2021/11/29
۱۴۰۰ دوشنبه ۸ آذر
دیباچه
بیوگرافی کامل نسیم ادبی به بهانه بازی در نقش عاطفه در سریال برادر جان

بیوگرافی کامل نسیم ادبی به بهانه بازی در نقش عاطفه در سریال برادر جان

نسیم ادبی: من و همسرم عاشق رستوران رفتن هستیم خیلی دوست داریم به رستوران برویم یا گاهی برویم جایی قهوه بخوریم و این عادت را از دوران ابتدای آشنایی‌ مان هم داشته‌ ایم.

دوات آنلاین-نسیم ادبی بازیگر تائتر و تلویزیون که در سریال برادر جان نقش عاطفه را بازی کرده  از جمله بازیگران حرفه‌ای و خوش‌اخلاقی است که چند سالی است در قاب سینما و تلویزیون فعال شده و تا پیش از این بیشتر فعالیتش در حوزه تئاتر بوده‌ است.

 

نسیم ادبی متولد 16 شهریور 1355 در تهران و فارغ التحصیل لیسانس نمایش با گرایش بازیگری از دانشگاه آزاد اسلامی تهران است و هرچند از سال 72 فعالیت هنری خود را شروع کرده و البته خوش درخشیده‌است اما اوج شهرت او با سریال خانگی شهرزاد بود. او در این سریال نقش خواهر شهرزاد شخصیت اصلی داستان را بازی می‌کرد. بازی جذاب او در نقش زنی  عامی که به پیشرفت‌های خواهر پزشک خود حسادت می‌کند و گاهی حسادتهایش برای او دردسر ساز هم می‌شود توانست نسیم ادبی را به یک ستاره تبدیل کند.

نسیم ادبی اولین فعالیت خود را از سال 1372 با تئاتر تنبور نواز به کارگردانی هادی مرزبان در تئاتر شهر شروع کرد و سالها در تئاتر تجربه گرانبهایی بدست آورد و به گفته خودش عاشقانه تئاتر را دوست دارد. حضور درخشان نسیم ادبی در سریال شهرزاد و چند فیلم و سریال دیگر به دلیل تجربه زیادش در حوزه تئاتر  و تسلطش بر بازیگری است .

 

او تجربه های خیلی کوتاه در سال 75 در چند سریال داشت که چندان موفق نبود بعد در سال 78 وارد دانشگاه شد و بصورت جدی از سال 79 – 80 با تئاتر رند خلوت نشین که در تالار وحدت اجرا شد در این عرصه حضور پیدا کرد.حضور جدی او در تلویزیون سال 86 با سریال حلقه سبز بود.

نسیم  ادبی در سال 76 با فیلم زندگی وارد سینما شد و بعد از چندین تجربه تلویزیونی و سینمایی که دیده نشد در سال 93 با سریال شهرزاد در شبکه خانگی به شدت به شهرت رسید.

 

او با ابراهیم ثابتی یکی از هنرمندان به نام عرصه موسیقی تائتر ازدواج کرده‌ است و زندگی بسیار خوبی با او دارد.

 

او در سال 1383 در نمایش شمس پرنده که بازیگر بود با ابراهیم ثباتی آهنگساز این نمایش آشنا شد و بعد از چند سال آشنایی در سال 1388 با هم ازدواج کردند

 

نسیم ادبی می‌گوید دلیل اصلی که با  ابراهیم ثاتبی ازدواج کرد خونگرم بودن ابراهیم و ثابت قدم بودن در اعتقاداتش است  او می‌گوید:ابراهیم معاشرتی و خونگرم است دلش می‌خواهد به همه کمک کند وخیلی با حوصله با دیگران برخورد می‌کند. ما حرف‌ های زیادی برای گفتن با هم داشتیم و داریم و از همان ابتدای آشنایی‌ مان حس كردم می‌ توانم خیلی چیزها از او یاد بگیرم و واقعا هم از زمان آشنایی‌ مان تا به حال خیلی چیزها از او یاد گرفته‌ ام.

نسیم ادبی ادامه می دهد: ابراهیم مرد بسیار بسیار مهربانی است و یک ویژگی دارد که باعث می‌شود همه به او اعتماد و اتکا کنند. ابراهیم شخصیت حمایتگری دارد و آدم در کنار او بسیار احساس آرامش دارد. خانه ما خیلی خوب است همیشه پر از موسیقی و خوبی است داشتن چنین یاری برای من باعث پیشرفت و آسایش و آرامش شده‌ است.

 

او می‌گوید:من و همسرم عاشق رستوران رفتن هستیم خیلی دوست داریم به رستوران برویم یا گاهی برویم جایی قهوه بخوریم و این عادت را از دوران ابتدای آشنایی‌ مان هم داشته‌ ایم.

نسیم ادبی  خوانندگی را هم به صورت حرفه‌ای دنبال کرده‌ است.  او دوره آواز را زیر نظر خواننده زن حوروش خلیلی گذراند و بعد در گروه وصل یار مدتی همخوانی کرده است. هرچند آلبومی ندارد اما خوانندگی را رها نکرده و هر روز تمرین می کند.

 

از دیگر فعالیت‌های نسیم ادبی تدریس در کارگاههای بازیگری است. او در بیشتر کارگاههای معروف بازیگری کلاس دارد و تدریس می‌کند و پیشنهادش به شاگردانش همیشه این است که بازیگری را از تئاتر شروع و سختی کار در تئاتر را قبول کنند چرا که آنها را زبده خواهد کرد.

 

کارنامه
صفحه اصلی گاج مارکت
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.