2023/02/06
۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ بهمن
طلاق به دلیل انتخاب لباس عروس

طلاق به دلیل انتخاب لباس عروس

دعوا بر سر انتخاب لباس عروس باعث شد دختر جوان راهی دادگاه خانواده شود و درخواست طلاق بدهد.

دوات آنلاین -باران پاییزی در آن صبح سرد روزهای اواسط آذر هم چهره شهر را زیبا کرده و هم حیاط دادگاه خانواده را خلوت‌تر. زوج‌هایی که برای طلاق آمده بودند داخل راهروها به انتظار نوبت رسیدگی به پرونده شان ایستاده بودند. در پله‌های طبقه اول یک زوج جوان و کم‌سن و سال در حال گفت‌و‌گو بودند. دختر جوان با صدای بلند می‌گفت من برای تو ارزشی ندارم تو حتی لباس عروسی که من انتخاب کردم را نخریدی. شوهرش هم بی‌توجه به حرف‌های او مدام به ساعتش نگاه می‌کرد. لحظاتی بعد منشی شعبه چهارم دادگاه سرش را از اتاق بیرون آورد و در حالی که اسم این زوج را صدا می‌کرد، گفت: بیایید داخل نوبت پرونده شماست.

 

روزنامه ایران نوشت: اتاق قاضی پر از گل‌های زیبا بود و فضای دلنشینی ایجاد کرده بود. قاضی با چهره‌ای خندان از سینا و همسرش دریا خواست بنشینند و علت حضورشان را توضیح دهند.

 

عقد زودهنگام

نوعروس جوان شروع به صحبت کرد و گفت: جناب قاضی با همسرم در کلاس طراحی آشنا شدیم من طراح لباس هستم و سینا هم آنجا کار می‌کند تقریباً دو ماه دوست بودیم و بعد سینا با خانواده‌اش به خواستگاری آمدند و خیلی زود همه توافقات حاصل شد و ما 7 ماه پیش عقد کردیم.

 

اوایل همه چیز خوب بود اما سینا یک دفعه سر ناسازگاری گذاشت و گفت دیگه نمی‌خوام کار کنی البته این حرف‌ها فقط بهانه بود از طرفی آقای قاضی خانواده‌اش هم کم دخالت نمی‌کردند چند باری سر مسائل کوچک و بزرگ بحث کردیم ولی در نهایت هربار من از خودگذشتگی می‌کردم و تمام می‌شد اما روز بعد سر موضوعی دیگر دوباره بحث و جدل داشتیم.

 

دختر جوان ادامه داد: سینا خواهری دارد که مطلقه است و مدام در کار و زندگی ما دخالت می‌کند شوهرم هم یا حرفی نمی‌زند یا طرف خواهرش را می‌گیرد. به او گفتم بیا زودتر عروسی کنیم و سر خانه و زندگی خودمان برویم شاید اوضاع بهتر شود او هم قبول کرد اما روزی که برای خرید عروسی رفتیم خانواده‌اش کلی ایراد گرفتند برای خرید وسایل و تالار و کارت عروسی آخر سر هم که رفتیم پیش دوستم که مزون لباس عروس دارد وقتی من یک لباس به دلخواه و سلیقه خودم انتخاب کردم خواهرش سر انتخاب لباس آنقدر دخالت کرد که بحثمان شد و کار به دعوا کشید اما سینا به جای اینکه وساطت کند ناگهان جلوی چشم خواهرش، مادرم و دوستم چنان سیلی محکمی به گوشم زد که دیگر نتوانستم تحمل کنم و گفتم طلاق می‌خواهم. الان هم اینجا آمده‌ام تا طلاقم را بدهید. مهریه‌ام را هم می‌خواهم.

 

تازه داماد چه گفت

این حرف باعث ناراحتی شدید سینا شد و از جا برخاست و گفت آقای قاضی می‌بینید هنوزم مثل بچه‌های مدرسه‌ای تقصیرها را گردن دیگران می‌اندازد. خواهر من به خاطر مشکلاتی که دارد فشار روانی زیادی را تحمل می‌کند اما دریا متوجه این موضوع نیست. شما قضاوت کنید آقای قاضی دریا به خاطر یک لباس عروسی آمده دادخواست طلاق داده من چطور می‌توانم روی این زن به عنوان شریک و همراه آینده حساب باز کنم؟ من هم تمایلی به این زندگی ندارم و هرچه شما حکم کنید انجام می‌دهم.

 

قاضی رو به دریا کرد و گفت: دخترم ماجرای زندگی شما آنقدر هم حاد نیست و می‌توانید با گفت‌و‌گو مشکلات‌ را حل کنید بهتر است دو ماه به کلاس‌های مشاوره بروید اگر مشکلتان حل نشد آن وقت حکم طلاق را صادر می‌کنم.

 

پیشنهادات ما
کلید واژه
دیدگاه‌ها
هاله 1401/09/18
عروس و داماد تو زندگی باید سعی کنن راجع به بعضی مسائل روشون تو روی هم باز نشه، یا بهتر بگم اینکه سعی کنن قُبح یه سری چیزا نریزه یا نشکنه. این که همین اول کار انقدر روشون توروی هم باز شد که داماد دست بلند کرده اونم جلوی همه، متاسفانه شاید اینکار رو بعد ها بازم تکرار کنه. به نظرم نباید گذاشت هیچوقت (اولین) بارها اتفاق بیفته. چون خدای نکرده عادت های زشت، بالاخره از یه اولین بار شروع شده دیگه... اینی که میگم خیلی سخته کنترل کردنشا... ولی باید هردو طرف سعی کنن دیگه...
ناشناس 1401/09/18
جدا بشن بهتره فقط عمرشون تلف میشه چون الان هنوز نرفته این برخورد هست وای به بعد
یه بنده خدا 1401/09/17
چنین ازدواجی هم دوام نداره حتی اگه برن سر خونه زندگیشون بازم دخالت های دور وریها و بی توجهی از طرف داماد به مشکل بر میخوره من تجربه شو دارم که ضمنا فقط بحث لباس نیست اگه مشکل حل نشه غیر از لباس که خوبه مشکلات دیگه ای هم به وجود میاد گاهی داماد هم باید خودی نشون بده و یک طرفه قضاوت نکنه چه خواهرش باشه چه هر کسی دیگه بحث زندگی آیندشه
ناشناس 1401/09/15
حق با دریاست اگه جدانشه تا آخر عمر همینه من بیست ساله تجربه کردم

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.