2020/09/21
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
شروع دوباره برای برنامه عصر جدید

شروع دوباره برای برنامه عصر جدید

کارنامه برنامه عصر جدید از فصل اول تا کنون در این مطلب بررسی شده است.

دوات آنلاین-اسفند سال گذشته بود که فصل دوم عصرجدید روی آنتن رفت اما پس از چند قسمت کرونا همه را غافلگیر کرد و به این ترتیب قسمت‌های ضبط شده این برنامه تا مدتی روی آنتن بود و قسمت‌هایی هم بدون حضور تماشاگر ضبط و پخش شد. پس از نوروز پخش این برنامه ادامه پیدا نکرد و به خاطر سلامت عوامل و شرکت کنندگانی که برای شرکت در عصرجدید لاجرم به سفر  از نقاط مختلف کشور به تهران بودند تصویربرداری متوقف شد. حالاها خبرهای تازهای از این برنامه به گوش می‌رسد خبر اول را به تازگی احسان علیخانی در لایو اینستاگرامش باحجت الاسلام زایری داد و گفت ادامه عصر جدید از شنبه سوم خرداد روی آنتن می رود خبری که بسیاری از علاقمندان این برنامه استعدادیابی منتظر شنیدنش بودند.

 

روزنامه جام جم پیگیر این آغاز دوباره شده و در این گزارش جزئیات بیشتری آورده است. اگر پیگیر سرنوشت استعدادهای فصل دوم عصرجدیدهستید خواندن نوشتار پیش رو را كه از ادامه یافتن این فصل، دستاوردهای فصل اول و سرنوشت دیگر برنامه‌ها باشرایط کروناگفته است را به شما پیشنهاد میکنیم. و دوباره با عصر جدید

 

به گزارش جام جم، در این سه ماه، تصویربرداری برنامه عصرجدید تعطیل بوده و به دلیل تعطیلی باشگاهها و جاهای مختلف در کشور، شرکت کنندگان نمی توانستند تمرین خوبی داشته باشند. به گفته عوامل برنامه برای سلامت شرکت کنندگان و تماشاگران، مجبور نشدنشان به سفر کردن و امنیت گروه برنامه ساز این اتفاقات افتاد و ضبط قسمت های باقیمانده متوقف شد با این که فشار زیادی از سوی مخاطبان برای ادامه عصر جدید و تماشای آن وجود داشت.

 

در این زمان مربیان برنامه به صورت آنلاین با شرکت کنندگان در تماس بودند، اما به هر روی کار برای همه مشکل بوده و کرونا یکسری امکانات را از شرکت کنندگان دریغ کرده بود.

 

همین موضوع به تولید، ضبط، پخش و تمرین شرکت کنندگان عصرجدید آسیب رسانده اعضای گروه الان درصدد هستند مشکلات را رفع و رجوع و شرایط را بهتر کنند.

 

این برنامه فعلا بدون تماشاچی در حال ضبط است، یعنی قسمت های ابتدایی که روی آنتن می رود بدون حضور تماشاگران خواهد بود. کم کم و با توجه به تغییراتی که ایجاد می شود تماشاگران با رعایت نکات بهداشتی و فاصله اجتماعی اضافه خواهند شد، احسان علیخانی هم در لایوی که با حجت الاسلام زائری داشت، به شروع ضبط و پخش ادامه فصل دوم عصر جدید هم اشاره کرد و گفت: عصرجدید از شنبه سوم خرداد روی آنتن می رود و از این پس هرهفته شنبه و یکشنبه با علاقه‌مندان همراه خواهیم بود.

احسان علیخانی در برنامه عصر جدید

عصر جدید در سیل و...

این برنامه چه در زمان پخش فصل اول و چه فصل دوم، سعی داشت پویش های مردمی و حرکت های مردمی راه بیندازد، برای مثال برای کمک به سیل زدگان وارد عمل شد و کمکهای مردمی را جمع آوری کرد.

