2023/12/02
۱۴۰۲ شنبه ۱۱ آذر
استقلال، بی خطرترین تیم لیگ
استقلال0-پدیده2

استقلال، بی خطرترین تیم لیگ

استقلالی با یک نمایش پرانتقاد دیگر و در حالیکه به پیروزی برابر پدیده نیاز مبرم داشتند، با یک نمایش بی برنامه از پدیده شکست خوردند تا علیرضا منصوریان به درهای خروجی این باشگاه بسیار نزدیک باشد. گل های پدیده را در این بازی قاضی در دقیقه 14 و مهربان در دقیقه 72 به ثمر رساندند.

دوات آنلاین-استقلال با شکست 2 بر صفر برابر پدیده همچنان به بحرانی که در آن گرفتار شده است ادامه داد.

به گزارش "ورزش سه"، استقلالی با یک نمایش پرانتقاد دیگر و در حالیکه به پیروزی برابر پدیده نیاز مبرم داشتند، با یک نمایش بی برنامه از پدیده شکست خوردند تا علیرضا منصوریان به درهای خروجی این باشگاه بسیار نزدیک باشد. گل های پدیده را در این بازی قاضی در دقیقه 14 و مهربان در دقیقه 72 به ثمر رساندند.

اخطار

محمد قاضی 17 از پدیده

حسن بیت سعید 44 از استقلال

پژمان منتظری 85 از استقلال

ترکیب استقلال

مهدی رحمتی، مجید حسینی، پژمان منتظری، وریا غفوری، میلاد زکی پور، روزبه چشمی، امید نورافکن (56 - چپاروف)، داریوش شجاعیان، مجتبی جباری (54 - فرشید اسماعیلی)، حسن بیت سعید و علی قربانی (67 - قائدی)

سرمربی: علیرضا منصوریان

ترکیب پدیده

شهاب گردان، عبدالله حسینی، محمدحسین مرادمند، محمدرضا خانزاده، رضا ناصحی، اکبر صادقی، اکبر ایمانی، معین عباسیان (84 - مهدی مهدیخانی )، امین قاسمی نژاد (48 - حسین مهربان)، محمدرضا خلعتبری(68 - میلاد کمندانی) و محمد قاضی

سرمربی: محمدرضا مهاجری

شرح بازی

استقلال  20 دقیقه اول بازی را بسیار بد شروع کرد  و پاس های اشتباه بازیکنان این تیم در پاسکاری باعث شد حتی یک موقعیت هم نصیب آبی ها در دقایق ابتدایی بازی نشود. در دقیقه 14 محمدقاضی از پشت محوطه جریمه دروازه استقلال را باز کرد تا استرس نتیجه نگرفتن کاملا بر اردوی آبی ها مسلط شود. استقلال بعد از گل حدود 15 دقیقه بر بازی مسلط شد و چند موقعیت خوب بدست آورد که این موقعیت های یکی پس از دیگری از دست رفت. در این دقایق از بازی شجاعیان و علی قربانی توپ را از دو قدمی دروازه از دست دادند. اما بعد از گذشت این دقایق بازی افت کرد و استقلال مثل بازی های گذشته توفیقی  در ایجاد موقعیت نداشت تا آبی ها نیمه اول را با شکست به رختکن بروند.

در نیمه دوم استقلال با تعویض‌های منصوریان بازی بهتری را نسبت به نیمه اول ارائه کرد. در این نیمه با حضور چپاروف، اسماعیلی و قائدی استقلالی‌ها توانستند چندین موقعیت گل روی دروازه پدیده ایجاد کنند، در این دقایق حرکات تکنیکی قائدی و فرشید اسماعیلی جذابیت بیشتری به بازی آبی‌ها بخشیده بود. اما تعویض‌های تهاجمی پدیده و البته استفاده آنها از ضد حملات و سرعت بازیکن تعویضی این تیم یعنی حسین مهربان موقعیت‌های خطرناکی روی دروازه استقلال ایجاد کرد که در یکی از این موقعیت ها پاس زیبای اکبر ایمانی در موقعیت تک به تک به حسین مهربان رسید و او با یک بغل پا دوازه رحمتی را برای بار دوم گشود. این شکست، سومین شکست استقلال در پنجمین بازی لیگ بود و شرایط منصوریان را برای ادامه کار سخت تر کرد.

شرح گل

1-0 (پدیده): اکبر صادقی مدافعان استقلال را به هم ریخت و پاس او به محمدقاضی با ضربه فنی این بازیکن از پشت محوطه جریمه همراه شد تا آبی ها در دقیقه 15 از حریف خود عقب بیفتند.

2-0 (استقلال ): پاس عالی از اکبر ایمانی به حسین مهربان رسید و او با یک ضربه فنی دروازه استقلال برای بار دوم باز کرد.

بهترین بازیکن

محمد قاضی به جز یک گلی که زد، یک موقعیت خوب گلزنی برای خود ایجاد کرد و البته به خوبی در کارهای دفاعی تیمش حضور داشت تا عنوان بهترین بازیکن زمین را به خود اختصاص بدهد. در این بازی محمدحسین مرادمند و خانزاده، دو مدافع وسط پدیده هم نمایش خوبی داشتند.

