2020/08/08
۱۳۹۹ شنبه ۱۸ مرداد
سیروس دین محمدی: تراکتور محک خوبی برای استقلال و استراماچونی است

سیروس دین محمدی: تراکتور محک خوبی برای استقلال و استراماچونی است

استقلال در بازی‌های اخیرش با تراکتورسازی کارنامه خوبی نداشته و حالا باید دید آیا این بازی حساس می‌تواند پایان شکست‌های استقلال در خانه حریف باشد. سیروس دین محمدی به این سوال پاسخ می‌دهد.

دوات آنلاین-سیروس دین‌محمدی از جمله پیشکسوتانی است که هم در استقلال بازی کرده و هم پیراهن تراکتورسازی را پوشیده، به همین دلیل او بهتر از هر کسی می‌تواند درباره بازی حساس جمعه میان این دو تیم نظر بدهد.

 

ایران ورزشی نوشت: دین‌محمدی ابتدا درباره شرایط استقلال صحبت می‌کند: «استقلال روند خوبی را در هفته‌های اخیر طی کرده و به پیروزی‌هایی هم رسیده. البته باید به مرور زمان ببینیم آیا نتایج استقلال ادامه پیدا می‌کند یا نه؟ روی این سه بازی نباید کارشناسی کرد، باید بازی‌های سخت نظیر تراکتور برای استقلال پیش بیاید تا درباره موفقیت این تیم نظر بدهیم. مربی و تیم باید در بازی‌های سخت محک بخورند که تراکتور می‌تواند محک خوبی برای استقلال و استراماچونی باشد.

 

اینکه چه اتفاقاتی در این بازی می‌افتد مهم است، هر چند به نظر من استقلال باید بازیکن جدید بگیرد و تقویت شود.» هافبک سابق تیم ملی درباره بازی تراکتور- استقلال و جو تبریز می‌گوید: «تراکتور تیم پرمهره‌ای است که هم بازیکنان جوان و آماده‌ای در اختیار دارد و هم چند بازیکن باتجربه که می‌توانند در دقایق حساس به این تیم کمک کنند. استقلال بازی سختی پیش رو دارد، بخصوص در تبریز چون شرایط تراکتور در تبریز متفاوت با سایر شهرهاست.

 

به قول فوتبالی‌ها، تبریز برای تیم‌های حریف جو سنگینی دارد و می‌تواند برای آنها استرس‌زا باشد. من هم در استقلال بازی کرده‌ام و هم در تراکتور، به همین دلیل معتقدم همان جوی که در ورزشگاه آزادی وجود دارد، در تبریز هم هست و همین می‌تواند بازی پرفشاری را پیش روی استقلال قرار بدهد. البته من چون در دو تیم بازی کرده‌ام، نمی‌توانم نتیجه را پیش‌بینی کنم.»

 

دین‌محمدی درباره شکست تراکتور مقابل نفت‌آبادان می‌گوید: «من بازی تراکتور با نفت را نگاه کردم. تراکتور خوب بازی کرد و موقعیت‌های زیادی هم داشت تا به گل برسد اما با بی‌دقتی از دست رفت.

 

نفت با تمام وجود بازی کرد و به زمین آمده بود تا بازی را ببرد. البته این نتیجه نمی‌تواند تراکتور را با بحران مواجه کند، چون این تیم بازیکنان باتجربه‌ای در اختیار دارد که در این مواقع می‌توانند به بهترین شکل ممکن عمل کنند تا استرس از تیم دور شود.»

 

یکی از انتقادها به کادر‌فنی استقلال و استراماچونی، عدم استفاده از دستیار ایرانی است. دین‌محمدی در این باره هم صحبت می‌کند: «خود استراماچونی خواسته که دستیار ایرانی نداشته باشد.

 

شاید اطلاعات پارسال را به او داده‌‌اند که ترجیح داده از مربیان ایرانی استفاده نکند. درست است که استراماچونی رزومه ویژه‌ای ندارد اما باشگاه می‌توانست چند مربی جوان در کنار او قرار بدهد تا از تجربیاتش استفاده کند. البته خودش نخواست چنین اتفاقی بیفتد و به همین دلیل نمی‌توان از کسی خرده گرفت.»

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.