2022/01/28
۱۴۰۰ جمعه ۸ بهمن
دیباچه
زنان تحصیلکرده بیکار 3 برابر آقایان هستند

زنان تحصیلکرده بیکار 3 برابر آقایان هستند

ابتکار:تسهیلات 3 میلیون تومانی به 33 هزار زن سرپرست یا بدسرپرست خانوارها در کشور اعطا می شود

دوات آنلاین-معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر تعداد زنان تحصیلکرده بیکار در کشور 3 برابر تعداد آقایان هستند که باید برای اشتغال آنها اقدامات جدی انجام داد.

معصومه ابتکار روز سه شنبه در نشست امضای انعقاد تفاهم نامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به منظور اجرایی شدن «طرح اندوخته بانوان مهر ایران» با موضوع اعطای تسهیلات قرض الحسنه به زنان سرپرست خانوار، افزود: توجه به موضوع اشتغال بانوان باید در دستور کار همه مسئولان اجرایی قرار گیرد البته تاکنون نیز برنامه ریزی های خوبی در این زمینه انجام شده است.

ابتکار ضمن تقدیر از بانک قرض الحسنه مهر ایران برای اعطای تسهیلات 3 میلیون تومانی به 33 هزار زن سرپرست یا بدسرپرست خانوارها در کشور ادامه داد: این تفاهم نامه خاص زنان سرپرست خانوار است و در واقع این افراد از یک تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد 4 درصد بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این نیز برای زنان سرپرست خانوار تدابیری با ارگان ها و مسئولان اجرایی کشور اندیشیده شده است و به جز بانک قرض الحسنه مهر ایران با بانک های دیگر نیز مذاکراتی انجام شده و با برخی از این بانک ها نیز به تفاهم رسیده ایم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اضافه کرد: علاوه بر زنان سرپرست خانوار، تلاش ما این است که تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی نیز برای بانوان برنامه ریزی شود.

ابتکار ادامه داد: حمایت از صندوق های خانوادگی نیز از دیگر برنامه های این بانک به شمار می رود و اگر یک خانواده صندوقی را تشکیل دهد ما هم حمایت می کنیم، این کار بسیار ارزشمندی است و باید مورد حمایت قرار گیرد.

ابتکار ادامه داد: متاسفانه اکنون مساله خانواده گسترده در حال کمرنگ شدن است و این نوع حمایت‌ها می‌تواند بسیار به تقویت این موضوع کمک کند.

براساس آمارها بیش از 2 میلیون و 500 هزار زن سرپرست خانوار در کشور وجود دارد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.