2022/11/29
۱۴۰۱ سه شنبه ۸ آذر
مرد خشمگین همسر سابقش را آتش زد

مرد خشمگین همسر سابقش را آتش زد

متهم گفت به‌دلیل اینکه همسرش اجازه نمی‌داده که وی فرزندشان را ببیند عصبانی شده و او را به آتش کشیده است.

دوات آنلاین -مرد خشمگین وقتی از ملاقات پسر 8ساله‌اش محروم شد، در اقدامی انتقام‌جویانه همسر سابق خود را در پارکینگ خانه به آتش کشید.

 

روزنامه همشهری نوشت، پنجشنبه گذشته ساکنان ساختمانی در مرکز تهران صدای فریاد‌های زنی را شنیدند که از مردم کمک می‌خواست. صدا از داخل پارکینگ به گوش می‌رسید و همسایه‌ها وقتی به آنجا رفتند با صحنه هولناکی مواجه شدند.

 

زن جوان همسایه در میان شعله‌های آتش در حال سوختن بود که همسایه‌ها به داد او رسیدند و آتش را خاموش کردند. همزمان ماجرا به اورژانس گزارش شد و پیش از رسیدن امدادگران، زن جوان که به‌شدت دچار سوختگی شده و حال مساعدی نداشت به همسایه‌ها گفت که شوهر سابقش او را به آتش کشیده است.

 

انگیزه عجیب

زن جوان دقایقی بعد به بیمارستان منتقل شد و با گزارش ماجرا به پلیس، تیمی از مأموران راهی محل حادثه شدند. آنها به تحقیق از همسایه‌ها پرداختند و متوجه شدند که آنها لحظاتی قبل از آنکه صدای کمک‌خواهی زن جوان در فضای ساختمان بپیچد، صدای مشاجره او با همسر سابقش را شنیده بودند اما به‌دلیل اینکه مسئله خانوادگی بود، کسی مداخله نکرده بود.

 

همه‌‌چیز از این حکایت داشت که عامل آتش‌زدن زن جوان، همسر سابق او بوده اما هنوز به درستی مشخص نبود که انگیزه وی چه بوده است. اما آنطور که همسایه‌ها می‌گفتند زوج جوان پس از جدایی بر سر ملاقات فرزندشان با یکدیگر اختلاف داشته‌اند.

 

در ادامه تحقیقات، جزئیات بیشتری از این حادثه فاش و مشخص شد که زن و مرد جوان مدت‌ها قبل به‌دلیل اختلافاتی که با یکدیگر داشتند راهی دادگاه خانواده شدند و پس از کش و قوس‌های قضایی از یکدیگر جدا شده بودند.

 

دادگاه پس از طلاق، حضانت فرزند آنها را به مادر سپرده بود و پدر هر از گاهی با همسر سابقش قرار ملاقات می‌گذاشت تا به دیدار فرزندش برود اما آنها به تازگی بر سر ملاقات فرزندشان دچار اختلافاتی شده بودند.

 

آنطور که تحقیقات پلیس نشان می‌داد، مرد جوان مدت‌ها بود که از ملاقات فرزندش محروم شده و روز حادثه با یک ظرف بنزین به پارکینگ خانه همسر سابقش رفت که او را تهدید کند. آنها به مشاجره با یکدیگر پرداختند و مرد به‌دلیل ندیدن فرزند 8ساله‌اش ناگهان بنزین را به روی همسرش ریخت و فندک را کشید. همین باعث شد تا زن جوان در میان شعله‌های آتش گرفتار شود و در بیمارستان تحت درمان قرار بگیرد.

 

اعترافات مرد آتش‌افروز

در این شرایط نام متهم در لیست افراد تحت تعقیب پلیس پایتخت قرار گرفت و زمان زیادی طول نکشید که مأموران او را به اتهام آتش‌زدن همسر سابقش دستگیر کردند. این مرد پس از آنکه پیش روی قاضی محمدجواد شفیعی، بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران قرار گرفت، به جرم خود اعتراف کرد. او گفت: به‌دلیل اینکه همسرش اجازه نمی‌داده که وی فرزندشان را ببیند عصبانی شده و او را به آتش کشیده است.

 

متهم در حالی با دستور بازپرس جنایی تهران برای انجام تحقیقات به اداره آگاهی تهران منتقل شده که پزشکان بیمارستان عنوان کردند زن جوان دچار 40درصد سوختگی شده و تحت درمان قرار دارد.

 

پیشنهادات ما
دیدگاه‌ها

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.