2020/05/29
۱۳۹۹ جمعه ۹ خرداد
قتل دختر نقاش در ویلا

قتل دختر نقاش در ویلا

پدر مقتول: دخترم همراه حامد راهی ویلا شده و من تردید ندارم که او در مرگ دخترم نقش داشته ‌است.

دوات آنلاین-اعضای خانواده‌ای که دخترشان هشت‌سال قبل به طرز مرموزی در شهرستان عباس آباد به قتل رسیده است برای تنها مظنون پرونده درخواست قصاص کردند.

 

به گزارش جوان، سحرگاه ۱۵‌مهر‌سال‌۹۰ بود که به مأموران پلیس شهرستان عباس‌آباد خبر رسید جسد دختری جوان کنار رودخانه رها شده است. با حضور پلیس در محل و انتقال جسد به پزشکی قانونی مشخص شد که جسد متعلق به بنفشه ۲۵‌ساله است که ویلای‌شان در همان نزدیکی قرار دارد.

 

پزشکی قانونی بعد از بررسی‌های لازم علت فوت بنفشه را مصرف زیاد مواد مخدر اعلام کرد. پدر بنفشه وقتی در این باره مورد تحقیق قرار گرفت، گفت: ما ساکن تهران هستیم و از مدتی قبل ویلایی در عباس‌آباد خریدم و گاهی همراه خانواده‌ام برای تفریح به آنجا می‌رفتیم. دخترم بنفشه نقاش و دانشجوی معماری بود و به شعر هم علاقه زیادی داشت. او گاهی به تنهایی برای نقاشی به ویلا می‌رفت و در آنجا از طبیعت نقاشی می‌کرد. مردمیانسال همچنین گفت: مدتی قبل دخترم آخرین بار به من خبر داد که می‌خواهد همراه پسری به نام حامد که به تازگی با او آشنا شده به ویلایمان برود که من به حامد مظنون هستم و احتمال می‌دهم که او دخترم را به قتل رسانده است.

 

بعد از به دست آمدن این اطلاعات بود که حامد به عنوان مظنون اصلی تحت تعقیب قرار گرفت و بازداشت شد. او اتهام قتل را انکار کرد و در شرح ماجرا گفت: مدتی قبل بود که با بنفشه آشنا شدم. او گفت که بیشتر وقت‌ها برای نقاشی به عباس‌آباد می‌رود و آنجا ویلایی دارند که من را به آنجا دعوت کرد که قبول کردم. به هر حال ما برای تفریح به عباس‌آباد رفتیم. شب را در ویلای‌شان سپری کردیم و صبح روز بعد وقتی از خواب بیدار شدم، دیدم که از بنفشه خبری نیست. با تلفن همراهش تماس گرفتم که جواب نداد. بعد هم به اطراف سر زدم که خبری از او نشد. وقتی از پیدا کردنش ناامید شدم وسایل او را تحویل سرایدار ویلا دادم و راهی تهران شدم تا اینکه خبر رسید جسد او همان حوالی پیدا شده است.

 

با کامل شدن تحقیقات بازپرس با توجه به مستندات موجود حامد را در مرگ بنفشه گناهکار شناخت و کیفرخواست علیه وی صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 

در اولین جلسه رسیدگی در حالی که اولیای‌دم درخواست قصاص کرده‌بودند، متهم جرمش را انکار کرد و گفت که نقشی در ارتکاب قتل نداشته است. دفاعیات حامد از سوی هیئت رسیدگی کننده مورد پذیرش قرار گرفت و او از اتهام وارد شده تبرئه شد.

 

بعد از آن بود که رأی صادر شده مورد اعتراض اولیای‌دم قرار گرفت و برای بررسی به دیوان عالی کشور فرستاده شد. قضات دیوان بعد از بررسی اوراق پرونده اعتراض را وارد دانسته و رأی دادگاه را نقض کرد و پرونده برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی زالی فرستاده شد.

 

روز یکشنبه بعد از اینکه قاضی رسمیت جلسه را اعلام کرد پدر بنفشه در جایگاه حاضر شد و گفت: دخترم شاعر و نقاش بود. او همراه حامد راهی ویلا شده و من تردید ندارم که او در مرگ دخترم نقش داشته ‌است. او به دخترم مواد‌مخدر داده که منجر به فوت او شده و جسدش را شبانه کنار رودخانه‌ای که در ۲۰‌متری ویلاست رها کرده‌ است که برایش درخواست قصاص دارم.

 

در ادامه وکیل متهم که در غیبت حامد در جلسه حاضر شده‌بود، اتهام را رد کرد و از هیئت رسیدگی کننده برای او درخواست برائت کرد. هیئت قضات بعد از ختم جلسه وارد شور شد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.