2020/05/28
۱۳۹۹ پنج شنبه ۸ خرداد
پیش بینی علیرضا اکبرپور: استقلال برنده دربی خواهد بود

پیش بینی علیرضا اکبرپور: استقلال برنده دربی خواهد بود

همیشه تیم‌هایی که با غرور وارد دربی می‌شوند می‌بازند. این‌بار هم پرسپولیس باد کرده و فکر می‌کند چه خبر است.

دوات آنلاین-علیرضا اکبرپور را هیچ استقلالی نیست که نشناسد؛ آن مهاجم گریزپا که هرگاه به دربی‌ها نزدیک می‌شویم آن گل پیروزی‌بخشش در شهرآورد سال 1379 مقابل دیدگان ما رژه می‌رود؛ عجب فراری و عجب گلی. اکبرپور وقتی آن پاس دقیق را از سیروس دین‌محمدی گرفت چندین متر مدافع پرسپولیس را جا گذاشت.

 

ایران ورزشی نوشت:بیش از همه علی انصاریان بود که برای متوقف کردن اکبرپور تک و تا می‌کرد اما مگر می‌شد به آن بازیکن تیزپا رسید؟! استقلال شاید اکنون بازیکنی با سرعت و طراوت اکبرپور در ترکیب خود نداشته باشد، اما بازیکنانی همچون قائدی و کریمی شاید بتوانند همان کاری که اکبرپور در سال‌های دور می‌کرد را در استقلال تکرار کنند. پیشکسوت خوش‌صحبت باشگاه استقلال بر این باور است که همین دو بازیکن می‌توانند قفل دروازه پرسپولیس مغرور را بشکنند.

 

*زود برویم سر اصل مطلب؛ پرسپولیسی‌ها خودشان را در آستانه دربی برنده می‌دانند. تو هم همین نظر را داری؟

 (می‌خندد) بگذارید درخواب و خیال خودشان باقی بمانند. خیلی خوب است که این ذهنیت را دارند. خوشحالم.

 

*چرا؟

 چون همیشه تیم‌هایی که با غرور وارد دربی می‌شوند می‌بازند. این‌بار هم پرسپولیس باد کرده و فکر می‌کند چه خبر است. شک نکنید اگر این‌طوری وارد دربی شوند بردن‌شان برای استقلال راحت‌تر خواهد شد.

 

*از لحاظ فنی آنها را برتر از استقلال نمی‌دانی؟ حتی با وجود 6 امتیازی که گرفتند؟

 بازی‌شان مقابل صنعت‌نفت را دیدید؟ چه کار کردند؟ یک توپ آمد و شوت زدند رفت توی گل. کار تاکتیکی خاصی از پرسپولیس دیدید؟ در بازی‌ها قبل هم چیز خاصی نبودند که ما بخواهیم آنها را برتر از استقلال بدانیم. یادتان می‌آید در یکی از دربی‌ها پرسپولیس خیلی به خودش می‌نازید، بعد آمد در دربی و 3تا خورد. الان هم همینطور شده و خیلی‌ها این تیم را از پیش برنده می‌دانند در حالی که این‌طوری نیست.

 

*کدام بازیکن در استقلال می‌تواند دروازه پرسپولیس را فتح کند؟

 محسن کریمی یا مهدی قائدی. مرتضی تبریزی هم شانس دارد. به‌نظر من سرعتی‌ها کار را درمی‌آورند. منتظر گلزنی اینها باشید.

 

*در استقلال امروز کدام‌یک از این بازیکنان شبیه تو فوتبال بازی می‌کنند؟

 سرعت من را هیچ‌کدام از این بازیکنان ندارند چون دریبل‌زن‌تر هستند. مثلاً قائدی دوست دارد بازیکن مقابلش را با دریبل از مقابل بردارد. من اما این‌طوری نبودم. به‌محض اینکه پاسی به من می‌رسید سعی می‌کردم فرار کنم و به دل مدافعان حریف بزنم. شکل بازی قائدی فرق می‌کند. محسن کریمی هم سرعتی است اما سبک بازی‌اش با من متفاوت است. آنها بازیکنان قابلی هستند که می‌توانند در این بازی گل بزنند.

 

*حضور دیاباته تا چه اندازه فضا را برای گلزنی این دو بازیکن باز خواهد کرد؟

 خیلی زیاد. البته دیاباته هنوز در استقلال جا نیفتاده و به‌زودی جا می‌افتد. چنین بازیکنی برای بازیکنان سرعتی‌تر یک نعمت بزرگ محسوب می‌شوند. دیاباته می‌تواند دعوا کند و با یک اثر کوچک، توپ را در اختیار بازیکنان سرعتی قرار دهد و آنها به دل حریف بزنند و دروازه را بازکنند. چنین بازیکنانی در کنار سرعتی‌ها یک مکمل بسیار خوب محسوب می‌شوند.

 

*زمانی که در استقلال بازی می‌کردی پاس‌ها خیلی سریع و بی‌وقفه به هم می‌رسید. دلیلش چه بود که حالا در استقلال چنین وضعیتی را مشاهده نمی‌کنیم؟

 آن استقلال محصول سال‌ها بازی بازیکنانش در کنار هم بود. مثلاً من و آقا سیروس (دین‌محمدی را می‌گوید) چشم‌بسته همدیگر را پیدا می‌کردیم. سیروس می‌دانست من کجا هستم و من هم می‌دانستم وقتی سیروس توپ را می‌گیرد کجا پاس می‌دهد. کل آن تیم این شکلی بود. پاس‌ها خیلی دقیق به هم می‌رسید. استقلال الان اما تازه شکل گرفته و تا رسیدن به آن شرایط زمان می‌خواهد. با این حال تصور می‌کنم شرایط دربی‌ها با هم فرق دارد. شما اصلاً استقلال را دست‌کم نگیرد. من به پرسپولیسی‌ها هم هشدار می‌دهم از این استقلال بترسند چون استقلال آتش زیر خاکستر است.

 

*یعنی می‌شود پیروزی استقلال را در این بازی متصور بود؟

 چرا نشود؟ من دربی‌های زیادی را تجربه کرده‌ام. روزی بوده که ما فکر می‌کردیم پرسپولیس را می‌بریم و رفتیم و باختیم و روزی هم بوده که آنها در خواب پیروزی به ورزشگاه آمده‌اند و بد باخته‌اند. این بازی با همه بازی‌ها فرق می‌کند. شما که خودتان تجربه زیادی در فوتبال دارید و می‌دانید داستان این بازی‌ها از چه قرار است. شک نکنید در این بازی هم تیمی اگر با غرور وارد زمین شود با شکست تلخی از زمین بیرون می‌رود.

 

ممنون از پاسخگویی آقای اکبرپور.

 برد استقلال را یکشنبه هفته آینده ببینید. من که خیلی خوش بینم.

 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.