2019/08/22
۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۱ مرداد
دستمزد 10 میلیون تومانی برای قتل 8 میلیارد تومانی

دستمزد 10 میلیون تومانی برای قتل 8 میلیارد تومانی

از سوی هاشم اجیر شدم. او مبلغ ۱۰ میلیون تومان به من داد تا ناصر را به قتل برسانم و از آنجایی که من مشکل مالی داشتم قبول کردم.

دوات آنلاین-مردی که متهم است با همدستی یکی از دوستانش مرد پولداری را به قتل رسانده در بازجویی‌ها مدعی شد از سوی یکی از دوستان مقتول که با او اختلاف 8 میلیارد تومانی داشت  برای قتل اجیر شده است.

 

رسیدگی به این پرونده از شامگاه چهارشنبه ۲۱‌فروردین‌ماه امسال همزمان با شکایت زنی درباره ناپدید شدن ناگهانی شوهر پولدارش در دستور کار مأموران پلیس آگاهی قرار گرفت. شاکی که به کلانتری ۱۲۴ قلهک رفته بود، گفت: شوهرم مرد ۴۸‌ساله‌ای به نام ناصر است که در کار بساز و بفروش ساختمان و خرید و فروش املاک در تهران و پردیس، بومهن و رودهن فعالیت دارد.

 

امروز او با خودروی پژو پرشیا برای قرار ملاقات با یکی از دوستانش به نام مسعود که بنگاه املاک در پردیس دارد از خانه خارج شد و دیگر برنگشت. با طرح این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی به دستوربازپرس شعبه چهارم دادسرای امور جنایی تهران برای پیدا کردن مرد گمشده وارد عمل شدند. مأموران ابتدا مسعود را بازداشت کردند، اما وی اعلام کرد از سرنوشت ناصر بی‌خبر است.

 

در گام بعدی مأموران دریافتند ناصر روز حادثه با یکی از شاگردان مسعود به نام ایرج دیده شده است. بدین ترتیب مأموران ایرج را بازداشت کردند. متهم در بازجویی‌ها به قتل ناصر با همدستی یکی از دوستانش به نام ابراهیم اعتراف کرد و گفت: از سوی مردی به نام هاشم اجیر شده بودند تا ناصر را به قتل برسانند. پس از این مأموران هاشم را بازداشت کردند، اما متوجه شدند ابراهیم فرار کرده است.

 

گفت‌وگو با متهم

 • خودت را معرفی کن؟

ایرج هستم ۲۸ ساله.

 

 • سابقه داری؟

نه

 

 • مقتول را می‌شناختی؟

بله، قبلاً کارگر او بودم، اما اخراجم کرد.

 

 • چرا اخراج شدی؟

بی‌نظم بودم.

 

 • چرا او را به قتل رساندی؟

از سوی هاشم اجیر شدم. او مبلغ ۱۰ میلیون تومان به من داد تا ناصر را به قتل برسانم و از آنجایی که من مشکل مالی داشتم قبول کردم و همراه یکی از دوستانم به نام ابراهیم نقشه‌ای را که خود هاشم طراحی کرده بود اجرا کردیم.

 

 • چرا هاشم دستور قتل داد؟

هاشم می‌گفت که با مقتول اختلاف ۸ میلیارد تومانی دارد. هاشم چند ماه قبل از عید به سراغم آمد و گفت: ناصر به او ضرر میلیاردی زده و کلاه سر او گذاشته است، الان با هم اختلاف ۸‌میلیاردتومان دارند، اما او قبول ندارد. آنطور که من خبر داشتم ناصر به هاشم پول نزول داده بود که هاشم مجبور شده بود سود آن را که مبلغ زیادی بود به ناصر پرداخت کند. هاشم می‌دانست که من مشکل مالی دارم و گفت: قصد دارد مرد افغانی را برای اینکار اجیر کند، اما می‌خواهد این ۱۰‌میلیون‌تومان را به من بدهد تا ناصر را بکشم که قبول نکردم تا اینکه شب عید دوباره به سراغم آمد و ۱۰‌میلیون تومان به من دستمزد داد و گفت: پس از قتل ناصر و بالا کشیدن املاک او یک آپارتمان و یک دستگاه خودرو به من به عنوان دستمزد می‌دهد و مرا شریک کاری‌اش می‌کند که وسوسه شدم و قبول کردم.

