2020/07/03
۱۳۹۹ جمعه ۱۳ تير
اخاذی 20هزار دلاری دختر منشی با فیلم خصوصی رییس
منشی سابق مرد شاکی تحت تعقیب قرار گرفت

اخاذی 20هزار دلاری دختر منشی با فیلم خصوصی رییس

شاکی: هرکسی پشت این ماجرا است واقعا جزییاتی از زندگی من را در اختیار دارد. چون چند بار چیزهایی را برای من در شبکه‌های اجتماعی ارسال کرده است که واقعا خیلی خصوصی است و فقط خودم از آنها خبر دارم.

دوات آنلاین-مردی که مدت‌ها از سوی افراد ناشناسی تهدید به انتشار عکس و فیلم‌های خصوصی خود می‌شد، بعد از پرداخت باج 20 هزار دلاری فهمید منشی قبلی‌اش در این تهدید‌ها نقش دارد.

 

شاکی این پرونده که مردی میانسال است چندی پیش به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و از تهدید گاه و بی‌گاه خود به افشای اسرار و فیلم و عکس‌های خصوصی‌اش خبر داد و گفت: من یک شرکت بازرگانی دارم و از مدتی قبل تهدید می‌شوم. نمی‌دانم چه کسی مرا تهدید می‌کند اما هرکسی پشت این ماجرا است واقعا جزییاتی از زندگی من را در اختیار دارد. چون چند بار چیزهایی را برای من در شبکه‌های اجتماعی ارسال کرده است که واقعا خیلی خصوصی است و فقط خودم از آنها خبر دارم.

 

این شاکی در ادامه گفت: من اوایل به تهدیدها اهمیت نمی‌دادم اما وقتی این پیام‌ها را که حاوی عکسی و اطلاعات شخصی خودم بود دریافت کردم فرد تماس‌گیرنده درخواست مبالغ مختلفی کرد و در نهایت در چند مرحله 20 هزار دلار پرداخت کردم تا اسرارم محفوظ باشد اما ماجرا در این مرحله پایان نیافت و باز هم بعد از مدتی تهدید‌ها شروع شد. برای همین با شکایت از فرد یا افرادی که این بلا را سرم آوردند می‌خواهم یکبار برای همیشه این ماجرا را تمام کنم.

 

تحقیقات در پی این شکایت آغاز و مشخص شد این مرد حدود یکسال پیش به‌خاطر اوضاع اقتصادی مجبور شد تعدادی از کارمندان خود را تعدیل کند بنابراین افرادی که در این تعدیل از شرکت رفته بودند به‌عنوان مظنونان تحت‌نظر گرفته شدند. در این بین ماموران پلیس به موردی برخوردند که توجه‌شان را جلب کرد. آنها متوجه شدند منشی شرکت هم اگرچه تعدیل نشده، با میل خودش از محل کارش رفته است.

 

در نهایت مشخص شد این دختر یکی از افرادی بود که بیشتر از بقیه امکان دسترسی به اطلاعات خصوصی و موردنظر برای اخاذی از شاکی را داشت. بنابراین شناسایی و تحقیق از او در دستور کار قرار گرفت اما هیچ ردی از او به دست نیامد. با این وجود ماموران تحقیق برای شناسایی محل زندگی این مظنون را ادامه دادند تا اینکه در بخشی از تحقیقات پی بردند یکی از کارمندان مرد شرکت با او بیش از بقیه صمیمی بود. از این رو تحقیق از این مرد در دستور کار قرار گرفت. مرد جوان در این باره گفت: من و آن دختر با هم صمیمی بودیم و حتی رفت‌و‌آمد خانوادگی داشتیم اما وقتی به من گفت چه کار می‌خواهد بکند از دست او عصبانی شدم و ارتباطم را با او قطع کردم. بعد از آن هم دیگر از او خبر نداریم.

 

مرد جوان به دستور بازپرس برای انجام تحقیقات بیشتر بازداشت شد و منشی سابق شاکی نیز همچنان تحت تعقیب قرار دارد. این در حالی است که هنوز اطلاعات دقیقی از محل اختفای این دختر جوان که به نظر می‌رسد با برنامه قبلی از محل کارش استعفا کرده، جود ندارد.

 

منبع: شرق

 

شگفت انگیزهای دیجی کالا
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.