2021/09/27
۱۴۰۰ دوشنبه ۵ مهر
دیباچه
قتل، فرجام خیانت تلگرامی زن متاهل

قتل، فرجام خیانت تلگرامی زن متاهل

داستان زندگی زنی که در جریان ارتباطی مجازی قتل شوهرش را رقم زده، زنگ هشداری است که مدت‌هاست به صدا درآمده است، اما گوشی شنوا برای شنیدن آن وجود ندارد.

دوات آنلاین-برای مینا، آشنایی با وحید رسیدن به تمام نداشته‌های زندگی مشترکش بود. واژه‌های محبت‌آمیزی که هیچگاه از زبان همسرش نشنیده بود و نمی‌شنید، از طرفی تجربه همصحبتی با مردی که نه تنها تحقیرش نمی‌کرد و او را به خاطر عدم برخورداری از زیبایی ظاهری به باد تمسخر و استهزا نمی‌گرفت، بلکه کاملاً گوش به فرمان، هر لحظه آماده انجام خواسته‌های مینا بود و، اما برای وحید دوستی با مینا اولین تجربه ارتباط با جنس مخالف بود شاید برای همین بود که در زمان آشنایی هرگز به تفاوت سنی ۱۵‌ساله و از آن مهم‌تر به این موضوع که مینا صاحب شوهر و فرزند است چندان اهمیتی نداد.

 

دوستی و رفاقتی که خیلی ساده در بستر یکی از گروه‌های تلگرامی شکل گرفت و آنقدر عمیق شد که تمام وقت مینا و وحید در طول روز صرف گفتگو و تبادل عکس و فیلم می‌شد تا جایی که همسر مینا به ارتباطات او مشکوک شد و کار به دعوای شدید بین آن دو کشید تا جایی که استفاده از گوشی هوشمند را برای او ممنوع کرد تا خیالش از بابت ارتباطات اینترنتی همسرش راحت باشد. در مقابل راهکاری که مینا برای مقابله با محدودیت اعمال شده از سوی همسرش پیدا کرد تهیه پنهانی گوشی و سیم کارت بود. روز‌ها که همسرش در خانه نبود به سراغ زن همسایه می‌رفت و گوشی و سیم کارتی که نزد او به امانت گذاشته‌بود، می‌گرفت و پس از گفتگو و ارتباط با وحید در زمان بازگشت همسرش به خانه دوباره گوشی و سیم کارت را به زن همسایه می‌سپرد.

 

ارتباط تلگرامی به هیچ وجه قادر به فرونشاندن آتش اشتیاقی که بین آن دو شعله می‌کشید، نبود و به همین دلیل مینا با خودش فکر کرد تا راه حل دیگری برای ارتباط نزدیک‌تر با وحید پیدا کند. راه حل جدید چیزی نبود جز باز کردن پای وحید به عنوان معلم خصوصی فرزندش به خانه و چارچوب زندگی مشترکی که عملاً دیگر وجود نداشت و مدت‌ها بود امنیت و قداستش به باد رفته بود.

 

حالا وحید با خیال راحت به خانه عشق متأهل خود رفت و آمد می‌کرد و هیچ مانعی برای حضور همیشگی آن‌ها وجود نداشت به جز مردی که نامش به عنوان همسر هنوز از شناسنامه مینا خط نخورده بود. آنقدر آتش هوس در وجود هر دوی آن‌ها شعله‌ور بود که قوه قضاوت و ادراک هر دو آن‌ها خصوصاً وحید را کاملاً مختل ساخته بود. وحید نه تنها شرافت انسانی را زیر پا گذاشته و پنهانی همسر مرد دیگری را تصاحب کرده بود که حالا حاضر بود برای بدست آوردن زندگی با مینا همسرش را نیز از میان بردارد و مینا سرمست از رابطه پنهانی با وحید برای یک لحظه هم به این موضوع فکر نکرد که مرگ همسرش به معنای آلوده شدن دست او به خون پدر فرزندش است و مردی که سال‌ها در کنار او زندگی کرده بود. کنار هم نشستند حرف‌هایشان را زدند و نقشه‌ها و رؤیاهای‌شان برای آینده را با هم مرور کردند و برای قتل همسر مینا هم قسم شدند و چند روز بعد شهروندان طی تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی‌۱۱۰ قتل مردی میانسال در یکی از خیابان‌های تهران گزارش کردند. وقتی صبح زود بی‌خبر از نقشه شومی که برای قتلش کشیده‌بودند از خانه خارج و راهی محل کارش شده بود.

