2024/05/24
۱۴۰۳ جمعه ۴ خرداد
بهترین رنگ اتاق خواب از نظر روانشناسی

بهترین رنگ اتاق خواب از نظر روانشناسی

از نظر روانشناسی چه رنگ هایی برای اتاق خواب مناسب نیستند و اصولا رنگ اتاق چه تاثیری بر روان ما دارد؟

دوات آنلاین -رنگی که برای اتاق خواب خود انتخاب می کند تاثیر زیادی بر روان و روحیه شما دارد. این موضوعی است که از نظر روانشناسی رنگ مورد بررسی قرار گرفته و به اثبات رسیده است.

 

خراسان نوشت: روان شناسان رنگ، دکوراتور‌ها و کارشناسان داخلی بر اساس تحقیقات متعددشان گفته‌اند چه رنگ‌هایی در اتاق در بلندمدت بر روحیه‌تان تاثیر منفی می‌گذارند. استفاده از رنگ برای این که ما در خانه احساس شادی بیشتری داشته باشیم هرگز بیش از امروز نیاز نبوده است. طراحی هر اتاق و ایده‌های رنگ اتاق می‌تواند کمک مثبتی به رفاه ذهنی ما بکند. در ادامه به تاثیر رنگ‌های اتاق‌ها بر روان اشاره خواهد شد.

 

تاثیر رنگ قرمز در اتاق خواب

ایده‌های اتاق قرمز از نظر فیزیکی روی ما تاثیر می‌گذارد و برای بیشتر مردم می‌تواند بسیار شدید باشد. این رنگ ما را به یاد خطر می‌اندازد و ممکن است عصبانی مان ‌کند.

 

بیشتر بخوانید: خانه مان را چه رنگی کنیم تا شیک شود

 

از نظر روانی قرمز می‌تواند واکنش‌هایی را در بدن ایجاد کند که مشابه پاسخ‌های استرس است مانند افزایش ضربان قلب، افزایش حواس و دمای بالاتر بدن. با وجود این، تزیین با قرمز بد نیست. قرمز نشان‌دهنده عشق، قدرت و انگیزه است. این رنگ توانایی جلب توجه و برانگیختن اشتیاق و احساسات را دارد و همچنین برای تحریک تولید ملاتونین و کمک به حافظه شناخته شده است. توصیه ما آن است که از رنگ قرمز با احتیاط استفاده کنید. برای برخی این رنگ پرانرژی می‌تواند در خانه باعث احساس ناراحتی شود.

از نظر روانشناسی رنگ زرد در اتاق خواب چه تاثیری دارد

آیا رنگ زرد برای اتاق مناسب است؟

رنگ زرد به رغم دارا بودن ظرفیت بالقوه تزیینی باید با توجه و دقت لازم استفاده شود. عمل اولیه رنگ زرد‌  تحریک واکنش‌های احساسی است. این رنگ روی سیستم عصبی تاثیر می‌گذارد، سیستمی که سیگنال‌ها را از مغز به بقیه بدن منتقل می‌کند.

 

در نتیجه، زرد قوی‌ترین رنگ از نظر روان شناسی است. در حالی که زرد رنگی است که باید با احتیاط از آن استفاده کرد، تزیین با آن دارای طول موج نسبتا طولانی و محرک احساسات است و باعث می‌شود احساس اعتمادبه‌نفس، مثبت و خوش‌بینی داشته باشیم. البته آثار نامطلوب آن دقیقا برعکس است و می‌تواند به تحریک احساس، عصبانی شدن و افسردگی منجر شود.

آیا رنگ آبی برای اتاق خواب خوب است

تاثیر رنگ آبی در اتاق

 آبی بر ذهن و خلاقیت ما تاثیر می‌گذارد. عمل اولیه آن ایجاد یک پاسخ ذهنی است که می‌تواند مثبت یا منفی باشد. آبی بیش از حد در محیط اطراف‌مان می‌تواند باعث غمگین شدن، دوری و بی‌علاقگی شود.

 

در همین زمینه: ترفندهای ساده برای دکوراسیون آپارتمان کوچک

 

با وجود این، آبی انتخابی هوشمندانه برای گوشه‌ای دنج به منظور مطالعه است. به نماد‌های آبی‌رنگ فیس بوک، لینکدین و بسیاری از شرکت‌های بانکی دقت کنید. آبی می‌تواند به شما کمک کند متمرکز باقی بمانید و تمرکز و آگاهی را افزایش دهید.

 

ویژگی‌های روانی نامطلوب خاکستری

 در حالی که برای برخی این رنگ آرامش‌بخش است، اما برای بسیاری از ما خاکستری می‌تواند باعث شود احساس ضعف کنیم و بخواهیم به خواب زمستانی برویم! بسیاری از رنگ خاکستری برای تزیین خانه استفاده می‌کنند تا فضای شلوغ یا پر هرج و مرج را آرام کنند. خاکستری بسیار متنوع است. بسته به رنگ‌های زیرین آن و عمق رنگ، تقریبا با هر رنگ دیگری قابلیت هماهنگ شدن دارد. خاکستری با هر رنگ دیگری هماهنگ است و می‌تواند برای عمق بخشیدن به هر اتاقی  استفاده شود.

برای نوشتن این مطلب از «برترین‌ها» کمک گرفته شده است

12jav.net

 

دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.