2022/08/14
۱۴۰۱ يکشنبه ۲۳ مرداد
عاملان فجیع‌ترین جنایت نوروزی پای میز محاکمه

عاملان فجیع‌ترین جنایت نوروزی پای میز محاکمه

خانواده مقتول اعضای بدن این جوان را به بیماران نیازمند اهدا کردند.

دوات آنلاین-شیوع بیماری کرونا در کشور، حوزه بروز جرائم را مثل هر حوزه دیگری تحت تاثیر قرار داد و سبب شد تا نوروز ۹۹ شیوع جرایم در قیاس با سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته باشد. مهم ترین پرونده نوروز99 در شهرستان اسلامشهر تشکیل شد، جایی که سه مرد تبهکار هشتم فروردین ماه با طراحی نقشه سرقت خونین ترین پرونده تعطیلات نوروز را رقم زدند و کمتر از یک ساعت بعد از حادثه بازداشت شدند.

 

پرونده سه متهم به صورت ویژه بررسی شد و متهمان به زودی در دادگاه کیفری یک استان تهران محاکمه می شوند.

 

قتل در موبایل فروشی

ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز جمعه هشتم فروردین ماه بود که زن جوانی با شنیدن فریادهای کمک خواهی از داخل یک مغازه فروش گوشی تلفن همراه در خیابان کاشانی شهرستان اسلامشهر کسبه محل را از ماجرا باخبر کرد.

 

لحظاتی بعد کسبه به سختی در مغازه را گشوده و با دیدن پیکر غرق خون صاحب مغازه که فرشاد نام داشت ماموران پلیس و امدادگران را از ماجرا باخبر کردند.

 

همزمان با حضور ماموران کلانتری ۱۱ شهرک لاله و امدادگران، فرشاد۲۷ ساله در حالی که با اصابت دو ضربه از ناحیه گردن هدف چاقو قرار گرفته بود به بیمارستان منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت عاملان حادثه به جریان افتاد.

 

در شاخه دیگری از بررسی ها کارآگاهان پلیس در جریان تحقیقات خود موفق شدند نیم ساعت بعد از حادثه دو نفر از عاملان حادثه را در یکی از خیابان های اطراف در حالی که نایلون حاوی گوشی تلفن همراه به دست داشتند و لباس‌های‌شان آغشته به خون بود شناسایی و بازداشت کنند.

 

دو متهم در اولین بازجویی ها به سرقت خونین با همدستی یکی از دوستان خود اعتراف کردند. همزمان با دستگیری دو متهم بود که سومین عضو باند هم که راهی برای فرار نداشت خود را تسلیم پلیس کرد.

 

اعتراف عاملان حادثه به جنایت

در حالی که تحقیقات در این باره جریان داشت از بیمارستان خبر رسید که فرشاد به علت شدت جراحت جانش را از دست داده است بنابراین پرونده با موضوع قتل عمد تشکیل شد.

 

عامل اصلی حادثه که مردی 24 ساله بود در شرح ماجرا گفت: در بررسی صفحه اینستاگرام فرشاد متوجه شدم که او صاحب یک مغازه فروش گوشی موبایل در خیابان کاشانی است. بنابراین تصمیم به سرقت از مغازه او گرفتم و ماجرا را با دو نفر از دوستانم در میان گذاشتم که موافقت کردند. مطابق نقشه ابتدا به مدت چند روز مغازه وی را تحت نظر گرفتیم و دو روز قبل از حادثه به عنوان خریدار وارد مغازه اش شدم و شرایط را بررسی کردم اما آن روز خرید انجام ندادم. به فرشاد گفتم قصد خرید یک گوشی گرانقیمت برای برادرم را دارم اما به خاطر شرایطی که برایم پیش آمده فعلا با خودم پول ندارم و اصرار کردم که روز جمعه به مغازه بیاید تا بتوانم همراه برادرم خرید انجام دهم. وقتی با اصرارم مواجه شد قبول کرد.

