2024/06/18
۱۴۰۳ سه شنبه ۲۹ خرداد
فرار از کشور بعد از کشتن مادر و برادر

فرار از کشور بعد از کشتن مادر و برادر

متهم 9 سال قبل دست به جنایت هولناک زد و به بلاروس گریخت اما هنوز دستگیر نشده است.

دوات آنلاین -ناکامی پلیس در دستگیری مرد جوانی که بعد از قتل مادر و برادرش به کشور بلاروس فرار کرده‌است موجب شد تا اولیای‌دم درخواست دیه از بیت المال را مطرح کند.

 

روزنامه جوان نوشت: ، سال‌۹۱ دختر جوانی به نام پریناز با مراجعه به اداره پلیس مأموران را از ناپدید شدن مادربزرگش باخبر کرد. او در توضیح به مأموران گفت: «چند سالی است پدرم به کشور بلاروس مهاجرت کرده و من در ایران تنها زندگی می‌کنم. مادربزرگم با عمویم به نام بهزاد در یک خانه قدیمی در غرب تهران با هم زندگی می‌کنند و به خاطر اینکه تنها بودم بیشتر اوقات به خانه آن‌ها می‌رفتم. آخرین بار وقتی به آنجا رفتم که به مادربزرگم سر بزنم عمویم گفت او در خانه نیست و به مسافرت رفته است. حرفش را باور نکردم، چون مادر بزرگم اگر قصد سفر داشت حتماً مرا در جریان می‌گذاشت و با من خداحافظی می‌کرد. الان احتمال می‌دهم برای مادر بزرگم اتفاقی رخ داده باشد و عمویم قصد ندارد حقیقت را به من بگوید و از طرفی هم هر چقدر با خانه مادربزرگم تماس می‌گیرم کسی تلفن مرا جواب نمی‌دهد.»

 

با اعلام این خبر مأموران به محل زندگی پیرزن و پسرش رفتند، اما هیچ ردی از مادر و پسر پیدا نکردند. یکی از همسایه‌ها با تأیید اظهارات نوه پیرزن به مأموران گفت: «زن سالخورده اقدس نام دارد و ما هرازگاهی او را می‌دیدیم، اما چند روزی است که از او خبری نیست، اما پسرش به خانه‌شان رفت و آمد دارد. چند بار خواستیم سراغ مادرش را از او بگیریم، اما نشد.»

 

کشف اجساد

با به دست آمدن این اطلاعات مأموران در ادامه تحقیقات خود به دستور مقام قضایی قفل در خانه پیر زن را شکستند و وارد آنجا شدند. مأموران پلیس در گوشه‌ای از خانه با سکوی ساخته شده‌ای روبه‌رو شدند که به گفته نوه اقدس در خانه مادر بزرگش چنین سکویی وجود نداشته بود. از طرفی روی سکو جلبک بسته بود و تعدادی قرص نفتالین هم کنارش قرار گرفته بود که شک مأموران را بیشتر کرد و به دستور قضایی اقدام به شکافتن سکو کردند. مأموران پلیس پس از تخریب سکو با جسد متعفن زن سالخورده و یکی از پسرانش به نام بهرام که پدر پریناز بود روبه‌رو شدند.

 

اجساد با دستور قضایی به پزشکی قانونی منتقل شد و پریناز در حالی‌که با دیدن جسد پدرش شوکه شده بود به مأموران گفت: «پدرم سال‌ها قبل مهاجرت کرده‌بود و می‌گفت قصد دارد به کشور بلاروس برود. چند بار خواستم با او تماس بگیرم، اما عمویم بهزاد می‌گفت، چون پدرم غیرقانونی به آنجا رفته است نمی‌تواند با ما تماسی داشته باشد. به حرفش اعتماد کردم به همین خاطر در این سال‌ها هیچ تماسی با پدرم نداشتم و اصلاً فکر نمی‌کردم به ایران برگشته باشد. باور کنید از انگیزه عمویم برای قتل پدر و مادربزرگم اطلاعی ندارم و نمی‌دانم چه اختلافی بین آن‌ها بوده که عمویم دست به این جنایت زده است.»

 

فرار قاتل

با ثبت این توضیحات تلاش برای ردیابی بهزاد آغاز شد، اما روند تحقیقات نشان داد او به کشور بلاروس متواری شده است. از آنجایی‌که امکان استرداد مجرمان بین کشور ایران و بلاروس وجود ندارد پلیس نتوانست مرد جوان را به کشور بازگرداند.

 

به این ترتیب با گذشت ۹‌ماه از حادثه دختر جوان با نوشتن نامه‌ای درخواست دیه از بیت المال را مطرح کرد. با این درخواست پرونده کامل و به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد؛ بنابراین پرونده بعد از تعیین شعبه در وقت رسیدگی در شعبه‌دهم دادگاه کیفری یک استان تهران رسیدگی خواهد شد.

12jav.net

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.