2022/12/08
۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
برای ترک سیگار چی بخوریم؛ از آجیل تا سبزیجات

برای ترک سیگار چی بخوریم؛ از آجیل تا سبزیجات

مفیدترین خوراکی هایی که به شما برای ترک سیگار کمک می کنند در این مطلب معرفی شده اند.

دوات آنلاین -اگر قصد ترک سیگار دارید بد نیست از بعضی خوراکی ها نیز کمک بگیرید البته این در شرایطی است که تصمیم شما قطعی باشد و دچار تزلزل نشوید.

 

ترک سیگار با کمک شیر

خراسان نوشت: مطالعات نشان می دهد که مصرف یک لیوان شیر درست قبل از کشیدن سیگار می تواند باعث شود فکر کنید سیگار طعم تلخی دارد و از کشیدن آن اجتناب کنید.

 

آجیل برای ترک سیگار

گرسنگی می تواند باعث ایجاد هوس مصرف  نیکوتین شود با خوردن آجیل های سرشار از فیبر محلول می توانید میل به سیگار کشیدن را کاهش دهید زیرا هضم را کند می‌کند.

چه خوراکی هایی برای ترک سیگار مفید هستند

میوه های دارای ویتامین ث بخورید

با گنجاندن میوه های حاوی ویتامین ث در رژیم غذایی می توانید نیاز خود به کشیدن سیگار را به میزان قابل توجهی کاهش دهید، زیرا این میوه ها هنگام کشیدن سیگار محرک مشابهی را ایجاد می‌کند و علاوه بر این، طعم تلخ مشابهی را در دهان باقی می‌گذارد که هنگام سیگار کشیدن بعد از نوشیدن شیر مصرف می‌کنید.

 

سبزیجات به ترک سیگار کمک می کنند

علاوه بر شیر و مرکبات، برخی سبزیجات هم طعم وحشتناکی به سیگار می دهند. سبزیجاتی که باید در رژیم غذایی خود بگنجانید عبارت اند از: کرفس، هویج، کدو سبز، خیار و بادمجان. ثابت شده است که مصرف این سبزیجات در کاهش میل به نیکوتین بسیار موثر است.

 

پاپ کورن را از قلم نیندازید

هنگام ترک سیگار، ممکن است تمایل به مصرف میان وعده را دایم احساس کنید، عمدتا به این دلیل که دیگر نمی توانید دست و دهان خود را مشغول سیگار نگه دارید. اگر اشتهای شما زیاد شده است یا احساس می‌کنید نمی توانید غذا خوردن را متوقف کنید، پاپ کورن بخورید.

 

انگور بخورید تا سیگار نکشید

ممکن است بعد از ترک سیگار هوس خوردن شیرینی کنید. این بدان معنا نیست که به طور مرتب کوکی و شیرینی مصرف کنید. توصیه می شود به جای خوردن دسرهای فراوری شده، انگور بخورید زیرا شیرینی این میوه به کاهش میل به شکر کمک می‌کند.

جویدن آدامس به ترک سیگار کمک می کند

آدامس بدون قند بجوید

وقتی تمایل به سیگار کشیدن دارید، جویدن آدامس و نعناع می تواند دهان را مشغول کند به علاوه، جویدن آدامس و نعناع معمولاً بیشتر از کشیدن سیگار زمان می‌برد.

 

زنجبیل را دست کم نگیرید

زنجبیل علاوه بر مزایای بسیار خوبی که برای سلامتی دارد، میل به سوء مصرف نیکوتین را کاهش می‌دهد.

 

رهایی از سیگار با چای جینسینگ

برخی تحقیقات نشان می دهد که جینسینگ می‌تواند برای ترک اعتیاد به نیکوتین درمان مناسبی باشد زیرا ممکن است اثر دوپامین، یک انتقال دهنده عصبی در مغز را که با لذت همراه است و هنگام کشیدن دخانیات آزاد می شود، تضعیف کند. نوشیدن چای جینسینگ می تواند جذابیت سیگار را کاهش دهد و لذت آن را کمتر کند.

 

کلید واژه
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.