2024/06/15
۱۴۰۳ شنبه ۲۶ خرداد
ترفندهای ساده برای دکوراسیون آپارتمان کوچک

ترفندهای ساده برای دکوراسیون آپارتمان کوچک

اگر خانه شما کوچک است باید در چیدمان آن به نکات بسیار مهمی که در این مطلب به آنها اشاره شده است، دقت کنید.

دوات آنلاین -این روزها اکثر آپارتمان ها متراژ پایین دارند. گاهی کوچک بودن خانه را می توان با دکوراسیون مناسب جبران کرد. فقط کافی برخی اشتباهات را مرتکب نشوید.

 

خراسان نوشت:  گاهی اوقات یک تصمیم بسیار ساده مثل قرار دادن یک میز در جلوی کاناپه می‌تواند باعث بزرگ یا کوچک به نظر آمدن آپارتمان شود. در ادامه، به اشتباهاتی اشاره می‌شود که نباید در چیدمان خانه‌های کوچک مرتکب شوید.

 

فرش در آپارتمان های کوچک

اگر آپارتمان شما کوچک است، سعی کنید از فرش‌های بزرگ در آن استفاده کنید زیرا استفاده از فرش‌های کوچک باعث می‌شود که آپارتمان کوچک‌تر به نظر برسد. برای مثال سعی کنید از فرشی استفاده کنید تا علاوه بر این که یک میز روی آن جا می‌شود، پایه‌های جلویی کاناپه هم روی آن قرار گیرد.

 

از چه وسایلی در دکوراسیون استفاده کنیم

در خانه‌های کوچک بیشتر سعی کنید از وسایلی استفاده کنید که دارای خطوط عمودی هستند. به ‌عنوان مثال انتخاب پرده‌های بلند که به زمین می‌رسند، بهترین گزینه است. البته قطعا مجبور هستید از وسایلی استفاده کنید که به خانه شما منظره‌ای از خط‌های افقی هم می‌دهد اما وسایلی با خطوط عمودی به بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه‌تان کمک خواهد کرد.

دکوراسیون آپراتمان کوچک چگونه باید باشد

روشنایی خانه های کوچک

 برای بزرگ نشان دادن آپارتمان‌های کوچک سعی کنید همه‌ قسمت‌های آن را تا جایی که امکان دارد، روشن کنید. البته این به آن معنی نیست که شما در مصرف برق زیاده‌روی کنید بلکه باید بر اساس نیاز خود منابع نور را تهیه کنید.

 

بیشتر بخوانید: کاغذ دیواری بهتر است یا رنگ

 

برای نمونه، اگر در قسمتی از خانه مطالعه می‌کنید، در قسمتی خیاطی می‌کنید و در جایی دیگر به نقاشی کردن می‌پردازید، برای هرکدام میزان روشنایی مورد نیاز متفاوت خواهد بود. هیچ وقت از آباژور یا به ‌طور کلی هر وسیله روشنایی که روی زمین قرار می‌گیرد، استفاده نکنید زیرا فضای شما را اشغال می‌کند.

چه مبلی برای خانه های کوچک مناسب است

اهمیت مبلمان در دکوراسیون

به ‌طور کلی مبلمان تزیین‌‌ شده با شیشه، آینه و سایر مواد شفافی که باعث انعکاس نور می‌شوند، فضای شما را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. این مورد در انتخاب قفسه‌ها هم بسیار مهم است. اگر قفسه‌های شما طوری است که کاملا پر نیست و جا‌های خالی دارد، از قفسه‌هایی استفاده کنید که از جنس شیشه یا آینه باشند. نکته دیگر در چیدمان خانه‌های کوچک، انتخاب وسایلی به رنگ روشن است که حتما باید به آن توجه داشته باشید.

 

بدانید: چگونه برای خانه خود مبل مناسب انتخاب کنیم

 

برای انتخاب مبلمان سعی کنید از مبلی استفاده کنید که پایه‌های بلندی دارد، مبلمان با پایه‌های بلند باعث می‌شود که فضای زیر آن دیده شود و خانه بزرگ‌تر به ‌نظر برسد.

 

حواس تان به دیوارها باشد

این که در زمان طراحی چیدمان منزل فقط به فکر گوشه‌ها و کف اتاق باشید، درست نیست. گاهی فقط مبلمان باید در کف زمین چیده شود و وسایلی مثل گلدان، ساعت و مجسمه باید در ارتفاع و روی دیوار قرار بگیرند، اما در بیشتر خانه‌های ما ایرانی‌ها ماجرا کمی متفاوت است و بخش اصلی چیدمان در کف انجام می‌شود و از یک متر و نیم به بالای دیوار خبری از المان‌های دیگر غیر از تابلو یا ساعت نیست.

 

آیینه در دکور خانه

اگر سالن پذیرایی شما کوچک است سعی کنید از یک آینه روی یکی از دیوار‌های سالن استفاده کنید. البته مراقب باشید که آینه را درست در مقابل پنجره نصب کنید، زیرا باعث انعکاس نور و بزرگ نشان دادن فضا خواهد شد.

 

برای نوشتن این مطلب از سایت تابناک کمک گرفته شده است

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.