2023/02/02
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۳ بهمن
نقدی بر سریال پوست شیر؛ پرماجرا و هیجان انگیز

نقدی بر سریال پوست شیر؛ پرماجرا و هیجان انگیز

سریال پوست شیر چه نقاط قوتی دارد و آیا می تواند به یکی از مجموعه های موفق شبکه نمایش خانگی تبدیل شود؟

دوات آنلاین -سریال پوست شیر از همان ابتدا بسیار امیدوارکننده نشان داد؛ هم داستانی جالب توجه و هیجان انگیز و هم بازی های خوب و البته از همه مهم تر کارگردانی درست. همه اینها نشان می دهد برادران محمودی این شانس را دارند که به یکی از موفق ترین ها در شبکه نمایش خانگی تبدیل شوند.

 

تجربه های قبل از سریال پوست شیر

خراسان نوشت: جمشید محمودی پیش از این به همراه برادرش نوید محمودی، سال 96 سریال «سایه‌بان» را ویژه تلویزیون تولید کرده بود و سال 97 نیز مجموعه «دلدار» را با حال و هوایی مشابه ساخته قبلی‌شان جلوی دوربین برد. مخاطبان به دلیل ریتم کُند و کشدار «سایه‌بان» و قصه عاشقانه تکراری آن چندان از این سریال استقبال نکردند و سریال سایه بان به اثری پرمخاطب تبدیل نشد. برادران محمودی در «دلدار» نیز سراغ سوژه‌ای مشابه یعنی قصه عشق فقیر و غنی رفتند و جنس دغدغه‌ها و ویژگی‌های شخصیتی کاراکترهای اصلی قصه نیز شباهت‌هایی به شخصیت‌های «سایه‌بان» داشت. این مجموعه هم رمضان 98 پربیننده نبود و حدود 39 درصد مخاطب داشت.

 

برادران محمودی پس از ساخت چند فیلم سینمایی و دو سریال تلویزیونی ناکام راهی نمایش خانگی شدند و سریال پوست شیر را در ژانری متفاوت  نسبت به ساخته‌های قبلی‌شان تولید کردند.

عکسی از سریال پوست شیر

داستان رازآلود سریال پوست شیر

سریال پوست شیر درباره مردی به نام «نعیم» با بازی هادی حجازی‌فر است که پس از آزادی از زندان، سراغ دخترش می‌رود تا سال‌های از دست رفته را جبران کند، اما طولی نمی‌کشد که اتفاقی ناگهانی دوباره زندگی او را با مشکلات تازه‌ای روبه‌رو می‌کند. این اتفاق، نقطه اشتراک زندگی «نعیم» و یک مامور پلیس به نام «محب» با بازی شهاب حسینی است. «پوست شیر» در شروع موفق شد با سوالاتی که درباره زندگی شخصیت‌هایش مطرح کرد، مخاطب را به پیدا کردن پاسخ آن‌ها کنجکاو کند، اما قصه اصلی در قسمت دوم به جریان افتاد و ورود شخصیت «محب» و روایت ماجرای او نیز کشش و التهاب قصه را بیشتر کرد.

 

ماجرای جنایی پر رمز و رازی که در قسمت دوم مطرح شد، کاملا مخاطب را با قصه درگیر کرد و علامت های سوال‌ بیشتری را در ذهن تماشاگر به وجود آورد. موسیقی خوب سریال نیز که توسط بامداد افشار ساخته شده، با فضای معمایی سریال کاملا تناسب دارد و به همراهی بهتر مخاطب با حال و هوای آن کمک می‌کند.

عکسی از سریال پوست شیر

نگاهی به بازی ها در پوست شیر

علاوه بر قصه پرکشش و موسیقی تاثیرگذار، بازی بازیگران سریال نیز دیگر امتیاز مهم سریال پوست شیر است. هادی حجازی‌فر در نقش پدری ناامید و افسرده که احساس شکست و سرخوردگی می‌کند، بازی قابل باوری دارد و موفق شده حس دلسوزی مخاطب را برانگیزد. تغییر روحیه او بعد از جلب اعتماد دخترش و حس شادی و رضایت این کاراکتر نیز، در حرکات و چهره‌اش مشهود بود. حجازی‌فر در لحظه‌ای نیز که «نعیم» دچار شوک و ناباوری است، موفق شد از پس این لحظه سخت برآید و احساساتش را به مخاطب منتقل کند. پانته‌آ بهرام هم در نقش همسر سابق «نعیم»، هنگامی که با اتفاق ناگواری که برای دخترش رخ داده بود، مواجه شد، بازی باورپذیر و تاثیرگذاری داشت.

 

شهاب حسینی نیز نقش سختی برعهده دارد. دختر «محب» جزو قربانیان یکی از پرونده‌های اوست و همین اتفاق باعث شده  است این کاراکتر به آدمی تنها، غمگین و عصبی تبدیل شود. شهاب حسینی در نقش این شخصیت بازی خوبی داشت و مخاطب را با کاراکتر خود همراه کرد. علیرضا کمالی نیز در نقش «پروانه» رفیق وفادار «نعیم» حضور متفاوتی در «پوست شیر» دارد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها
م 1401/08/12
شهاب حسینی بی نظیر

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.