2020/07/05
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير
با رژیم غذایی کانادایی  به سرعت وزن کم کنید
رژیم کانادایی، رژیم‌ پروتئینی ۱۵ روزه است

با رژیم غذایی کانادایی به سرعت وزن کم کنید

رژیم کانادایی، رژیم پر پروتئین و پر چربی است که، متابولیسم بدن را بالا می‌‌برد. در این رژیم کربوهیدرات‌‌هایی همانند، نان و غلات که از متابولیسم آن‌‌ها گاز دی‌ اکسید کربن و آب در بدن تولید می‌‌شود، تقریبا حذف شده‌ است.

دوات آنلاین-رژیم‌های غذایی متنوعی وجود دارد که در کوتاه مدت وزن افراد را کم می‌کند اما به دلیل ورود کم کالری به بدن به شدت بدن را در حالت وضعیت قرمز قرار می دهند. در این میان رژیم‌های غذایی که می تواند وزن را به سرعت کاهش دهد رژیم غذایی کانادایی یکی از انواع رژیم است که کالری کافی به بدن شما وارد می کند و هم زمان باعث می شود وزن کم کنید.

 

مستقل آنلاین نوشت:رژیم غذایی کانادایی، رژیم پر پروتئین و پر چربی است که، متابولیسم بدن را بالا می‌‌برد. در این رژیم کربوهیدرات‌‌هایی همانند، نان و غلات که از متابولیسم آن‌‌ها گاز دی‌ اکسید کربن و آب در بدن تولید می‌‌شود، تقریبا حذف شده‌ است.

 

رژیم کانادایی، رژیم‌ پروتئینی ۱۵ روزه است، و شامل ۱۲ روز رژیم اصلی و ۳ روز رژیم تثبیت‌ کننده می‌شود که افراد معمولا برای کاهش وزن در کوتاه‌ مدت به سراغش می‌‌روند، میان‌ وعده ندارد و باعث افت قند خون و احساس ضعف در فرد می‌‌شود، همچنین باعث از دست‌ رفتن آب بدن شده و عوارض جدی را برای افراد به دنبال دارد.

 

 

 

بهترین برنامه غذایی، شامل ۳ وعده غذای اصلی و ۳ میان‌ وعده است. حذف هر کدام از وعده‌‌های اصلی و میان‌ وعده‌‌ها پایداری و ضریب موفقیت رژیم لاغری را کاهش می‌‌دهد.

 

رژیم کانادایی، رژیم پر پروتئین و پر چربی است که، متابولیسم بدن را بالا می‌‌برد. در این رژیم کربوهیدرات‌‌هایی همانند، نان و غلات که از متابولیسم آن‌‌ها گاز دی‌ اکسید کربن و آب در بدن تولید می‌‌شود، تقریبا حذف شده‌ است. این ترکیبات از طریق بازدم و ادرار دفع می‌‌شوند، در حالی که باقیمانده متابولیسم پروتئین‌ها برای دفع ابتدا باید در کبد به اوره تبدیل و همراه با آب زیاد از طریق کلیه‌‌ها دفع شوند. ترکیب‌های واسطه متابولیسم چربی‌ها نیز اسیدهای کتونی‌اند، که مقدار زیاد آن می‌تواند از سد خونی مغز عبور و مشکلات جدی برای مغز ایجاد کند. ترکیبات اسیدهای چرب اشباع نیز می‌توانند باعث افزایش کلسترول و تری‌گلیسرید در خون شده و زمینه‌ ابتلا به بیماری‌های متابولیک را فراهم کنند و اگر کنترل نشوند، خطرناک و کشنده خواهند بود.

 

با رژیم‌های غلط متابولیسم بدن یا کم و یا متوقف می‌شود؛ در نتیجه یا به سختی وزن کم خواهید کرد و یا کاهش وزن شما متوقف خواهد شد.

 

بعد از رژیم‌های سفت و سخت مثل رژیم کانادایی و یا اتکینز، ولع شدید به خوردن پیدا می‌کنید و عادت‌های غذایی‌ شما تغییری نمی‌کنند.

 

به‌طور متوسط ۳.۵ تا ۴ کیلو گرم کاهش وزن در ماه مناسب است. همان طور که چاقی و اضافه وزن در طی یک شب و یکباره به سراغتان نیامده، برای کاهش وزن هم به بدن خود فرصت دهید. بهتر است با اصلاح عادات غذایی غلط خود و به مرور زمان وزن کم کنید. عجله می‌تواند، عوارضی چون سنگ‌ کلیه، ریزش مو، افتادگی پوست, افتادگی شکم, ناراحتی معده, برگشت سریع وزن،‌ احساس خستگی و بی‌حالی در طی روز، کاهش تعریق و عدم تحمل سرما، افت قند و … به همراه داشته باشد.

 

بهتر است، کاهش وزن با انجام ورزش‌های هوازی مثل؛ طناب‌ زدن، دوچرخه‌ سواری، دو و... همراه باشد. ورزش‌های هوازی با استفاده از اکسیژن و اکسیداسیون چربی، باعث چربی‌ سوزی و در نتیجه کاهش وزن می‌شوند. در رژیم کانادایی به شما تاکید می‌شود، هر از گاهی نفس عمیق بکشید تا به چربی‌ سوزی شما کمک کند. اینکه تنفس عمیق می‌تواند باعث‌ سوزاندن چربی‌‌ها و کاهش وزن شود، یک تصور نادرست و یک ادعای غلط است. تنفس در حین انجام ورزش‌‌های هوازی اهمیت بسیار زیادی دارد، اما این تنفس نیست که باعث کاهش وزن می‌شود، بلکه افزایش متابولیسم و افزایش مصرف کالری، در نتیجه انجام منظم ورزش‌های هوازی است که باعث کاهش وزن می‌ شود.

 

 

 

 

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.