2021/09/23
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱ مهر
دیباچه
بازداشت مرد تنها در پرونده دختر گمشده

بازداشت مرد تنها در پرونده دختر گمشده

این مرد ادعا می‌کند از سرنوشت دختر دانش آموزی خبری ندارد.

دوات آنلاین-پرونده دختر دانش آموزی که از آذر سال قبل به طرز مرموزی ناپدید شده است با دستگیری مردی که او را سوار خودرواش کرده بود وارد مرحله ای تازه شد.

 

به گزارش روزنامه جوان، آذر سال قبل بود که اعضای خانواده ای سراسیمه به اداره پلیس رفتند و اعلام کردند دختر ۱۵ ساله شان مژگان ناپدید شده است.

 

یکی از آنها گفت: دخترم مژگان دانش آموز است و از مدتی قبل با من اختلاف پیدا کرد. شب قبل با هم مشاجره لفظی کردیم که مژگان به بهانه ای از خانه خارج شد. سپس با تلفن همراهش تماس گرفتم اما جواب نداد تا اینکه چند ساعت بعد خودش با من تماس گرفت و گفت در ترمینال مسافربری آرژانتین است و به زودی به خانه بر می گردد. او گفت از اینکه قهر کرده پشیمان شده و به خانه بر می گردد اما خبری نشد. نگرانش شدیم و همراه دیگر اعضای خانواده به ترمینال آرژانتین رفتیم اما دخترم را پیدا نکردیم و الان به اداره پلیس آمدیم که کمک کنید دخترمان را پیدا کنیم.

 

با این شکایت پرونده به دستور قاضی بخشوده، بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران برای بررسی در اختیار تیمی از کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

مأموران پلیس در نخستین گام شماره تلفن همراه دختر گمشده را بررسی کردند که مشخص شد مژگان شب حادثه از ترمینال میدان آرژانتین با خانواده اش تماس گرفته اما ساعتی بعد تلفن همراهش خاموش می شود.

 

همچنین در بازبینی فیلم دوربین های مداربسته دریافتند مژگان پس از اینکه تلفنی از خانواده اش در ترمینال آرژانتین خداحافظی می کشد سوار خودروی پژو پرشیایی سفید رنگی شده و از آنجا دور می شود.

 

دستگیری یک مظنون

دوربین های مدار بسته تنها چند شماره از پلاک خودروی پرشیا را ثبت کرده بودند که مأموران پلیس با بدست آوردن همین چند شماره تحقیقات خود را برای شناسایی صاحب خودروی پژو پرشیا آغاز کردند.

 

در نهایت کارآگاهان پلیس آگاهی پس از شش ماه تلاش و بررسی شماره پلاک صدها خودرو موفق شدند صاحب خودروی پرشیا را که مرد میانسالی به نام اسد است شناسایی کنند بررسی ها نشان داد صاحب خودرو پرشیا مرد تنهایی است که شب حادثه به عنوان آخرین فرد دختر گمشده را سوار خودرواش کرده و به طرف خانه خودش حرکت کرده است.

 

بنابراین مأموران پلیس دو روز قبل وی را به عنوان مظنون حادثه دستگیر کردند.

 

متهم در بازجویی ها مدعی شد شب حادثه دختر ۱۵ ساله را به عنوان مسافر سوار کرده و در مقصد پیاده کرده است و از سرنوشت او خبری ندارد.

 

وی گفت: چند سال قبل همسر و فرزندانم برای زندگی به خارج از کشور مهاجرت کردند و مرا تنها گذاشتند. از آن زمان به بعد گاهی شب ها با خودروام مسافرکشی می کنم و نیمه شب حادثه هم در حوالی میدان آرژانتین دختر نوجوانی را به عنوان مسافر به مقصد خیابان نظام آباد

سوار خودروام کردم. در میانه راه برای برداشتن مدارکی سری هم به خانه ام در خیابان سبلان زدم و بعد دختر نوجوان را به مقصدش رساندم و دیگر از او خبری ندارم.

 

متهم در ادامه با توجه به اظهارات متناقضش به دستور قاضی بخشوده برای تحقیقات بیشتر و روشن شدن زوایای پنهان این حادثه در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

 

حراج اول ماه اسنپ مارکت
پوشاک با سلام
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.