در مراسم عزاداری اغلب دیده شده که صاحبان عزا به‌دلیل شیوع کرونا موفق به برگزاری مراسم ختم آنچنانی نشده‌اند، اما این اتفاق را با برپایی مراسم چهلم آنچنانی جبران می‌کنند. سال گذشته و اوایل امسال با بستن ورودی آرامستان‌ها و ممنوعیت چاپ آگهی ترحیم تا حدودی رفت و آمدهای سوگواری کنترل می‌شد و خاکسپاری شهروندان از دست رفته با رعایت پروتکل‌ها و بدون جمعیت‌ زیاد برگزار می‌شد اما این حساسیت‌ها اکنون بسیار کم شده و مردم بدون ترس از کرونا حضور در مراسم را از سر گرفته‌اند و شهرداری‌ها نیز کنترل جدی برای عدم ورود به آرامستان‌ها را در میان صدها دغدغه توسعه شهری فراموش کرده‌اند

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها
😊 1399/04/03
چرا کلا بااین اوضاع باید مراسم ها برگزار بشه که برایه مهمونی یا عروسی ک اصلا مهم نیس چندین نفر مبتلا بشن. الان این مراسم ها برگزار شد و چند نفری مبتلا شدن خرج دوا و دکتر رو عروس خانم میدن؟!
مادر 1399/04/03
عروسیا برگزار نمیشه اما کافه رستورانا بازه روی میزهای کافه ها رستورانا بستنی فروشی ها مشتریان هی جاشونو میدن به مشتری بعدی اینا هیچ موردی ندارد اما سالنای عروسی که میشه با ظرفیت یک سوم با فاصله وهر کس سر میز خودش باشه مورد داره ...
ناشناس 1399/04/02
باید جرم محسوب بشه و خاطیان شدیداً مجازات بشن چون دارن با سلامت جامعه و جون مردم بازی می کنن .
زهرا 1399/04/02
دوستان تو مراسم عروسی یک نفر میتونه ۷۰ نفر و حتی بیشتر رو هم مبتلا کنه چون کسی از بیماری دیگری باخبر نیست یک نفر که ۳تا رو آلوده کرد اون ۳نفر هم ۹نفر و اون ۹نفر هم ۲۷ نفر و...شاید هم بیشتر رو آلوده میکنه زنجیروار هست
ناشناس 1399/04/02
در جوابی که این دوستمون نوشته اگه دعوت کردن نمی‌تونیم بگیم نه چرانه میتونی بگی که من نمیتونم بیام
ناشناس 1399/04/02
چجور برخورد میکنن ؟ الان تو روستای ما (وسفونجرد) از بخش خلجستان استان قم در عرض دو هفته میخان 2 تا عروسی بگیرن اونم با حداقل 700 تا مهمون کی باید برخورد بکنه ؟؟؟
ناشناس 1399/04/02
باید باید عروسی وختم جرم محسوب بشه وقتی ادم را را دعوت میکننن ادم مجبوره مجبوره باید یره
ناشناس 1399/04/02
وقتی میگن بیماری مسری یعنی اینکه واگیر داره این بیماری هم واگیریش خیلی قوی
ناشناس 1399/04/02
بابا یک نفر به سه نفر متوسط است. اینطور نیست که ویروس کنتور داشته باشد و تا به سه نفر رسید دیگه منتقل نشه.
😑 1399/04/02
در جواب به این دوستی که گفته ۳ نفر . اون عروس خانم حداقل با ۳ یا ۴ نفر رو بوسی کرده و ارتباط داشته حالا همون ۳ یا ۴ نفر کم کم با ۵ نفر اونجا رابطه داشتن به همین خاطر همه گیر میشه

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.