2022/11/28
۱۴۰۱ دوشنبه ۷ آذر
بازی درخشان مریلا زارعی در فیلم هناس و سریال جیران

بازی درخشان مریلا زارعی در فیلم هناس و سریال جیران

مریلا زارعی در نقش های شهره پیرانی و مهدعلیا بسیار درخشان ظاهر شده و بار دیگر شاهد هنرنمایی این بازیگر هستیم.

دوات آنلاین -مریلا زارعی از جمله بازیگرانی است که نامش در تیتراژ هر فیلم و سریالی می تواند به آن پروژه اعتبار ببخشد. زارعی را تاکنون در نقش های ماندگار زیادی دیده ایم و اکنون شاهد درخشش او در فیلم هناس و سریال جیران هستیم.

 

نقش های مطرح مریلا زارعی

مریلا زارعی که 25 فروردین سال 1353 است اولین بار در پروژه سلام سینما برای تست بازیگری رفت و خود این پروژه به فیلمی مستند تبدیل شد. بعد از آن راه برای بازیگر جوان باز شد تا بتواند توانایی هایش را نشان بدهد. یکی از ویژگی های این هنرمند انتخاب های هوشمندانه است. او فیلمنامه هایی را انتخاب می کند که حرفی برای گفتن داشته باشند و در کار کردن با کارگردانان نیز معیارهای خاص خودش را دارد که در طول سال ها بازیگری از آن عدول نکرده و همین هم باعث شده همیشه نقش های به یادماندنی را ایفا کند.

 

تهمینه میلانی، داریوش فرهنگ، ابراهیم حاتمی کیا، نرگس آبیار، مهدی فهخیم زاده، مسعود کیمیایی، اصغر فرهادی، آیدا پناهنده، رضا عطاران و ... کارگردانانی هستند که از مریلا زارعی برای فیلم های سینمایی خود کمک گرفتند و زارعی نیز در هر یک از این آثار تمام توان و هنرش را به کار گرفت.

 

زارعی هچنین در شبکه نمایش خانگی نیز بسیار هوشمندانه عمل کرد و هنوز بازی خوب او در نقش کتی در سریال مانکن فراموش نشده است.

مریلا زارعی در نقش مهدعلیا در سریال جیران

بازی در نقش مهدعلیا

زارعی در این سالها در نقش های متفاوتی ظاهر شده و در سریال جیران نیز نقش شخصیتی تاریخی را برعهده دارد. اگرچه او به لحاظ ظاهر و گریم شباهتی به مهدعلیای واقعی ندارد اما جیران نیز سریال تاریخی بر مبنای واقعیت نیست بلکه فقط وقایع آن در بستری تاریخی رخ می دهد و خیلی از اتفاقات این مجموعه اصلا رخ نداده و زاده تخیل نویسنده است.

 

مهدعلیا زنی زیرک، دسیسه کار، مرموز و البته جنایتکار است که در میان تمامی این صفات منفی بویی هم از عشق برده و دل به قراول خاصه باخته است. زارعی تمام این ویژگی ها را نه فقط در دیالوگ گویی بلکه در حالات چهره، طرز رفتار و زبان بدن خود به خوبی به تصویر کشیده و می توان گفت برگ برنده این ساخته حسن فتحی هنرنمایی مریلا زارعی است، خصوصا آنکه بازی دیگر بازیگران این مجموعه با انتقادات زیادی همراه شده است.

مریلا زارعی در فیلم هناس

زارعی در نقش شهره پیرانی همسر شهید رضایی‌نژاد

یکی از دشوارترین کارها در بازیگری ایفای نقشی واقعی است به ویژه آنکه آن شخصیت زنده باشد و از وقایع فیلم یا سریال سالهای طولانی نگذشته باشد. نقشی که مریلا زارعی در فیلم هناس بازی کرده دارای همین ویژگی است. شهید رضایی‌نژاد از شهدای هسته ای است و شهره زارعی در حالی نقش شهره پیرانی همسر او را بازی کرده که خود خانم پیرانی از او تمجید کرده است.

 

زارعی درباره فیلم هناس گفته: هناس بخشی از تاریخ معاصر سرزمین ماست؛ سرزمینی که اگر تاکنون ایستادگی کرده و مانده است به دلیل خون شهدایی‌ست که مظلومانه رفتند تا ما در امنیت و آرامش باشیم. امیدوارم این امنیت و آرامش با تعهد و مسئولیت ادامه پیدا کند و شما با حال خوب این مسیر را ادامه دهید، چراکه شهدا به دنبال همین مساله بودند. از خداوند سپاسگزارم و خوشحالم که این نقش به من رسید تا سهمی در به تصویر کشیدن زنانی که در این سرزمین ایستادند و تحمل و صبوری کردند، داشته باشم. صاحب اصلی این نقش، حاضر است و این مساله برای من مسئولیت بزرگی را به همراه داشت که با توکل به خدا و راهنمایی کارگردان و همه عواملی که در این مسیر یاری کردند، آن را به سرانجام برسانم.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.