2022/08/08
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
زن 50 ساله پاتوق سیاه راه انداخته بود

زن 50 ساله پاتوق سیاه راه انداخته بود

منزل مادرم پاتوق معتادان و خلافکاران بود به طوری که چند بار با دستور قضایی منزل مان پلمب شد. این بار نیز خودمان پلمب را باز کردیم و دوباره بساط استعمال مواد را به راه انداختیم که همه ما را در حال مصرف دستگیر کردند.

دوات آنلاین -تعداد دفعاتی که مواد مخدر را ترک کرده ام ،از دستم خارج شده است، فقط می دانم از همان دوران کودکی مواد مخدر را مانند قرص استفاده می کردم و به معتاد کوچولوی شیرین زبان معروف بودم تا این که در 22سالگی کارتن خواب شدم و ...

 

خراسان نوشت: زن 50ساله ای که به اتهام راه اندازی پاتوق استعمال مواد مخدر دستگیر شده است، قبل از معرفی به مرکز ترک اعتیاد اجباری ، با بیان این که تنها سرمایه من در زندگی داشتن خط زیبای نستعلیق است و بازجویی هایم را با خطوطی چشم نواز می نویسم، درباره سرگذشت خود به کارشناس اجتماعی کلانتری پنجتن مشهد گفت: در خانواده ای آبرومند و ساده به همراه دو خواهر و یک برادرم زندگی می کردم و روزگار خوبی داشتم اما کودکی کم سن و سال بودم که پدرم از دنیا رفت و سرنوشت همه اعضای خانواده ام تغییر کرد.

 

شروع اعتیاد

به خاطر این که بیشتر نزدیکان و اطرافیان مادرم معتاد بودند، او نیز به مصرف مواد مخدر روی آورد و من از همان دوران کودکی در میان دود و دم بزرگ شدم، به گونه ای که هر گونه بیماری ام را با تجویز مواد مخدر درمان می کردند و استفاده از مواد مخدری که به شکل قرص در آورده بودند، به عادت روزانه ام تبدیل شده بود تا جایی که خودسرانه و به بهانه دندان درد از آن ها استفاده می کردم. 

 

اعتیاد من در خردسالی به حدی بود که اطرافیانم مرا معتاد کوچولوی شیرین زبان صدا می زدند. در این میان، دو خواهرم نیز وضعیتی بهتر از من نداشتند اما برادرم تنها کسی بود که از مواد مخدر تنفر داشت و در واقع او آدم حسابی فامیل بود و بعد هم شغل دولتی پیدا کرد. با آن که از برادرم حساب می بردم اما نمی توانستم اعتیادم را پنهان کنم.

 

خیلی دوست داشتم روزی پزشک شوم و به تحصیلاتم ادامه بدهم اما فقط تا مقطع دبیرستان درس خواندم چون  همه اوقاتم را کنار پیک نیک روی بالکن منزل مان می گذراندم تا این که روزی یکی از همکلاسی هایم که در همسایگی ما سکونت داشتند ،مرا در حال مصرف مواد دید و از آن به بعد ماجرای اعتیادم در مدرسه پیچید. آن قدر مسخره ام می کردند که ترک تحصیل کردم و تنها پای منقل نشستم.

 

یک ازدواج اشتباه

کارم به جایی رسید که در 22سالگی برای تهیه هزینه های مواد مخدر آواره کوچه و خیابان شدم و نام کارتن خواب گرفتم. بالاخره در یکی از پاتوق های معتادان با مردی معتاد آشنا شدم و با او ازدواج کردم.

 

برادرم وقتی در جریان ازدواجم قرار گرفت، دیگر نگذاشت به زندگی با آن مرد شیشه ای ادامه بدهم. او مرا در یکی از مراکز ترک اعتیاد بستری کرد و من هم از قاسمعلی طلاق گرفتم اما هنوز یک هفته از ترک اعتیادم نگذشته بود که دوباره کنار مادرم نشستم و پیک نیک را روشن کردم. این گونه بود که برادرم بارها هزینه های درمان و ترک اعتیادم را پرداخت کرد ولی من دل باخته مواد بودم و نمی توانستم از آن دل بکنم. 

 

ازدواج مجدد

در همین روزها بود که بار دیگر ازدواج کردم. اگرچه «وفا» اعتیاد نداشت اما مشروبات الکلی مصرف می کرد و مردی بسیار بداخلاق بود. در زندگی مشترکم با وفا، سه دختر به دنیا آوردم که فقط یکی از آن ها باقی ماند و دو دختر دیگرم از دنیا رفتند. خلاصه آخرین فرزندم دوساله بود که همسرم نیز به خاطر بیماری ریوی جان سپرد و من با دختر کوچکم دوباره به خانه مادرم بازگشتم. برادرم که از آینده دخترم می ترسید، او را نزد خودش برد.

 

ترک دوباره

در این شرایط تصمیم گرفتم به خاطر تنها فرزندم مواد مخدر را برای همیشه کنار بگذارم. این بار نیز با حمایت های برادرم مواد مخدر را ترک کردم و چند ماه در کنار فرزندم به زندگی ادامه دادم ولی این خوشی ها دوامی نداشت چون 10سال قبل برادرم نیز در یک سانحه رانندگی جان سپرد و من باز هم به بهانه فراموش کردن غم و غصه هایم به مصرف مواد مخدر روی آوردم. در این شرایط یکی از بستگانم فرزندم را که اکنون دختری نوجوان است ،نزد خودش به شهرستان برد و من در کنار مادرم دوباره به گرداب مواد افیونی افتادم.

 

حالا دیگر منزل مادرم پاتوق معتادان و خلافکاران بود به طوری که چند بار با دستور قضایی منزل مان پلمب شد. این بار نیز خودمان پلمب را باز کردیم و دوباره بساط استعمال مواد را به راه انداختیم که باز هم نیروهای انتظامی رسیدند و همه ما را در حال مصرف دستگیر کردند و ...

 

شایان ذکر است، این مادر و دختر با دستور سرهنگ غلامعلی مالداری و در اجرای حکم قضایی به مرکز ترک اعتیاد اجباری معرفی شدند تا شاید ...

 

ماجرای واقعی با همکاری پلیس پیشگیری خراسان رضوی 

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.