اتفاق ویژه

 استقلال برای اولین در تاریخ بازی های دو تیم از پدیده شکست خورد تا یک آمار منفی دیگر به کارنامه منصوریان اضافه شود.

دقایق حساس

دقیقه 3 : شوت عبدالله حسینی از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه18 : فرار علی قربانی از سمت چپ و پاسی در دو قدمی دروازه به داریوش شجاعیان رسید و این بازیکن به شکلی عجیب این فرصت عالی را از دست داد.

دقیقه 30 : سانتر داریوش شجاعیان در 2 قدی دروازه به علی قربانی رسید اما او بهترین فرصت ممکنه را از دست داد.

دقیقه 32 : ضربه چکشی امید نوارفکن از پشت محوطه جریمه با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 33 : داریوش شجاعیان در میانه میدان هافبک پدیده را دریبل زد و ضربه اش با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت.

دقیقه 46 : امین فاسمی نژاد در موقعیت تک به تک توپش را به دست مهدی رحمتی کوبید.

دقیقه 55 : پاس خلعتبری از وسط زمین مهربان را در موقعیت خوب قرار داد اما در آخرین لحظه مجید حسینی رسید و توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 57 : حسن بیت سعید برای چندمین بار از سمت چپ فرار کرد اما پاس او به بازیکنی در دهانه دروازه نرسید تا این موقعیت خوب از دست برود.

دقیقه 58 : شوت بیت سعید از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 67 : محمد قاضی از پشت نیمه به سمت دروازه استقلال رفت و شوتش را از پشت محوطه جریمه زد که مهدی رحمتی اجازه نداد دروازه اش برای بار دوم باز شود.

دقیقه 71 : فرشید اسماعیلی از سمت چپ به داحل محوطه جریمه زد  و پاس او به مهدی قائدی رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف کم به به بیرون رفت.

دقیقه 77 : مهدی قائدی با فرار عالی با  دروازه بان تک به تک شد اما مرادمند خودش را رساند و به زیبایی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 82 : شوت مهربان در داخل محوطه جریمه با برخورد به تور کنار راهی به دروازه استقلال نداشت.

دقیقه 83 : سانتر شجاعیان از سمت چپ می رفت که با گل به خودی بازیکنان پدیده وارد دروازه شود که این اتفاق نیفتاد.

در حاشیه

*استقلالی ها مثل بازی های قبل  با تاخیر 20 دقیقه نسبت به حریفشان برای گرم کردن بدن های خود وارد زمین شدند.

* با وجود  اینکه بازی با پدیده برای استقلال حکم مرگ و زندگی را دارد، با این حال تماشاگران بسیار کمی از این بازی دیدن کرده اند.

* پیش از شروع بازی محمدقاضی مهاجم سابق استقلال به شدت از سوی هواداران تشویق شد.

* برای اولین بار در طول فصل جاری فرشید اسماعیلی، پادوانی و فرشید باقری نام شان در لیست 18 نفره استقلال قرار گرفته است.

* مهدی قائدی در حال حاضر بیشتر از سایر بازیکنان مورد توجه است و پیش از شروع بازی به شدت از سوی هواداران تشویق شد.

*با وجود انتقادهایی که به منصوریان بعد از شکست برابر سایپا شده بود، این مربی پیش از شروع بازی از سوی هواداران استقلال تشویق شد.

*خلعتبری، قاضی و اکبر ایمانی پیش از شروع بازی سمت نیمکت استقلال رفتند و با منصوریان خوش و بش کردند.

*محمدقاضی بعد از گلی که به استقلال زد به احترام هواداران این تیم خوشحالی نکرد.

*تماشاگران در دقیقه 22 منصور پورحیدری اسطوره باشگاه خود را تشویق کردند.

*در دقایقی که به خاطر مصدومیت خلعتبری بازی قطع بود، منصوریان تمام بازیکنان استقلال را جمع کرد و با آنها صحبت کرد.

*علیرضا منصوریان و بازیکنان استقلال زمانی که در پایان بازی قصد داشتند به رختکن بروند از سوی هواداران مورد اعتراض قرار گرفتند.

*در دقیقه 65 تماشاگران حاضر در استادیوم به شدت علیه ایمانی که خود را به زمین انداخته بود شعار دادند.

* بعد از این که استقلال گل دوم را دریافت کرد تماشاگران به شدت علیه منصوریان شعار دادند.

*داور بازی در دقیقه 75 وقت استراحت داد تا بازیکنان آبی بنوشند.

*در فاصله 10 دقیقه مانده به پایان بازی تماشاگران استقلال به نشانه اعتراض در حال ترک استادیوم هستند.

* در دقایق پایانی بازی هواداران با اتحاد بیشتر علیه منصوریان شعار می دهند. البته منصوریان هنوز واکنشی به هواداران نشان نداده است.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.