2020/08/09
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ مرداد
تکنیک‌هایی برای خواندن ذهن دیگران

تکنیک‌هایی برای خواندن ذهن دیگران

خواندن ذهن طرف مقابل‌تان تا حدی امکان دارد البته اگر زبان بدن را بلد باشید. در این میان واکنش‌های چشمی خیلی به شما کمک می‌کند.

دوات آنلاین-خیلی از ما دوست داریم بدانیم بعضی لحظات در ذهن دیگران چه می‌گذرد و طرف مقابل ما به چه فکر می‌کند. خواندن ذهن دیگران تا حدودی با یکسری تکنیک‌ها و آگاهی از زبان بدن امکان پذیر است.

 

میگنا نوشت: گاهی ممکن است کنجکاو شوید و بخواهید مسائلی را که از ذهن دیگران می‌گذرد، بدانید و در واقع به نوعی ذهن خوانی کنید. جالب است که بدانید از طریق علم روانشناسی و با توجه به حرکات چشم شخص مورد نظر می‌توانید ذهن اطرافیانتان را بخوانید.

 

انسان‌ها عموما موجودات کنجکاوی هستند و دانستن افکار یا راز‌های پنهان، آن‌ها را به وجد می‌آورد. موضوع وقتی جالبتر می‌شود که آن‌ها بتوانند ذهن دوست یا همسرشان را بخوانند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از زبان بدن کسی بفهمیم دروغ می‌گوید؟

 

یکی از روش‌های موثر ذهن خوانی، درک زبان بدن است. در واقع افراد در حین حرف زدن، ناخودآگاه قسمتی از بدنشان را تکان می‌دهند و این حرکات نشان دهنده تفکرات و احساسات درونی فرد نسبت به موضوع جاری دانست.

تکنیک‌هایی برای خواندن ذهن دیگران

ذهن خوانی با استفاده از واکنش‌های چشمی

۱ – بالا – سمت راست: نشانگر جستجو و بازسازی رویدادی تصویری که در گذشته رخ داده است.

 

۲ – بالا – سمت چپ: در حال ساختن تصویر و یا رویداد جدید.

 

۳ – مستقیم – سمت راست: بخاطر آورن صوتی که در گذشته شنیده شده است.

 

۴ – مستقیم – سمت چپ: در حال ساختن کلمه و یا صوتی که در گذشته رخ نداده است.

 

۵ – پایین – سمت راست: صحبت کردن شخص با ضمیر داخلی اش

 

۶ – پایین – سمت چپ: به خاطر آوردن و یا تصور یکی از حواس، لامسه، بویایی و یا چشایی

 

۷ – چند حرکت و یا بدون حرکت: ممکن است شما سوالی را از فرد مورد نظر بپرسید و فرد هیچکدام از حرکات فوق را انجام ندهد و به یک نقطه خیره شود. این بدین معنی است که فرد دارد سوال و جواب را به صورت تصویری بررسی و شبیه سازی می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه از زبان بدن دختری بفهمیم ما را دوست دارد یا نه؟

 

نکته: به خاطر داشته باشید که این واکنش‌ها برای تمامی افراد یکسان نیستند و ممکن است استثنا‌هایی نیز وجود داشته باشد، ولی همین الان می‌توانید آن‌ها را با همسر و یا دوستتان تمرین کنید.

 

روی صورت طرف مقابل متمرکز شوید

تمرکز خود را به صورت فرد اختصاص دهید. به صورت مستقیم به چشم‌های فرد به مدت ۱۵ ثانیه نگاه کنید. سعی کنید به صورت طولانی مدت به چشم طرف مقابل زل نزنید. در غیر این صورت انرژی دریافتی از فرد مختل می‌شود و فرد مقابل احساس راحتی نخواهد داشت.

 

بیشتر بخوانید: شخصیت افراد را بر اساس مدل چشم تشخیص دهید

 

بعد از گذشت ۱۵ ثانیه، به طرف دیگری نگاه کنید. یک تصویر ذهنی از چهره و چشم‌های فرد بسازید. انرژی این فرد چگونه است؟ حالا ساکت بنشینید و اجازه دهید افکار و احساسات فرد مقابل تمامی ذهن و روح شما را پر کند. حالا به درستی می‌توانید فرایند خواندن ذهن را آغاز کنید.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.