2024/05/23
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد
سرکه سیب برای لاغری چگونه و کی مصرف شود

سرکه سیب برای لاغری چگونه و کی مصرف شود

طریقه مصرف سرکه سیب برای لاغر شدن چگونه است؟ زمان مناسب برای خوردن آن چه موقع از روز است؟

دوات آنلاین -حتما شما هم می دانید یکی از خاصیت های سرکه سیب لاغر شدن است اما برای رسیدن به این هدف آن را چگونه باید مصرف کنیم؟ چه زمان هایی و به چه میزان بخوریم؟

 

به نوشته باشگاه خبرنگاران سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تامین می‌کند و دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن کمک می‌کند. همچنین اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می‌شود.

طریقه مصرف سرکه سیب برای لاغری چگونه است

زمان و طریقه مصرف سرکه سیب برای لاغری

اگرچه مصرف سرکه سیب تأثیر زیادی در کاهش وزن و سلامت بدن دارد، اما انتخاب زمان مناسب برای مصرف این مایع هم مهم است. شما می‌توانید آن را بعد از غذا، در زمان ناشتا، قبل از غذا و یا قبل از خواب مصرف کنید. مصرف سرکه سیب در هر یک از این زمان‌ها تأثیر متفاوتی بر روی سلامت بدن دارد.

 

بیشتر بخوانید: اصول علمی لاغری به روش درست

 

سرکه سیب ناشتا برای لاغری تأثیر زیادی دارد. زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می‌دهد. سرکه سیب به دلیل خاصیت اسیدی بودن، به مینای دهان، بافت دهان، گلو و دیواره‌ی معده آسیب می‌زند، باید ابتدا آن را با آب رقیق کنید. مصرف سرکه سیب خالی قبل از غذا کمی خطرناک است. پس به جای این که تاثیر مثبتی بر روی سلامت داشته باشد، برعکس عمل می‌کند.

 

بهترین زمان برای مصرف سرکه سیب باید با توجه به وزن و میزان بافت چربی در بدن باشد. همچنین مداومت در مصرف این ماده‌ خوراکی باید بر همین اساس باشد. برای تأثیر بیشتر اگر آن را بعد از غذا مصرف کنید، به افزایش متابولیسم بدن و جذب مواد معدنی کمک می‌کند.

 

برخی از افراد که به خوردن سرکه قبل از غذا و یا ناشتا حساسیت دارند، بهتر است آن را بعد از خوردن غذا میل کنند. اما از آن جا که خوردن سرکه خالی باعث ضعف و بی‌حالی می‌شود، باید مقدار کمتری بخورید و در عین حال آن را با آب ترکیب کنید. زیرا برخی از افراد بعد خوردن سرکه سیب بعد از غذا، باز هم احساس گرسنگی می‌کنند و مجبور به خوردن غذا می‌شوند.

 

اگر می‌خواهید بدانید مصرف سرکه ‌سیب قبل از صرف وعده‌های غذایی چه تأثیری بر روی بدن دارد، باید بدانید که به میزان وزن شما بستگی دارد. شما باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از خواب، به مدت دو هفته و هر شب سرکه سیب مصرف کنید. اگر اضافه وزن شما زیاد نباشد، در همان چند هفته‌ی اول بین ۱-۲ کیلو وزن کم می‌کنید.

 

در برخی از افراد که بیش از حد اضافه وزن دارند و هیچ تحرکی در روز ندارند، حتی خوردن سرکه سیب قبل از خواب و به طور مداوم هم تاثیری بر روی لاغری آن‌ها ندارد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.