 

متهم ادامه داد: بعد از آن بود که مرحله دوم نقشه را اجرا کردیم. روز حادثه وقتی فرشاد در مغازه را باز کرد من به همراه یکی از دوستانم همراه او وارد شدیم و کرکره را پایین دادیم نفر سوم گروه مامور مراقبت از محل بود.

 

متهم گفت: وقتی فرشاد در گاو صندوق را باز کرد من با تهدید چاقو از او خواستم که گوشی های تلفن همراه را داخل نایلونی که به او دادم بریزد. او فهمید که در دام ما گرفتار شده است. وقتی دست به شوکر برد که مقاومت کند. من با چاقو دو ضربه به او زدم و بعد از سرقت 53 گوشی هر سه فرار کردیم تا اینکه بازداشت شدیم.

 

حادثه از زبان برادر مقتول

بهزاد معصومی، برادر مقتول درباره حادثه گفت: من و فرشاد در همان مغازه با هم شریک و همکار بودیم. متهم اصلی دو روز قبل از حادثه به مغازه آمد و گفت می خواهد برای برادرش خرید کند. او گفت برادرش از صبح زود تا دیر وقت سر کار است و اصرار کرد روز جمعه همراه او به مغازه بیاید تا خرید را انجام دهد. به خاطر شیوع کرونا و شرایط ایجاد شده من قبول نکردم اما برادرم برای کمک به او قبول کرد. شماره همراهش را به او داد و گفت «هر وقت با برادرت آمدید با من تماس بگیرید تا کار شما را | انجام دهم.»

 

وی ادامه داد: روز جمعه آنها به مغازه رفتند اما قصدشان خرید گوشی نبود بلکه قصد سرقت داشتند و وقتی برادرم مقاومت کرد ضربه‌ای به شاهرگ گردنش زدند و 53 گوشی موبایل را از داخل گاوصندوق سرقت کردند و از آنجا گریختند. لحظاتی پس از این ماجرا خود فرشاد با من تماس گرفت و گفت که سریع خودم را به مغازه برسانم و شاهرگش را زدند. پس از آن بلافاصله به مغازه رفتم و در حالی که خون زیادی از برادرم رفته بود او را به درمانگاه رساندم که پس از پانسمان اولیه با آمبولانس به بیمارستان اعزام شدیم. در آنجا گفتند به علت بالا رفتن قند خون امکان عمل جراحی وجود ندارد باید صبر کنیم تا قند خونش کاهش پیدا کند. ۲-۳ ساعت بعد کادر درمانی به ما گفتند که باید به فرشاد انسولین تزریق کنیم تا قندش پایین بیاید و بتوانیم او را به اتاق عمل ببریم. بعد هم به یکباره اعلام کردند که به کما رفته است و در ادامه هیچ خبر رسید که فوت کرده است.

 

اهدای اعضا

برادر مقتول درباره اهدای اعضای برادرش گفت: پس از آنکه برادرم به مرگ مغزی مبتلا شد پیشنهاد اهدای اعضای وی مطرح شد که من و برادر دیگرم که در بیمارستان بودیم با این موضوع موافقت کردیم و امیدوار بودیم که با این کار خداپسندانه بتوانیم چند بیمار را درمان کنیم تا ثواب آن به پای برادرمان نوشته شود اما به مسئولان بیمارستان گفتیم که باید از پدر و مادر مان هم اجازه بگیریم که پس از تماس با آنها هر دو نفرشان اعلام رضایت کردند و ما علاوه بر دریچه قلب بافت‌های هر دو دست و پای او را اهدا کردیم

 

صدور کیفرخواست

با کامل شدن تحقیقات اولیه سه متهم به محل جرم منتقل شدند و صحنه جنایت را بازسازی کردند. سه روز بعد از حادثه خونین بود که یونس اسدی مقدم، دادستان اسلامشهر اعلام کرد که پرونده به صورت ویژه بررسی و یا صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده است.

 

وی ادامه داد: برای عاملان حادثه درخواست اشد مجازات مطرح شده است که در صورت صدور حکم قصاص و تایید در دیوان عالی کشور رای در محل وقوع حادثه ودر ملاعام اجرا خواهد شد.

 

منبع: جوان

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.