 

پس از گزارش قتل بلافاصله کارآگاهان پلیس‌آگاهی در محل حاضر شدند و عملیات تخصصی پلیس برای شناسایی قاتل آغاز شد و بازجویی از شاهدان عینی و خانواده مقتول خیلی زود کارآگاهان را متوجه شرایط مشکوک همسر مقتول کرد و با بررسی پیام‌های رد و بدل شده بین او و قاتل و اقدامات فنی پلیسی وحید شناسایی و دستگیر شد و نقشه‌های آن دو برای زندگی رؤیایی بعد از قتل ناجوانمردانه همسر مینا نقش برآب شد. همسر مینا جان خود را از دست داد، مینا و وحید به جرم قتل راهی زندان شدند و در این میان موجودی بی‌گناه در یک روز والدین خود را از دست داد و نا‌آگاهی و کوتاهی پدر و هوسبازی مادر، فرزند را برای همیشه از نعمت زندگی با والدین محروم کرد.

 

نظریه کارشناس

بی‌توجهی همسران نسبت به نیاز‌های عاطفی و فیزیکی شریک زندگی در صورتی که یکی از طرفین یا هر دو از پایبندی مذهبی و اخلاقی نیز برخوردار نباشند زمینه لغزش و خیانت و روی آوری به روابط فرازناشویی را رقم خواهد زد. با توجه به گسترش مراکز مشاوره و درمانی در صورت مواجهه با مشکلات زناشویی به جای جنگ و نزاع بی‌حاصل از متخصصان کمک بگیرید. خیانت تنها ارتباط مستقیم با فردی غیر از شریک عاطفی نیست. این عمل حتی اگر از کانال فضای مجازی صورت پذیرد به همان اندازه زشت و ناپسند بوده و صدمات عمیقی بر پیکر رابطه زناشویی شما وارد می‌سازد.

 

شهامت بیان خواسته‌های فیزیکی و عاطفی خود به شریک زندگی را داشته باشید و از شکنجه و آزار کلامی و تحقیر شخصیت، چهره و فیزیک بدنی طرف مقابل که نتیجه‌ای جز سردی و ایجاد فاصله بین شما را ندارد و به مرور زمان زمینه‌ساز خیانت در وی خواهد شد، بپرهیزید.

 

ظهور و گسترش شبکه‌های اجتماعی عامل اصلی خیانت نبوده و تنها موجب سهولت در ایجاد روابط فرازناشویی شده‌است! به یاد داشته‌باشیم تا نقص و کمبودی در رابطه زناشویی وجود نداشته‌باشد، افراد جذب ارتباطات موجود در شبکه‌های اجتماعی نخواهند شد.

 

چه اخلاق‌گرا باشیم و چه معتقد به یکی از ادیان الهی، در هر آیین و فرهنگی ارتباط با زنی که در چارچوب ازدواج با فرد دیگری است عملی نکوهیده شمرده می‌شود. همانگونه که از دیگران انتظار شرافت و اخلاق گرایی داریم خود نیز مرز‌های اخلاق و شرافت انسانی را زیر پا نگذاریم و برای برطرف کردن نیاز‌های عاطفی و فیزیکی خود و بنا نهادن لحظات سرشار از آرامش و لذت، بنیان آرامش رابطه‌ای دیگر را به نابودی نکشانیم. در پایان اگر پس از تلاش بسیار و یاری گرفتن از متخصصان راه نجاتی برای رابطه خود و شریک زندگی‌تان نیافتید به جای راهکار‌های ناپخته و اشتباه، چون خیانت یا جنایت نسبت به خاتمه قانونی و شرعی ازدواج خود اقدام کنید.

 

نویسنده: سروان سمانه مهربانی- کارشناس آموزش همگانی پلیس‌آگاهی تهران بزرگ

 

زعفران کشمون
کلید واژه
دیدگاه‌ها
ایرانی 1398/06/02
همش می خواین با اینکار ارتباط جهانی و عصر اطلاعات ما را به عصر حجر ببرید کسی که بخواد خیانت کنه می کنه به دنیای مجازی ربطی نداره میره تو خیابون یکی و پیدا می کنه مشکوک می زنید بدجور
احمد 1398/06/02
هر دوی اینها باید اعدام شوند تا عبرتی باشه برای هوسران

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.