2019/12/13
۱۳۹۸ جمعه ۲۲ آذر
بهترین رنگ برای اتاق کودک چیست؟

بهترین رنگ برای اتاق کودک چیست؟

از نظر پژوهشگران رنگ اتاق کودک در باهوش شدن او تاثیر گذار است، قطعا شما هم دوست دارید فرزندی باهوش داشته باشید پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کدام رنگ‌ها کودک را باهوش میکنند.

دوات آنلاین-رنگ اتاق کودک بسیار مهم است چون بر روحیه او بسیار تاثیر می‌گذارد اما واقعا چه رننگ‌هایی برای اتاق کودکان مناسب است؟

 

از نظر علم روانشناسی رنگ‌ها تاثیر شگفت انگیزی در روح و روان افراد دارند به همین دلیل امروزه به رنگ دکوراسیون اهمیت ویژه‌ای میدهند، در ادامه به این میپردازیم که از نظر روانشناسی کدام رنگ‌ها برای دکوراسیون اتاق کودک مناسب‌تر است و باعث باهوش شدن آن‌ها میشوند.

 

شاید باورتان نشود، اما از نظر پژوهشگران رنگ اتاق کودک در باهوش شدن او تاثیر گذار است، قطعا شما هم دوست دارید فرزندی باهوش داشته باشید پس با ما همراه باشید تا به شما بگوییم کدام رنگ‌ها کودک را باهوش میکنند.

 

رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی

رنگ اتاق کودک بر هوش، احساسات، اعتماد به نفس و رفع بی قراری کودکان دختر و پسر تاثیر میگذارد، پس اگر قرار است برای اتاق فرزدتان یک رنگ مناسب انتخاب کنید بهتر است نکات زیر را هم در نظر داشته باشید.

 

رنگ اتاق نوزادان تا ۳ ماهگی

طبق تحقیقات محققان نوزاد تا ۳ ماهگی فقط توانایی تشخیص رنگ‌های سفید، سیاه و خاکستری دارد. به همین دلیل بهتر است تم سیاه و سفید برای اتاق نوزاد انتخاب کنید، اما از ۳ تا ۶ ماهگی رنگ‌های جذاب و شاد دیگری همچون زرد و سرخابی را به این ترکیب خنثی اضافه کنید این کار باعث تقویت بینایی او میشود.

 

رنگ اتاق نوزادان ۶ ماهه تا ۱ ساله

نوزادان شش تا دوازده ماهه قدرت بینایی شان رشد کرده و توانایی تشخیص رنگ‌ها را دارند و شما به عنوان والدین او باید رنگ‌های جذاب دیگری را با اضافه کردن عروسک، وسایل دکوری و تابلو وارد اتاق آن‌ها کنید. ولی در انتخاب رنگ با دقت تصمیم بگیرید و طوری نباشد که آرامش اتاق خواب از بین برود مثلا سبز کمرنگ و آبی کمرنگ برای کاغذ دیواری بسیار مناسب اند.

 

رنگ اتاق کودک ۱ تا ۲ ساله

کودکان ۱ تا ۲ ساله کم کم توانایی راه رفتن و حرف زدن به دست می‌آورند و رنگ‌ها برایشان قابل درک است شما میتوانید از رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های جذاب استفاده کنید تا فضایی شاد و پرانرژی برای فرزندتان فراهم کنید. انتخاب این رنگ‌ها در

 

خلاقیت، هوش و پرورش استعداد کودکان تاثیر بی‌نظیری دارند.

 

منبع: بهداشت نیوز

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.