2020/04/08
۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۰ فروردين
چگونه خودمان در خانه سبزه عدس برای سفره هفت سین عید درست کنیم

چگونه خودمان در خانه سبزه عدس برای سفره هفت سین عید درست کنیم

آموزش مرحله به مرحله درست کردن سبزه عدس را در این مطلب بخوانید. اطمینان داشته باشید سبزه قشنگی برای سفره هفت سین خواهید داشت.

دوات آنلاین-سبزه عید را اگر خودتان درست کنید قطعا خیلی لذت‌بخش خواهد بود. این کار اصلا سخت نیست البته قبل از هر کاری باید تصمیم بگیرید قصد دارید سبزه چی درست کنید. یکی از بهترین گزینه‌ها شبزه عدس است.

 

ایرنا نوشت: درست کردن سبزه با عدس هم زمان کم‌تری می‌برد هم سبزه قشنگ‌تری را تحویلمان می‌دهد.

 

مراحل اولیه کاشتن سبزه عدس

برای درست‌کردن سبزه عید، عدس‌ها را داخل ظرفی ریخته و کمی آب روی آن بریزید و ظرف را در دمای معمولی فضای اتاق قرار دهید.

 

در این مرحله به خاطر اینکه آب جذب عدس‌ها می شود بنابراین بایستی میزان آب را زود به زود چک کنید و درصورت اینکه ملاحظه کردید آب آن خشک شده است مقداری آب ولرم به آن اضافه کنید.

آموزش کامل درست کردن سبزه عدس

مرحله جوانه زدن عدس

پس از اینکه چند روز سپری شد تغییراتی در شکل ظاهری عددها ملاحظه می‌کنید. در این حالت وقت آن است که عدس‌ها را لای پارچه نمدار بگذارید.

 

دقت کنید که در این مرحله جوانه زدن عدس‌ها کامل می‌شود پس نباید بگذارید عدس‌ها بی‌آب و خشک شوند. برای جلوگیری از این کار می‌توانید با استفاده از اسپری دستمال را هر روز نمدار کنید.

 

بیشتر بخوانید:

به جای سبزه هفت سین عید سبزی بکارید + آموزش کاشت سبزی

آموزش درست کردن سبزه هفت سین عید با هسته میوه‌ها

آموزش کاشت سبزه عید با هسته خرما در خانه

طرز تهیه سبزه شناور در تنگ

 

شرایط نگهداری سبزه عدس

هنگامی که مطمئن شدید که عدس‌ها جوانه زدند بهترین کار این است که آنها را به ظرف اصلی انتقال دهید و پس از اینکه جوانه‌ها به اندازه کافی رشد کرده و سبز شدند، دستمال را از روی آن بردارید ولی همچنان دست از آبکشی و آبیاری عدس‌ها با اسپری برندارید.

سبزه عدس برای سفره هفت سین بسیار زیبا است

بهتر است سبزه در محیطی همچون کنار پنجره قرار بگیرد که هوایی معتدل دارد. باید بدانید چنانچه سبزه‌ها با نور طبیعی رشد کرده باشند سرسبزی بیشتری خواهند داشت بنابراین گاهی اوقات بهتر است اقدام به چرخاندن ظرف سبزه بکنید تا سبزه عدس به صورت کج رشد نکند.

 

تا عید نوروز همینطور به شکل مستمر روزانه اقدام به آبیاری سبزه‌تان بکنید تا زمان تحویل سال زیباترین سبزه را در سفره هفت سین‌تان بگذارید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.