2020/07/04
۱۳۹۹ شنبه ۱۴ تير
کلاهبردای میلیاردی تاجر قلابی

کلاهبردای میلیاردی تاجر قلابی

پس از آزادی از زندان برای گذران زندگی، مجدداً به فکر کلاهبرداری افتادم و در مکان های اداری سوژه های خودم را انتخاب می کردم و...

دوات آنلاین-سرپرست پایگاه سوم پلیس آگاهی از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داد و گفت: متهم که خود را تاجر معرفی می کرد از 3 مال باخته 6 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

 

سرهنگ کارآگاه "کیومرث ناصری" گفت : دوم بهمن ماه سال جاری پرونده ای با عنوان کلاهبرداری توسط شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران برای رسیدگی تخصصی و دستگیری متهم پرونده به پایگاه سوم پلیس آگاهی ارجاع شد.

 

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی با حضور در پایگاه به کارآگاهان گفت، حدود 3 ماه پیش برای امور بانکی در مرکز شهر رفته بودم در آنجا با شخصی به نام ناصر آشنا شدم. ناصر بسیار خوش صحبت و خود را تاجر معرفی کرد و ادعای اعمال نفوذ در دستگاه های دولتی و خود را منتسب به برخی از مسئولان معرفی می کرد.

 

وی توضیح داد: شاکی در ادامه گفت، پس از مدتی که از آشنایی من و ناصر می گذشت، وی به من پیشنهاد سرمایه گذاری در یک پروژه واردات و صادرات را داد. من هم با اعتمادی که به او پیدا کرده بودم مبلغ یک و نیم میلیارد ریال به حساب او واریز کردم. ولی پس از مدتی تلفن همراهش را خاموش کرد و دیگر خبری از او نداشتم و متوجه شدم از من کلاهبرداری کرده است.

 

سرپرست پایگاه سوم پلیس آگاهی گفت: بررسی موضوع کلاهبرداری به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پایگاه قرار گرفت و ضمن انجام تحقیقات خاص و پلیسی مشخص شد ناصر دارای چندین سابقه کیفری کلاهبرداری است و در یک واحد آپارتمانی در حوالی خیابان سهروردی به صورت مجردی زندگی می کند. با هماهنگی قضائی و طی یک عملیات غافلگیرانه بیستم اسفند ماه ناصر دستگیر و به پایگاه سوم انتقال یافت.

 

سرهنگ ناصری تصریح کرد: با توجه به ادله و مدارک موجود ناصر لب به اعتراف گشود و ضمن قبول بزه کلاهبرداری به کارآگاهان گفت، پس از آزادی از زندان برای گذران زندگی، مجدداً به فکر کلاهبرداری افتادم و در مکان های اداری سوژه های خودم را انتخاب می کردم و با نزدیک شدن به آنها و صحبت های اغنا کننده سوژه ها را ترغیب به سرمایه گذاری می کردم و پس از دریافت پول و گذشت چند روز از محل متواری می شدم.

 

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه تا کنون 3 تن از مال باختگان شناسایی شده اند، گفت: با اعتراف صریح متهم و تحقیاقت پلیسی، کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را بیش از 6 میلیارد ریال برآورد کرده اند.

 

سرهنگ ناصری افزود: متهم با صدور قرار قانونی روانه زندان شد.

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.