 

 • درباره نقشه قتل توضیح بده؟

نقشه را هاشم طراحی کرده بود. آن روز هاشم به بهانه خرید و فروش ملک مقتول را به سوله‌ای در حوالی بومهن آورد. از قبل من و ابراهیم داخل سوله منتظر بودیم که آن‌ها رسیدند. ما به دستور هاشم به ناصر قهوه مسموم خوراندیم که او بی‌هوش شد. پس از اینکه بی‌هوش شد از او اثر انگشت در مبایعه نامه سفیدی و چند برگ گرفتیم و به هاشم تحویل دادیم. قرار بود او را رها کنیم، اما هاشم گفت: دست ما رو می‌شود و گرفتار می‌شویم که دستور داد او را بکشیم و ما هم او را با پارچه‌ای خفه کردیم.

 

 • بعد چه شد؟

بعد جسد را داخل خودروی خودش گذاشتیم و بعد از تونل عوارضی پردیس در نزدیکی جاده داخل گودالی انداختیم و روی آن خاک ریختیم که پس از دستگیری مأموران جسد را کشف کردند. خودروی او را هم در حوالی شهر ری رها کردیم.

 

 • پس از قتل، هاشم به وعده‌اش عمل کرد؟

نه. از آن روز به بعد او گوشی‌اش را خاموش کرد که فهمیدم ما را فریب داده است.

 

 • پس از حادثه چه کار کردی؟

چند روزی به محل کارم نرفتم تا اینکه فهمیدم خانواده ناصر اعلام مفقودی کرده‌اند و بعد هم مرا مأموران در تهران دستگیر کردند.

 

گفت‌وگو با اجیر کننده قتل

 • خودت را معرفی کن؟

هاشم هستم ۴۲ ساله.

 

 • مجردی؟

نه، پنج سال قبل ازدواج کردم.

 

 • شغلت چیست؟

من در کار خرید و فروش ساختمان و املاک فعالیت دارم. من فوق‌لیسانس روانشناسی بالینی دارم و همزمان با ساخت و ساز، مشاوره هم می‌دهم.

 

 • شما قاتل را اجیر کرده بودی؟

نه.

 

 • اما شما ۱۰ میلیون تومان به ایرج داده بودی که ناصر را به قتل برساند؟

من ۲۰ میلیون تومان به صاحبکار ایرج بدهکار بودم که ۱۰ میلیون به شاگردش دادم و قرار بود ۱۰ میلیون تومان دیگر هم بعداً بدهم.

 

 • پس چه کسی ایرج را برای قتل اجیر کرده بود؟

خبر ندارم. ناصر با افراد زیادی اختلاف حساب داشت.

 

 • شما هم اختلاف حساب داشتی؟

من اختلاف حساب نداشتم، اما ناصر به من ضرر میلیاردی زده بود.

 

 • توضیح بده؟

چند سال قبل من از ناصر یک‌میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان پول نزول گرفتم و در مقابل آن مبایعه نامه صوری به مبلغ ۲‌میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان امضا کردم که به او بدهکار شدم. پس از این من با آن پول شروع به ساخت و ساز کردم تا اینکه موعد پرداخت بدهی‌ام شد. من مجبور شدم ۸ دستگاه آپارتمان ۱۵۰ متری که شش‌دستگاه آن در رودهن و دودستگاه آن در تهران بود به او به قیمت آن روز دادم که بعد ناگهان خانه‌ها گران شد و ضرر زیادی متوجه من شد.

 

 • قاتل می‌گوید به خاطر همین اختلاف ۸ میلیارد تومانی دستور قتل دادی؟

دروغ می‌گوید. من اصلاً دستوری نداده‌ام و حتی خبر هم نداشتم که ناصر ناپدید شده است.

 

 • به صاحبکار ایرج برای چه بدهکار بودی؟

ما با هم اختلاف حساب داشتیم که او شکایت کرد و من هم مجبور شدم ۲۰‌میلیون تومان به او بدهم که ابتدا ۱۰ میلیون تومان به شاگردش دادم.

 

منبع: جوان

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.