 

داوران این برنامه همچنین با حضور در بیمارستان کودکان مفید دیداری با بچه های بیمار داشتند، در این فصل نیز با اعلام علیخانی در برنامه کمک هایی برای خانواده های آسیب دیده از کرونا جمع آوری شد. باید دید با ادامه پیدا کردن عصرجدید چه کارهای تازه ای در راه است.

 

عصر جدید؛ برنامه‌ای که دیده شد

فصل اول: این برنامه در زمان پخش معمولا در نظرسنجی ها از نظر تعداد تماشاگران و رضایت مخاطبان در صدر قرار داشت، در نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما که پس از فصل دوم این برنامه انجام شد، از جامعه آماری با جمعیت ۸۱۸ نفر از افراد ۱۵ سال و بالاتر در تهران و ۳۲ شهر دارای مرکز صداوسیما ۳، ۶۵ درصد پاسخگویان به نحوی بیننده مسابقه عصر جدید بودند که ۹۴ درصد از این بینندگان در حد زیاد از این مسابقه رضایت داشته اند.

 

از این تعداد، زنان با آمار، ۶۷ درصد و مردان با آمار ۶۲.۹ درصد بیننده این مسابقه بوده اند. همچنین میان گروه های سنی مختلف نوجوانان با 84.9 درصد بیشتر از سایر گروه های سنی بیننده عصرجدید بوده اند.

 

ویژه برنامه نوروز : نوروز امسال هم که این برنامه روی آنتن شبکه سه رفت، در نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما با 65.5 درصد مخاطب نسبت به دیگر برنامه های شاخص نوروزی، بیشترین تعداد بیننده را پای خود نشاند.

 

یک رکورد تازه: در قسمت نهایی فصل پیشین، رکورد جدیدی از تعداد شرکت کنندگان در بخش رای مردمی ثبت شد. در این نظرسنجی به طور کلی ۲۴ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۶۰۸ نفر شرکت کردند و به این ترتیب 5 نفر اول این فصل از رقابت عصر جدید معرفی شدند.

 

کیفیت با کاهش رقابت

عصر جدید در فصل اول و در مرحله مقدماتی در ۲۶ برنامه که در هر قسمت هفت شرکت کننده حضور داشت، برگزار شد. به عبارتی سری اول این برنامه میزبان بیش از ۱۴۰ شرکت کننده بود، در سری اول از هر برنامه دو نفر به مرحله بعد می رفتند و در آخر بعد از پشت سرگذاشتن دیگر مراحل، در نهایت 60نفر به فینال می رسیدند.

 

در این سری هم بیشتر از ۱۲ هزار فیلم از طرف متقاضیان ارسال شده که توسط تیمی از عوامل برنامه طی سه چهار ماه بررسی و از میان آنها تعدادی انتخاب شدند. در ادامه از بین افراد انتخابی حدود هزار نفر به صورت حضوری به محل برنامه دعوت شدند و در دور بعدی، از بین آنها 400نفربه مرحله آزمون نهایی راه پیدا کردند.

 

بعد از اینها هم نوبت به راستی آزمایی همین تعداد رسید و در طول آن، از بین ۴۰۰ نفر نیمی از آنها یعنی حدود200 نفر از داوطلبان به مرحله بعدی یعنی مسابقه عصرجدید راه پیدا کردند با همه اینها گویا قرار است در این سری با کم کردن تعداد رقبا به کیفیت کارها اضافه شود تا جایی که در نهایت حدود۲۰ نفر قرار است با هم مسابقه دهند، این اقدام هم طبعا باعث می شود شاهد تلاش بیشتر و کارهای نو و خلاقانه تری از تعداد باقیمانده باشیم.

