2023/10/03
۱۴۰۲ سه شنبه ۱۱ مهر
مرد مجنون همسایه اش را کشت و آتش زد

مرد مجنون همسایه اش را کشت و آتش زد

بازپرس جنایی دستور داد متهم از بازداشتگاه به بیمارستان روانی منتقل و بستری شود تا تحت درمان قرار بگیرد.

دوات آنلاین -پزشکی قانونی مردی را که در اقدامی هولناک همسایه‌اش را به قتل رساند و جسدش را به آتش کشید، مجنون شناخت.

 

به نوشته روزنامه همشهری، این حادثه در یکی از روزهای مهر امسال رخ داد. آن روز گزارش درگیری 2همسایه در یکی از خیابان‌های مرکز تهران به پلیس اعلام شد و وقتی مأموران در محل حادثه حضور یافتند با جسد سوخته مردی 40ساله مواجه شدند که با ضربات چاقو به قتل رسیده بود. در این شرایط گزارش این حادثه به قاضی محمد وهابی، بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران اعلام شد و با دستور وی جسد مقتول به پزشکی قانونی انتقال یافت.

 

همسایه ام را کشتم

عامل این جنایت آتشین نیز که همسایه مقتول بود بازداشت شد و در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد. متهم به قتل به کارآگاهان گفت: مقتول همسایه‌ام بود که مدام در کارهای من دخالت می‌کرد و مدت‌ها بود که با یکدیگر دچار اختلافاتی شده بودیم.

 

وی که رفتارهای عجیبی در جلسه تحقیق داشت در ادامه گفت: روز حادثه پس از آنکه با یکدیگر درگیر شدیم به‌شدت عصبانی شدم و با چاقو ضرباتی به او زدم. پس از آن بنزین به روی آن پاشیدم و جسدش را به آتش کشیدم.

 

نظریه پزشکی قانونی

باتوجه به ادعا و رفتارهای عجیب متهم در جلسه تحقیق، قاضی محمد وهابی، بازپرس جنایی تهران، وی را برای بررسی سلامت روحی و روانی‌اش به پزشکی قانونی معرفی کرد تا مشخص شود که آیا هنگام جنایت جنون داشته یا نه. متخصصان پزشکی قانونی نیز با انجام آزمایش‌های مختلف اعلام کردند که پسر جوان هنگام قتل مرد همسایه دچار جنون بوده و باید تحت درمان قرار بگیرد. به این ترتیب بازپرس جنایی دستور داد متهم از بازداشتگاه به بیمارستان روانی منتقل و بستری شود تا تحت درمان قرار بگیرد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.