2024/05/19
۱۴۰۳ يکشنبه ۳۰ ارديبهشت
توسعه بدون زنان ممکن نیست
عضو شورای پنجم شهر مشهد:

توسعه بدون زنان ممکن نیست

عضو شورای پنجم شهر مشهد: ما زنان با اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهیم، همیشه در اقلیت به سر می‌بریم

دوات آنلاین-عضو شورای پنجم شهر مشهد معتقد است که توسعه پایدار بدون استفاده از ظرفیت زنان ممکن نیست.

شهناز رمارم در خصوص نگاه جامعه به فعالیت‌های بانوان، اظهار کرد: ما زنان با اینکه نیمی از جامعه را تشکیل می‌دهیم، همیشه در اقلیت به سر می‌بریم، در همه جا و حتی در خانه باید از سهم خودمان مادرانه بگذریم و اگر نگذریم، مادر نیستیم.

وی خاطرنشان کرد: ‌به اقتضای زمانه از خانواده‌ سنتی به خانواده‌ مدرن رسیدیم، زن علاوه بر مادر، دختر ‌و همسر بودن، در لباس یک عضو شاغل در اجتماع نیز حضور دارد، اما مسئولیت خانه‌داری را هم فراموش نکرده، اما در جامعه برای گرفتن سهم خود باید التماس کند، خطاب به مردان کشورمان می‌گویم که باید زنان را ببینید.

رمارم گفت: توسعه بدون تکیه بر تمام منابع امکان‌پذیر نیست، نیمی از این منابع، زنان هستند، در کشور برای تربیت هریک از این زنان میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود، برای هر مدرک لیسانس میلیون‌ها تومان هزینه می‌شود، این مدرک لیسانس‌ها که اهدا می‌شود و آن جوانی که فارغ‌التحصیل می‌شود برای پیشرفت کشور بدون توجه به جنسیت، شایستگی را ببینیم.

عضو شورای پنجم شهر مشهد خاطرنشان کرد: تا چه زمانی زنان برای کار باید فقط سوابق خود را ارائه دهند، سوابق از یک جایی باید شروع شود، باید این زنان دیده شوند.

رمارم خطاب به مدیران فنی‌و‌حرفه‌ای، عنوان کرد: زنان کارشناس را خوب ببینید، مسئولانی که حامی ما زنان هستید وقتی در جلسات انتصاب یا در جلسات شورای سیاست‌گذاری شرکت می‌کنید، زنان را هم ببینید.

وی خاطرنشان کرد: زنان ما شایسته، اما محجوبند، چه در خانه و چه در جامعه به نفع مردان کناره‌گیری می‌کنند، این ایثار و ازخودگذشتگی را به حساب خود کم‌بینی نگذارید.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.