2024/05/23
۱۴۰۳ پنج شنبه ۳ خرداد
ماجرای بامزه بازیگر شدن اسدالله یکتا

ماجرای بامزه بازیگر شدن اسدالله یکتا

اسدالله یکتا بازیگری محبوب است که تاکنون در فیلم ها و سریال های موفق زیادی به ایفای نقش پرداخته اما او چگونه بازیگر شد؟

دوات آنلاین -اسدالله یکتا چهره ای آشنا برای همه ما است؛ بازیگری که نه تنها معروف است بلکه بسیار محبوب هم هست و تاکنون در فیلم ها و سریال های زیادی حضور داشته. از فیلم های هامون، گشت ارشاد، چند میگیری گریه کنی تا مجموعه های چاق و لاغر، ستایش، آپارتمان و ...

 

بازیگر شدن اسدالله یکتا

یکتا درباره نحوه ورودش به عرصه بازیگری به ایرنا گفته: در یک مغازه زرگری، شاگردی می کردم. عمویم فوت شده بود و از صاحب مغازه خواستم اجازه دهد در مراسمش شرکت کنم. وی مخالفت کرد چراکه خیال می کرد بهانه الکی آورده ام تا از زیر کار در بروم.

 

به بهانه چای آوردن از مغازه خارج شدم و رفتم؛ دیر به مراسم رسیدم و عمویم را خاک کرده بودند. به خانه رفتم و حالم اصلا خوب نبود. برای آنکه حالم بهتر شود، به تئاتر پارس رفتم. وضع مالی ام خوب نبود و یواشکی وارد تئاتر شدم. آنجا نمایشی بود و عکس‌های هنرپیشه ها روی دیوار.

 

یواشکی وارد سالن شدم، تئاتر را دیدم و زمانی که می خواستم در بروم یک نفر گفت: «آقا کوچولو بیا ببینم». گفتم: پول ندارم و گفت: «پول نمی خواهم اما کارت قشنگ بود. این که یواشکی آمدی و یواشکی می خواهی بروی، تو که می توانی فیلم بازی کنی چرا برای ما بازی نمی کنی؟» و گفتم: بازیگران سینما کجا و من کجا؟

 

مدیر تئاتر گفت «اتفاقا بازی در سینما راحت تر است چون اگر اشتباه کنی فیلم را قیچی می کنند و کنار می اندازند اما اگر در تئاتر اشتباه کنی جلوی تماشاچیان هستی و تو را هو می کنند». گفتم چشم و چند روز تمرین کردم و کارگردان که اکبر عبدی نامی بود از کارم خوشش آمد؛ او مردی بزرگ هیکل بود که البته فوت کرد. و بعد از چندین مدت که این آدم های تئاتر لاله زار با من کارکردند راه افتادم و پس از آن از سینما به سراغم آمدند و اولین پیشنهاد کارم (فیلم مراد و لاله) از سوی آقای صابر رهبر بود که خدا رحمتش کند.

اسدالله یکتا چگونه بازیگر شد

نقش های مورد علاقه یکتا

اسدالله یکتا درباره ملاکش برای انتخاب نقش ها گفت: نقش ها را خودم انتخاب می کنم. چون کارم کمدی است و سعی می کنم تماشاچی خوشش بیاید؛ وقتی تماشاچی خوشش بیاید خودم هم لذت می برم. وقتی مردم به کارهایم می خندند خودم هم لذت می برم.

 

ببینید: ماجرای ازدواج اسدالله یکتا از زبان خودش

 

مبنای انتخابم این است که یا باید کار من قشنگ باشد یا پرداختی مناسب باشد. دنبال کارهای پیش پا افتاده نمی روم و دوست دارم در تیتراژ بزنند اسدلله یکتا در«..» یا با حضور اسدلله یکتا. کارهایی که با قیمت پایین و از سوی بازیگران تازه کار پیشنهاد می شود را قبول نمی کنم.

 

بسیار زیاد دوست دارم نقش آدم عقب مانده و دیوانه را بازی کنم. به من گفتند مگر می توانی نقش دیوانه بازی کنی؟ و گفتم دیوانه را از خود دیوانه بهتر درمی آورم اما تاکنون این نقش را به من نداده اند.

 

بازی در کنار فردین

یکتا در توضیح چهره‌هایی که در سینما به آنان علاقه داشته است، بیان کرد: قدیمی ها که رفتند و دیگر کسی وجود ندارد اما قبل از انقلاب محمدعلی فردین، ایرج قادری، سعید راد، محمدعلی تبریزیان، با نام هنری «همایون» از جمله بازیگران بزرگی بودند که از خدا می‌خواستم که با اینها بازی کنم مثلا بازی در مقابل فردین افتخار من بود.

 

روزهایی که با فردین کار می کردم بسیار خوشحال بودم. او انسان بزرگی بود. روحش شاد و خدا رحمتش کند؛ فردین انسان بزرگی بود و رفتارش حرف نداشت. بسیار دوستانه رفتار می کرد. مثلا زمانی که با هم کار می کردیم به کارگردان گفت آقای یکتا را دریاب و در تمام آن مدت بسیار محترمانه با من برخورد می کرد و هوای من را داشت.

 

از بین بازیگران جدید پرویز پرستویی را قبول دارم؛ نسل قبلی هنرپیشگان با مردم رفیق بودند و درست هم همین است که هنرپیشه با مردم رفیق باشد.

12jav.net

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.