 

در کنار اینها، اعضای تیم عصر جدید که در زمان شروع فصل دوم مثل ما فکرش را هم نمی کردند قرار است گرفتار چه بلایی شوند، استودیی را تدارک دیدند که در آن تماشاگران بیشتری نسبت به قبل می توانستند حاضر شوند. همچنین قرار بود با افزایش تعداد حاضران در استودیو از آنها در بخش های مختلف هم به صورت فعال تر برای افزایش هیجان و کمک به داوری عادلانه تر کمک گرفته شود؛ اقدامی که این روزها چندان به کار نمی‌آید.

 

در ادامه چه خبر است؟

به دلیل آزاد شدن عبور و مرور بین شهری، تصویربرداری ادامه برنامه و آمدن شرکت کنندگان از شهرهای مختلف به استودیو ادامه پیدا کرد. البته این روزها از هلال احمر و نیروهای اورژانس سرصحنه حضور دارند و همه پیش از ورود به استودیو از نظر سلامت بررسی و کنترل می شوند.

 

گروه این روزها در حال تصویربرداری قسمت های تازه است و تاکنون چهار قسمت از این برنامه بدون تماشاگران ضبط شده است و با نظر ستاد کرونا و وزارت بهداشت، به زودی حضور تماشاگران هم در این برنامه میسر خواهد شد و هشت قسمت از برنامه روی آنتن رفته است، ۱۲ قسمت دیگر از مرحله مقدماتی باید پخش شود. به این ترتیب همچنان افراد و گروه هایی هستند که هنوز روی صحنه عصر جدید نیامدند و وارد گود این رقابت نشدند.

 

شیوع ویروس کرونا و توقف تصویربرداری، این فصل از عصر جدید را طولانی کرد و به همین خاطر فینال زمستان روی آنتن خواهد رفت.

 

پس از مقدماتی، به ترتیب مراحل دوم، نیمه نهایی و نهایی برگزار می شود.

 

کار با کرونا

با آغاز کرونا برخی برنامه ها مثل عصرجدید، تصویربرداری خود را متوقف کردند و برنامه ها و مسابقه هایی با رعایت موازین بهداشتی و بدون تماشاگران حاضر در استودیو به کارشان ادامه دادند، برخی از آنها را اینجا آورده ایم:

 

مسابقه ایران: این برنامه تصویربرداری خود را ادامه داد و با گزارش جام جم از پشت صحنه آن، مشخص شد برای حفظ سلامت شرکت کنندگان، پزشک قبل حضورشان در سوله آنها را معاینه می کند.

 

دورهمی: این مجموعه تا مدتی مانند گذشته با حضور تماشاچیان ضبط میشد و روی آنتن می رفت. با بحرانی شدن کرونا تماشاچی ها با رعایت فاصله اجتماعی به استودیو می آمدند، اما این هم دیری نپایید و مدیری اعلام کرد در برنامه بدون حضور مردم با مهمانش در استودیو گپ می زند.

 

دست فرمون: تصویربردای این برنامه وابسته به تماشاگر نیست و از این رو قسمت های آخر مرحله نهایی آن بدون حضور تماشاچیان پخش شد

 

 خونه مونی: این برنامه حسابش از دیگر برنامه ها جداست و به دنبال شیوع ویروس کرونا با شعار در خانه ماندن روی آنتن رفته است. خونه مونی در استودیو تماشاگر ندارد، با وجود این، همه عوامل با رعایت نکات بهداشتی روی آنتن می روند.

 

کودک شو: این برنامه هم مدتی است بدون حضور تماشاگر ضبط و پخش می شود.

 

پنج ستاره از آن برنامه هایی بود که در پی شروع کرونا بدون حضور تماشاگران تصویربرداری خود را ادامه داد.

 

بدون توقف: این برنامه هم تصویربرداری قسمت های تازه در شرایط کرونارا بدون تماشاگران حاضر در استودیو پیش برد.

 

میدون عوامل این برنامه در حال تصویربرداری فصل دوم بدون حضور تماشاگرهستند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.