2023/12/06
۱۴۰۲ چهارشنبه ۱۵ آذر
سکته‌های قلبی و مغزی از عوارض اختلال خواب
هشدار سلامتی

سکته‌های قلبی و مغزی از عوارض اختلال خواب

یک متخصص مغز و اعصاب: اختلال در ساعات خواب با بیماری‌های نظیر افسردگی، اضطراب ارتباط دارد که این موضوعات قابل پیشگیری هستند.

دوات آنلاین-تا به حال از عوارض اختلالات خواب زیاد گفته شده است. حالا یک متخصص مغز و اعصاب تاکید می‌کند اختلال خواب با سکته‌های قلبی و مغزی ارتباط دارد.

توضیحات فریبرز رضایی طلب، متخصص مغز و اعصاب و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را بخوانید:

 

  • اختلالات خواب، کیفیت خواب و میزان آن و همچنین مشکلات تنفسی وابسته به خواب با بیماری‌های نظیر سکته‌های قلبی و مغزی مرتبط بوده که با برطرف کردن این مشکلات می‌توان از بروز این بیماری‌ها پیشگیری بعمل آورد.

 

  • توجه داشته باشیم که برای افرادی که دچار سکته مغزی یا قلبی شده‌اند هزینه‌های زیادی صرف می‌شود، اضافه بر اینکه این بیماری‌ها می‌تواند عوارض زیادی برای فرد در پی داشته باشد، لذا توجه به موضوع پیشگیری می‌تواند علاوه بر کاهش این هزینه‌ها از عوارضی که بر فرد باقی خواهد ماند نیز جلوگیری کند.

 

  • وقفه‌های تنفسی وابسته به خواب در اکثر مواقع تشخیص داده نمی‌شود، و این مشکلات در افراد چاق و همچنین افرادی که گردن‌ کوتاه دارند یا میانسال هستند بیشتر مشاهده می‌شود که در دراز مدت باعث ایجاد مشکلات برای آن‌ها خواهد شد که این موارد با سکته‌های مغزی، قلبی ارتباط دارند.

 

  • اختلال در ساعات خواب با بیماری‌های نظیر افسردگی، اضطراب ارتباط دارد که این موضوعات قابل پیشگیری هستند. این اختلالات در کلینیک‌های تخصصی خواب درمان‌پذیر هستند و باید به این موضوع توجه داشته باشیم که پیشگیری بهتر از درمان است.

 

فیلمی درباره دلایل اختلالات خواب و راه‌های درمان را اینجا ببینید.

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.