2020/09/21
۱۳۹۹ دوشنبه ۳۱ شهريور
اعدام قاتل 4 عضو یک خانواده

اعدام قاتل 4 عضو یک خانواده

قاتل اعتراف کرد مادر خانواده‌ای را به همراه یک دختر و دو پسرش به قتل رسانده است.

دوات آنلاین-مرد جنایتکار که چهار عضو یک خانواده را در شهرستان همدان به قتل رسانده بود روز چهارشنبه در زندان این شهر اعدام شد.

 

حسن خانجانی، دادستان همدان در توضیح پرونده گفت: ۱۱ اسفندماه سال ۹۳ ساکنان منطقه رکنی همدان با صدای فریادهای زن همسایه خود را به محل رساندند. آنها وقتی قدم به داخل خانه گذاشتند با اجساد مادر، دختر و دو پسر خانواده مواجه شده و پلیس را از ماجرا با خبر کردند. لحظاتی بعد تیمی از مأموران پلیس همدان به همراه بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شدند و در این باره تحقیق کردند. در اولین بررسیها مشخص شد که مادر و دختر خانواده به علت فشار بر عناصر حیاتی گردن به کام مرگ رفته اند اما دو پسر خانواده با شلیک گلوله به قتل رسیده اند.

 

دختر خانواده در اولین تحقیقات گفت: من ساکن شهرستان ماکو هستم. از چند روز قبل هر چه با خانواده ام تماس گرفتم کسی به تماس هایم جواب نداد. نگران شدم و امروز از ماکو راهی همدان شدم. وقتی در خانه را باز کردم بوی تعفن در حیاط خانه پیچیده بود. وقتی به داخل خانه رفتم با صحنه هولناک مواجه شدم و با فریاد همسایه ها را با خبر کردم.

 

بعد از انتقال اجساد به پزشکی قانونی تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان جنایت به جریان افتاد. کارآگاهان پلیس خیلی زود موفق شدند عاملان حادثه را که دو مرد جوان بودند شناسایی و بازداشت کنند.

 

عامل حادثه که مردی ۳۴ ساله بود، گفت: من و دوستم مدتی قبل از اعضای خانواده مقداری پول نقد گرفتیم. آنها در قبال پول نقد از ما چک سفید، سفته و اوراق هویتی مان را گرفتند. مدتی که گذشت و موعد پرداخت پول فرا رسید آنها از ما خواستند که پول را به آنها برگردانیم که به خاطر مشکلاتی که داشتیم از آنها فرصت گرفتیم که قبول نکردند. اعضای خانواده مقتول، ما را تهدید کردند که در صورت پرداخت نشدن پول، چک را به اجرا می گذارند و برای همین تصمیم به سرقت اوراق گرفتیم.

 

متهم ادامه داد: شب حادثه دوستم به من خبر داد که کسی داخل خانه نیست و اعضای خانواده به سفر رفته اند. او از من خواست به خانه شان دستبرد بزنیم و اوراق را سرقت کنیم. وسوسه های او سبب شد تا به حرفش اعتماد کنم. او مقابل خانه مراقب اوضاع بود و من هم از راه دیوار وارد خانه شدم. در حال جست وجو بودم که متوجه شدم دوستم به من دروغ گفته و آنها به سفر نرفته اند. وقتی آنها از حضور من باخبر شدند ابتدا مادر خانواده و دخترش را خفه کردم. همان لحظه دو پسر خانواده از حادثه با خبر شدند که آنها را با شلیک گلوله به قتل رساندم.

 

بعد از اعتراف دو متهم و کامل شدن تحقیقات پرونده در دادگاه کیفری یک استان بررسی شد و عامل جنایت به قصاص و همدست او به حبس محکوم شد.

 

حکم دادگاه بعد از تأیید رأی در دیوان عالی کشور و انجام تشریفات قانونی سحرگاه دیروز اجرا شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.