2020/05/31
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
با کدام داور عصر جدید هم‌نظرتر هستید؛ امین حیایی، عظیمی نژاد، نونهالی یا بشیر حسینی

با کدام داور عصر جدید هم‌نظرتر هستید؛ امین حیایی، عظیمی نژاد، نونهالی یا بشیر حسینی

نظرات داوران عصر جدید با واکنش‌های متفواتی مواجه می‌شود اما کدام یک از داوران بیشتر نظر بینندگان را جلب می‌کند.

دوات آنلاین-برنامه عصر جدید در فصل دوم هم با حساسیت دنبال شده است و باز هم همان داوران قبلی یعنی امین حیایی، بشیر حسینی، آریا عظیمی نژاد و رویا نونهالی در مقام قضاوت قرار گرفته اند و گاهی چراغ‌هایی را روشن می‌کنند که شاید خیلی از ما با آنها هم‌نظر نباشیم.

امین حیایی در عصر جدید

امین حیایی، داور مهربان در مرحله اول

امین حیایی شاید از سه داور دیگر مهربان‌تر باشد و بیش از آنها چراغ سفید را روشن کند. او در فصل قبل عصر جدید نیز نشان داد نسبت به همکاران خود آسان‌گیرتر است البته فقط در مرحله اول مسابقه و وقتی عصر جدید وارد مرحله دوم می‌شود و حساسیت‌ها بالا می‌رود او هم سخت‌گیری‌های خاص خودش را دارد.

 

از نظر امین حیایی همین که یک شرکت‌کننده نشان بدهد دارای استعداد و تواناییهای اولیه در رشته انتخابی‌اش هست برای مرحله اول کافی است بنابریان نباید زیاد وارد جزییات شد و سخت‌گیری کرد.

 

امین حیایی تنها داوری است که تا اینجای کار زنگ طلایی را به صدا درآورده و شرکت‌کننده‌ای را مستقیم به مرحله نیم نهایی فرستاده است. او زنگ طلایی را برای شعبده بازی به صدا درآورد که با کارت و سکه حرکات جالبی انجام داد.

 

انعطاف امین حیایی باعث شده کمتر مورد انتقاد بینندگان عصر جدید قرار بگیرد.

بشیر حسینی در عصر جدید

بشیر حسینی و نظرات متفاوت

دکتر سید بشیر حسینی تا پیش از برنامه عصر جدید کمتر شناخته شده بود و بیشتر در مجامع علمی حضور داشت اما نشستن او بر صندلی داوری در عصر جدید باعث شد به شهرت زیادی دست پیدا کند.

 

بشیر حسینی نگاه جامعی به اجراهای عصر جدید دارد و از نظر او این نکته که اتفاقی خاص و غیرتکراری روی صحنه رخ بدهد بسیار مهم است. به همین دلیل به محض این‌که احساس کند شرکت‌کننده‌ای حرکات جدیدی را انجام می‌دهد چراغ سفید را روشن می‌کند. او البته گاهی نظراتی دارد که کاملا متفاوت با سه داور دیگر است. دلیل این امر هم این است که حسینی در موضوع رسانه بسیار متبحر است و هر اجرا را در بستر رسانه‌ای آن تعریف می‌کند و قضاوتش نیز بر این اساس است.

 

در هر صورت گاهی مواقع رای دکتر حسینی مورد انتقاد بینندگان برنامه قرار می‌گیرد. نمونه آن چراغ قرمزی است که به یکی از خوانندگان عصر جدید داد. این خواننده سنتی توانست از سه داور دیگر رای مثبت بگیرد اما بشیر حسینی به این دلیل که او هنگام اجرا چشمانش را می‌بست و به زبان بدن توجه نداشت چراغ قرمز را روشن کرد. وقتی رای بشیر حسینی در میان حاضرات در استودیو به شور گذاشته شد اکثرا با آن مخالفت کردند.

آریا عظیمی نژاد در کنار احسان علیخانی

آریا عظیمی نژاد؛ مخالفان و موافقان تند و تیز

آریا عظیمی نژاد مخالفان و موافقان تند و تیزی دارد. برخی به شدت از او حمایت می‌کنند و بعضی دیگر او را حتی برای داوری در عصر جدید مناسب نمی‌دانند.

 

عظمیم نژاد تمام اجراها را با حساسیت زیر زیر نظر می‌گیرد و بیش از هر چیز نتیجه کار برایش اهمیت دارد. او در مورد خوانندگان خیلی سخت‌گیری می‌کند و این به دلیل تخصص خودش است.

 

تیپ و استایل آریا عظیمی نژاد نیز در قضاوت بینندگان بی تاثیر نیست. به هر حال او نیز از جمله هنرمندانی است که با عصر جدید بیش از قبل شناخته شد هرچند قبل از آن آثار زیادی ساخته بود اما چهره او برای مخاطبان چندان آشنا نبود.

رویا نونهالی در عصر جدید

رویا نونهالی، آرام و منطقی

رویا نونهالی داوری است که برای قضاوت زیاد عجله نمی‌کند و ترجیح می‌دهد تا آخر اجرا منتظر بماند تا ببینید بالاخره چه اتفاقی رخ می‌دهد. او خط قرمزهای مشخصی دارد به عنوان مثال از اجراهایی که کمی خشن به نظر می‌رسند خوشش نمی‌آید یا این‌که تقلید صدا یا استندآپ کمدی را زیاد نمی‌پسندد. با این حال اگر شرکت‌کنندگان این رشته‌ها نیز موفق عمل کنند چراغ سفید را روشن می‌کند.

 

نونهالی بیش از هر چیز به وجه نمایشی اجراها دقت دارد و تسلط اجراکننده‌ها را به شد زیر نظر می‌گیرد. شاید آرای او به اندازه نظرات آریا عظیمی نژاد و بشیر حسینی چندان جنجال برانگیز نباشد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.