2022/12/02
۱۴۰۱ جمعه ۱۱ آذر
لایحه حقوق کودک و نوجوان، مراحل نهایی را طی می‌کند

لایحه حقوق کودک و نوجوان، مراحل نهایی را طی می‌کند

ابتکار: در بسیاری از موارد به حقوق این قشر توجه نمی‌کنیم و گاهی فراموش کردیم که انها حق انتخاب و آزادی سلیقه دارند و این حق ذاتی آنهاست.

دوات آنلاین-معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: لایحه حقوق کودک و نوجوان که مدتی است به مجلس ارائه شده مراحل نهایی خود را طی می کند.

معصومه ابتکار روز دوشنبه در کارگاه آموزشی توان‌افزایی سازمان های غیر دولتی یزد با عنوان 'همیار حقوق کودک و نوجوان در محلات' با بیان اینکه به حقوق کودکان و نوجوانان در اموزه های دینی، اشاره فراوان شده افزود: در این لایحه به حقوق کودکان و نوجوانان توجه ویژه شده است.

وی اظهار کرد: در بسیاری از موارد به حقوق این قشر توجه نمی‌کنیم و گاهی فراموش کردیم که انها حق انتخاب و آزادی سلیقه دارند و این حق ذاتی آنهاست.

ابتکار خاطر نشان کرد: ما وظیفه داریم زمینه انتخاب راه درست را برای آنها فراهم کنیم اما نباید چیزی را به صورت دستوری به آنها تحمیل کنیم و انتظار داشته باشیم که عزت نفس انها حفظ شود.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری افزود: آشنایی با مهارتهای زندگی و ارتباطی، افزایش اعتماد به نفس و توانایی 'نه گفتن' باید در کودکان ، نوجوانان و جوانان شکل گیرد زیرا این موضوع نقش مهمی در پیشگیری از آسیبهای اجتماعی دارد.

وی با اشاره به منشور حقوق شهروندی افزود: در این منشور به حقوق کودکان از جمله دسترسی به آموزش ، بهداشت ، محیط زیست سالم و بسیاری از حقوق آنها به خوبی توجه شده اما متاسفانه یکی از آسیب هایی که کودکان ما از آن رنج می برند فاصله آنها با طبیعت است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری گفت: به دلیل صنعتی شدن و زندگی شهری، آنها از طبیعت فاصله گرفته اند و این حقوق از انها سلب شده است.

وی با بیان اینکه سرمنشاء بسیاری از تحولات اجتماعی، تحول درونی است اظهار کرد: فعالیت های داوطلبانه در عرصه اجتماعی برگرفته از انگیزه های الهی و معنوی است و چون نیروی مثبتی در جامعه به وجود می آورد می تواند منشاء بسیاری تحولات در جامعه باشد.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.