2020/09/30
۱۳۹۹ چهارشنبه ۹ مهر
خانه تکانی سریع با این روش امکان‌پذیر است

خانه تکانی سریع با این روش امکان‌پذیر است

خانه تکانی سریع چه فوت و فن‌ها و رمز و رازهایی دارد؟ چگونه می‌توان هم همه جا را نظافت کرد و هم وقت زیادی را از دست نداد؟

دوات آنلاین-خانه تکانی سریع برای کسانی که شاغل هستند و وقت کافی ندارند بسیار اهمیت دارد. این افراد از یک طرف باید خانه خود را تمیز و برای عید آماده کنند و از طرفی باید این کار را با سرعت انجام بدهند. فرمول‌های زیر که به نقل از ایرنا آمده است شما را در رسیدن به این هدف کمک می‌کند:

 

 

۱. کارها را دسته‌بندی و برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.

 

۲. رمز اصلی این مدیریت دو الی سه هفته‌ای، برنامه‌ریزی و داشتن اولویت‌هاست.

 

۳. کارهای خانه را با کمک یکدیگر پیش ببرید.

 

۴. از خانواده کمک بگیرید.

 

۵. از نیروی کمکی استفاده کنید.

خانه تکانی را دسته جمعی انجام بدهید

شما بیش از سایرین نیاز به این برنامه‌ریزی دارید. هر زمانی که علاقه داشته باشید نمی‌توانید کارتان را شروع کنید. بهترین کار تخمین زدن زمان مورد نیاز است. کارهای خانه را دسته‌بندی کنید. شاید به نظرتان برسد که این کار ممکن نیست اما نمونه‌های موفق زیادی که وجود دارند، از ممکن بودن و شیرینی آن حرف می‌زنند.

 

اول: مرتب کردن و تمیز کردن کمدهای اتاق‌ها

دوم: نظافت داخل کابینت‌ها

سوم: پرده‌ها

چهارم:مبل و فرش

پنجم: پنجره و دیوار

 

برنامه‌ریزی برای نظافت کمدهای اتاق‌ها

برای کسانی که پرمشغله هستند، این دسته‌بندی ضروری است. شما باید سعی کنید ظرف یک الی دو روز هر کدام از این دسته‌ها را به پایان برسانید. اگر زمان لازم برای این کارها را ندارید می‌توانید از بزرگ‌ترها و یا نیروی کمکی استفاده کنید.

 

بزرگ‌ترها برای نگهداری از فرزندان شما می‌توانند به شما کمک کنند و شما با سرعت بهتری داخل کمدها را تمیز کنید. اولین کار تمیز کردن داخل کمدها و هدیه دادن لوازمی که نمی‌خواهیم و یا دور انداختن آن‌هاست.

آشپزخانه را چه طور تمیز کنیم

کابینت آشپزخانه را چگونه تمیز کنیم

برای نظافت داخل کابینت شما مجبور هستید یک الی دو روز زمان بگذارید. وسایل داخل کابینت را بیرون آورید. لایه کف آن را بشویید و خشک کنید. سعی کنید مته به خشخاش نگذارید و کارهایی که زمان زیادی می‌طلبد را به بعد از عید واگذار کنید.

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش برای تمیز کردن یخچال در خانه تکانی

 

 تمیزی و مرتب شدن کابینت‌ها قدم مثبتی است که نباید با فشار آوردن به خودتان با کارهای بزرگ‌تر، توان ادامه کارها را هم از خودتان بگیرید. در تمام این کارها زنان و مردان کنار هم می‌توانند با سرعت خوبی پیش بروند.

 

پرده‌ها در خانه تکانی بسیار مهم هستند

شما دو راه دارید. یا پرده را بشویید و به حالت نم‌دار آن را نصب کنید و یا به خشکشویی بدهید تا کار اتو را انجام دهد. همچنین می‌توانید کار شستن و اتوی پرده را به خشکشویی بسپارید که چندان مقرون به صرف نیست اما برای بسیاری از افراد که مهارت چندانی در ماشین لباسشویی ندارند و یا فرصت کافی را ندارند، این گزینه مناسبی به شمار می‌رود. پیشنهاد ما شستن و پهن کردن فوری و یا سپردن اتو به خشکشویی است.

 

بیشتر بخوانید: چگونه اجاق گاز را در خانه تکانی به بهترین روش نظافت و تمیز کنیم

 

گام چهارم خانه تکانی؛ مبلمان و کوسن‌ها

ما دو نوع کوسن داریم. یک نوع کوسن زیپ دارد و می‌توانیم داخل ماشین لباسشویی آن را بشوییم. اما نوع دوم کوسن‌ها را نمی‌توانیم داخل ماشین لباشسشویی بشوییم. این نوع کوسن‌ها که زیپپ ندارند، بارها توسط ما داخل ماشین لباسشویی خراب شده‌اند و فرم خودشان را از دست داده‌اند. بهترین راه برای این کوسن‌ها خشکشویی است.

 

هزینه خشکشویی بهتر از این است که با کوسن‌هایتان خداحافظی کنید. برای مبلمان هم بهترین راه دستمال کشیدن با شامپوی مخصوص است. شما می‌توانید در این زمینه نیز از نیروی کمکی استفاده کنید.

 

بیشتر بخوانید: چگونه سنگ و سرامیک کف خانه را در خانه تکانی تمیز و براق کنیم

بهترین راه برای تمیز کردن فرش ها چیست

فرش‌ها در خانه تکانی اهمیت ویژه‌ای دارند

در شستشوی فرش حواستان به رنگ‌های گیاهی باشد که با اندک آبی رنگ پس می‌دهند و بهتر است یا آن‌ها را نشوییم و یا به قالیشویی بسپاریم. در مرود فرش‌های دستبافت، توصیه به شستن هر سال نیست زیرا عمر فرش را کاهش می‌دهد. بهترین کار استفاده از روفرشی‌های مناسب و زیبایی است که در بازار وجود دارد.

 

اگر از ظاهر روفرشی‌ها خوشتان نمی‌آید بهتر است برای زیر پا از فرش‌هایی استفاده کنید که در شستشو رنگ پس نمی‌دهند. برای کسانی که پرمشغله هستند، مانند کارهای قبلی یک روز جمعه قبل از سال نیاز است تا کار فرش‌ها را به پایان برسانند.

پنجره ها را در خانه تکانی چه طور تمیز کنیم

دیوار و پنجره را چه کنیم

هرچه به سال نو نزدیک‌تر شویم، کار دیوار و پنجره معنادارتر می‌شود. نیروی کمکی برای این کارها یکی از کارهای رایج در این زمان است. بنابراین استفاده از نیروی کمکی، مخصوصاً برای افرادی که پرمشغله هستند و یا دردهای عضلانی دارند، واجب می‌نماید.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.