2020/05/25
۱۳۹۹ دوشنبه ۵ خرداد
دستگیری عاملان کلاهبرداری 500 میلیاردی

دستگیری عاملان کلاهبرداری 500 میلیاردی

متهمان از 200 نفر به بهانه سرمایه‌گذاری کلاهبرداری کرده بودند.

دوات آنلاین-معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری 3 جاعل و کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: این مجرمان بالغ بر 500 میلیارد ریال از 200 شاکی کلاهبرداری کرده بودند.

 

سرهنگ کارآگاه "جهانگیر تقی پور" گفت: در اواخر سال گذشته پرونده ای با عنوان کلاهبرداری به بهانه سرمایه گذاری در یک شرکت دانش بنیان با دستور قاضی کشیک دادسرای ناحیه 16 تهران به اداره سیزدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 

وی توضیح داد: بررسی پرونده حکایت از آن داشت که شخصی بنام "شهرام 28 ساله" با تأسیس شرکتی با هدف تولید قطعات الکترونیکی شروع به فعالیت کرده است و پس از گذشت یک سال و روند رو به رشد آن، شرکت جدید دیگری تأسیس و به بهانه جذب سرمایه و ارتقاء تولید و سود دهی بالا به سایر شرکت های الکترونیکی پیشنهاد سرمایه گذاری می دهد. ولی متهم نه تنها هیچ گونه مشارکت و همکاری با شرکت ها نداشته بلکه با سوء استفاده و جعل مهر این شرکت ها و با انجام اقدامات متقلبانه از 30 سرمایه گذار هرکدام به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال کلاهبرداری و متواری شده است.

 

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت: شاکیان اظهار داشتند: ما با توجه به اعتماد سازی صورت گرفته از سوی فرد کلاهبردار که با استفاده از برندهای مختلف الکترونیکی و ارائه چک ضمانت به مبلغ 2 میلیارد ریال فریب سرمایه گذاری وی را در شرکت خوردیم.

 

سرهنگ تقی پور در ادامه بیان کرد: کارآگاهان در تحقیقات پلیسی مخفیگاه شهرام و 2 همدستش را در شهر اصفهان و محدوده شرق تهران شناسایی کردند و با انعکاس موضوع به مقام قضائی دستور دستگیری آنان صادر شد.

 

وی افزود: در بیست و نهم اسفند ماه شهرام به اتفاق 2 همدستش دستگیر و به اداره سیزدهم منتقل شدند.

 

این مقام پلیسی ابراز داشت: شهرام در تحقیقات صورت گرفته معترف شد، من با تاسیس یک شرکت و به اتفاق دو دوست دیگرم برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری با سودهی بالا تبلیغ کردیم و با جعل مهر و سربرگ های شرکت های معتبر اعتماد شهروندان را جلب کردیم و پس از جذب سرمایه 500 میلیاردی در یک فرصت مناسب فرار کردیم و فکر نمی کردیم کمتر از یک ماه گرفتارشویم.

 

سرهنگ کارآگاه تقی پور در پایان گفت: با اشاره به اعتراف متهمان به جرم خود هر 3 کلاهبردار با صدور قرار میلیاردی از سوی مقام قضائی روانه زندان شدند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.