2024/05/29
۱۴۰۳ چهارشنبه ۹ خرداد
مریلا زارعی در نقش های متفاوت از افعی تهران تا مادر افسرده در سریال جنگل آسفالت

مریلا زارعی در نقش های متفاوت از افعی تهران تا مادر افسرده در سریال جنگل آسفالت

مریلا زارعی در سریال های افعی تهران و جنگل آسفالت نقش های متفاوتی را بازی کرده است.

دوات آنلاین -این روزها دو سریال «جنگل آسفالت» ساخته پژمان تیمورتاش و «افعی تهران» به کارگردانی سامان مقدم، حسابی زیر ذره‌بین مخاطبان هستند و با استقبال نیز مواجه شده‌اند. یکی از بازیگران این سریال‌ها که با حضور متفاوت خود تحسین مخاطبان را برانگیخته، مریلا زارعی ا‌ست که در هر دو مجموعه ایفای نقش کرده است. مریلا زارعی جزو نقش‌های اصلی «جنگل آسفالت» و «افعی تهران» نیست، اما در هر دو سریال نقشی تاثیرگذار و مهم برعهده دارد و به خوبی از پس ایفای نقش خود برآمده است. موفقیت این بازیگر باسابقه پس از «جیران»، با «جنگل آسفالت» و «افعی تهران» ادامه پیدا کرده است. به بهانه این دو مجموعه نگاهی داشتیم به بازی و حضور متفاوت مریلا زارعی در نقش «بانو» و «مرضیه» معروف به «افعی تهران».

مریلا زارعی در سریال جنگل آسفالت

بازی متفاوت مریلا زارعی در سریال جنگل آسفالت

روزنامه خراسان نوشت: مریلا زارعی در «جنگل آسفالت» یکی از نقش‌های سخت و متفاوت کارنامه خود را برعهده داشته است. او در این مجموعه نقش زنی به نام «بانو» را ایفا کرده که دچار بیماری روحی است، این شخصیت از نظر جسمی هم وضعیت مناسبی ندارد و به بیماری ام‌اس مبتلاست. «بانو» معتاد است و زندگی نابسامانی دارد.

 

مریلا زارعی در نقش این زن یکی از بهترین بازی‌های خود را به نمایش گذاشته است. او افسردگی و دلمردگی «بانو» را در چهره مغموم خود نشان می‌دهد و با نگاه سرد و خالی از احساس با فرزندش «پاشا» صحبت می‌کند، بنابراین مخاطب او را در نقش یک مادر شکسته و افسرده می‌پذیرد، با شخصیت همراه می‌شود و نسبت به این کاراکتر حس ترحم دارد. مریلا زارعی همچنین تلاش می‌کند ضعف «بانو» به دلیل بیماری را در حرکات، رفتار و لرزش دست و پای خود نشان بدهد و در نقش این شخصیت خاص، حضور کاملا باورپذیری دارد. هرچند که مریلا زارعی حضور پررنگی در «جنگل آسفالت» ندارد اما «بانو» جزو کاراکترهای مهم قصه است و مخاطب را نسبت به گذشته شخصیت خود و سرنوشتش کنجکاو کرده است. انتخاب زارعی برای چنین نقشی، هوشمندانه بوده است.

مریلا زارعی در سریال افعی تهران

مریلا زارعی در سریال افعی تهران

نقش مریلا زارعی در سریال «افعی تهران» کاملا با کاراکتر «بانو» متفاوت است و در کارنامه مریلا زارعی نیز جایگاه ویژه‌ای دارد. او در ساخته سامان مقدم نقش یک قاتل را برعهده دارد. او که خود قربانی کودک‌آزاری است، طعمه‌های خود را از میان چنین افرادی انتخاب کرده و مرتکب چند قتل شده است.

 

ببینید: نماهایی از بازی مریلا زارعی در سریال جیران

 

این زن با توجه به سرنخ‌های قصه احتمالا خود را به جای «افعی تهران» واقعی جا زده است. کاراکتر او به نام «مرضیه امینی» اگرچه قاتل است اما با انگیزه نجات کودکان دست به چنین قتل‌هایی زده، بنابراین قرار نیست کاراکتر او یک قاتل جانی و منفور به نظر بیاید. مریلا زارعی تلاش کرده متناسب با ویژگی‌های این کاراکتر، در جلد شخصیتی منفور فرو نرود.

 

این شخصیت در کودکی و زندگی با همسرش رنج‌هایی را متحمل شده است. مریلا زارعی در سکانس‌های بازجویی ابتدا چهره سرد و سنگی از این قاتل به نمایش می‌گذارد و هنگام صحبت از گذشته خود و انجام قتل‌ها، ناگهان شروع به بروز احساساتش می‌کند و تصویر معصوم‌تری را از کاراکتر خود به عنوان یک قربانی نشان می‌دهد. او با تسلط، هر دو وجه کاراکترش را ارائه می‌دهد. بازی زارعی در این سکانس‌ها احساسات مخاطب را برمی‌انگیزد و او را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.