2020/09/20
۱۳۹۹ يکشنبه ۳۰ شهريور
توصیه‌های کلیدی برای رابطه جنسی موفق

توصیه‌های کلیدی برای رابطه جنسی موفق

هرگز به مقایسه همسر خود و دیگران به ویژه برخی هنرپیشه ها و مدل ها نپردازید. گریم ها و طراحی های پشت پرده عملاً ما را فریب می دهند.

دوات آنلاین-رابطه جنسی در روابط زوجین تاثیر بسیار زیادی دارد و به همین دلیل زن و شوهرها باید در این باره اطلاعات کافی داشته باشند تا بتوانند از این عنصر برای بهبود کیفیت زندگی مشترک خود استفاده کنند.

 

رابطه جنسی موفق؛ از آثار مثبت تا تداوم در 60 سالگی

1 - با یکدیگر بیشتر از قبل گفت و گو کنید و سعی در اصلاح نقاط ضعف رابطه تان داشته باشید. تنها کافی است که درونی ترین احساسات و عواطف خود را به گونه ای کاملاَ آزادانه با همسرتان در میان بگذارید و به تدریج نیز دفعات انجام این تمرین را افزایش دهید.

 

با همسر خود پیرامون انتظاراتی که از رابطه جنسی دارید، حرف بزنید. در این زمینه دو اصل "راحتی" و "صداقت" اهمیت زیادی دارد. همچنین نباید از این فرصت در راستای انتقاد از شریک زندگی استفاده شود. صحبت های خود را بر اساس انتظاراتی که دارید شروع کرده و در انتخاب جملات دقت کنید. فقط مواردی را عنوان کنید که از تجربه آنها در رابطه جنسی خود و همسرتان احساس خوبی خواهید داشت.

 

از همسرتان سوال کنید که رابطه جنسی مطلوب وی چیست و آیا از ارتباط لمسی که با وی برقرار می کنید راضی است یا خیر؟ در واقع باید از طریق پرسش و پاسخ به درک مناسبی از اولویت ها و علایق شریک زندگی خود دست یابید و کشف کنید که چه نوع ارتباط لمسی را با چه اندازه فشار وارده بیشتر دوست دارد.

 

2 - بررسی کنید تا چه اندازه توانسته اید به انتظارات همسرتان عمل کنید؟ آیا این توقعات واقعا منطقی و درست هستند؟ در این زمینه اختلاف نظر دارید و یا همسو هستید؟

 

3 - طی روز با در آغوش گرفتن همسر خود، فرستادن پیام و یا برقراری تماس های تلفنی کوتاه، به وی نشان دهید که به او فکر می کنید و برای شما ارزش زیادی دارد. همین فعالیت های ساده در بهبود کیفیت رابطه جنسی نقش مهمی خواهند داشت.

 

4 - زمان هایی از روز را که در خانه و بدون مشغله هستید، دستان همسر خود را بیشتر بگیرید. زوجین به ویژه بانوان نیازمند دریافت عشق بیشتری از جانب همسر خود هستند تا برای برقراری یک رابطه جنسی سالم و مطلوب آمادگی بالاتری داشته باشند.

 

5 - حتی اگر سالیان سال هم از زندگی مشترکتان می گذرد، مجددا با یکدیگر قرارهای عاشقانه بگذارید و بعضی از شب ها را به تجربه رستوران های مختلف، طبیعت گردی، سینما و فعالیت های مشابه اختصاص دهید.

 

6 - از کلمات عاشقانه برای صدا زدن همسرتان استفاده کنید. همچنین هنگام رابطه زناشویی نیز رابطه کلامی را با یکدیگر حفظ کنید.

 

7 - هرگز به مقایسه همسر خود و دیگران به ویژه برخی هنرپیشه ها و مدل ها نپردازید. گریم ها و طراحی های پشت پرده عملاً ما را فریب می دهند.

 

8 - در صورت عدم مساعد بودن شرایط و یا حال روحی همسر به هر علتی، ابتدا به حل مشکل کمک کرده و پس از آن در مورد بازسازی رابطه جنسی خود گفت و گو کنید.

 

نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که برای اغلب مردانی که درگیر مشکلات و تنش ها هستند، رابطه جنسی با همسر می تواند مفید و آرامبخش باشد ولی در زنان برعکس است و خانم ها برای برقراری ارتباط جنسی موفق، نیاز به آرامش روحی دارند.

 

9 - از خودتان مراقبت کنید و به سلامت فیزیکی- ظاهری خود اهمیت زیادی بدهید. همچنین مراقب بوی بدن و دهان خود باشید و در صورت لزوم با پزشک مشورت کنید.

 

11 - طرز آرایش و پوشش در خانه مطابق میل همسرتان باشد (هم مردان و هم زنان).

 

12 - در صورت بروز مشکلی در رابطه جنسی بدون هیچ خجالتی به پزشک مراجعه کنید.

 

13 - نکته ای مهم که زوجین با سن بالاتر از 50 سال باید به آن بپردازند، برنامه تغذیه ای اصولی است. در واقع اگر توجه چندانی به مواد غذایی مصرفی خود نداشته باشید، انرژی زیادی نیز نخواهید داشت و طبیعی است که نتوانید به تقویت رابطه جنسی زندگی مشترک خود کمک کنید. تغییر سبک زندگی، تغذیه درست و همچنین تمرینات ورزشی مستمر سه کلید اصلی رابطه جنسی سالم در سنین بالا هستند. همچنین توصیه می شود که این موارد را همراه با همسر خود و در کنار وی تجربه کنید تا بر صمیمیت و عشق میان شما افزوده شود. وی با مشاهده تلاش شما در راستای تداوم بخشیدن به یک رابطه جنسی مطلوب و در نهایت کمک به بقای یک زندگی با کیفیت، تبدیل به دوستی دلسوز و فعال خواهد شد.

 

14 - درباره روابط جنسی، بیشتر مطالعه کنید و خودآگاهی تان را افزایش دهید و آنچه آموخته اید را با همسر خود در میان بگذارید. ارتباط جنسی موفق، مستلزم دانش است. 

 

 آیا رابطه جنسی زوجین با افزایش سن و به خصوص پس از 60 سالگی متوقف می شود؟

به واسطه بهبود تغذیه و همچنین شرایط بهداشتی مناسب تر، میانگین طول عمر بالا رفته است. از طرفی طبق مطالعات مختلف، کیفیت زندگی در دوران پس از میانسالی نیز سال به سال روندی صعودی را طی می کند و بنابراین حفظ و تداوم رابطه جنسی با افزایش سن دیگر به هیچ عنوان مفهومی غیر قابل دست یابی نخواهد بود.

 

برای مثال طبق نتایج به دست آمده از تحقیقی که در مجله آکسفورد آکادمیک در سال 2016 به چاپ رسیده است، ارتباط معنا داری میان رابطه جنسی در سنین بالا و تقویت حافظه وجود دارد. در این مطالعه وضعیت عملکردهای شناختی و فعالیت جنسی چندین داوطلب با رده سنی 50 الی 89 سال بررسی شد و فاکتورهای متعددی نیز مد نظر قرار گرفت. آقایان توانایی بیشتری در به خاطر آوردن توالی های ممتد از اعداد نشان دادند. در خصوص بانوان نیز بهبود کلی حافظه به ثبت رسید. بنابر این نه تنها رابطه جنسی در سنین بالا متوقف نمی شود بلکه برای سلامتی نیز بسیار مفید است.

 

منبع: سواد زندگی

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.