2024/07/22
۱۴۰۳ دوشنبه ۱ مرداد
اعدام خیابانی ۵۸ نفر با هدف ریشه کردن تجارت مواد مخدر در فیلیپین

اعدام خیابانی ۵۸ نفر با هدف ریشه کردن تجارت مواد مخدر در فیلیپین

از زمان سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر بیش از سه هزار نفر در نبرد با سازمان‌های اجرای قانون کشته شده‌اند

دوات آنلاین-در دومین عملیات خونین پلیس علیه مبارزه با مواد مخدر در مانیل پایتخت فیلیپین ۲۶ نفر دیگر کشته شدند.بدین ترتیب طی یک هفته گذشته شمار افرادی که در جریان تشدید مقابله با قاچاق مواد مخدر در فیلیپین کشته شد‌ه‌اند به ۵۸ نفر رسید.

پلیس فیلیپین روز چهارشنبه نیز پس از دستور رودریگو دوترته رییس جمهور این کشور جنوب شرق آسیا برای تشدید مقابله با قاچاق و یا مصرف مواد مخدر، اعلام کرد ۳۲ نفر در عملیات دیگری در ارتباط با مواد افیونی مورد هدف قرار داده است.

دورترته گفت: آنچه در استان بولکان اتفاق افتاد و ۳۲ فرد مظنون به مواد مخدر در یک روز کشته شدند، پیشرفت خوبی بود. این کشتار روزانه، مشکلات مواد مخدر کشور را حل خواهد کرد.

وی گفت: اگر بتوانیم روزی ۳۲ نفر را بکشیم، شاید بتوان مواد مخدر را در کشور از بین برد.

از زمان سرکوب قاچاقچیان مواد مخدر بیش از سه هزار نفر در نبرد با سازمان‌های اجرای قانون کشته شده‌اند و بیش از دو هزار نفر دیگر نیز در حملات مردان مسلح و یا موتورسوارانی که ماسک بر صورت داشته اند، جان خود را از دست داده‌‌اند.

گروه‌های حقوق بشر آمار کشته شدگان را بیش از این میزان می‌دانند و خواستار انجام تحقیقات مستقلی پیرامون نقش رودریگو دوترته رییس جمهوری فیلیپین در این قتل ها شده اند.

رودریگو دوترته در نطقی عمومی ماه پیش گفت که معتادان مواد مخدر را تا دوروازه‌های جهنم تعقیب خواهد کرد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.